Nové ploché stěrače Champion® Easyvision™ znamenají revoluci v nejrychleji rostoucím segm

1. října 2010, 0:00

Federal-Mogul uvádí na trh první ucelenou sortimentní řadu plochých stěračů, která pokryje široké spektrum různých typů automobilů. Tyto stěrače mohou být použity pro přímou výměnu originálních dílů nebo jako modernější náhrada staršího stěrače.

Společnost Federal-Mogul Corporation (NASDAQ: FDML) uvádí na trh první ucelenou sortimentní řadu plochých stěračů. Tyto cenově výhodné výrobky mohou být použity pro přímou výměnu originálních stěračů nebo jako jejich modernější náhrada staršího stěrače.

Nové ploché stěrače Champion® Easyvision™ byly vyvinuty ve snaze pomoci obchodníkům s náhradními díly, automobilovým opravnám a drobným prodejcům zvýšit jejich obchodní obrat v tomto nejrychleji rostoucím segmentu prodeje stěračů. Tyto výrobky představují cenově výhodnou náhradu originálních plochých stěračů, ale kupují si je i zákazníci, kteří chtějí nahradit klasické můstkové stěrače. Tak širokou možnostnáhrady i modernizace nenabízí žádný jiný stěrač.

“Jako jeden z vedoucích světových výrobců stěračů pro originální výbavu automobilů i pro trh náhradních dílů se společnost Federal-Mogul trvale snaží vyvíjet a nabízet na tomto dynamicky se rozvíjejícím trhu nové, vyspělejší výrobky,” říká Tim Plasberg, Federal-Mogul junior brand manager značky Champion pro Evropu, Střední východ a Afriku společnosti Federal-Mogul. “Ploché stěrače představují budoucnost v této kategorii výrobků, a pokud jde o tento segment prodeje, nejrychleji zde roste poptávka po plochých stěračích ve středním cenovém pásmu. A značka Champion způsobila svým prvním a jediným výrobkem, který lze použít jako přímou náhradu stejného i pro modernizaci (retrofit) původního stěrače, na tomto trhu skutečnou revoluci. ”

Sortimentní řada plochých stěračů Champion Easyvision, kterou tvoří pouze 14 skladových jednotek (SKU), obsahuje všech sedm základních konstrukcí konektorůstěračů a lze je použít jako přímou náhradu nebo pro modernizaci stěračů u téměř 85% všech automobilů jezdících v Evropě. Pro srovnání lze uvést, že nejbližší konkurenční sortimentní řada plochých stěračů v tomto cenovém pásmu pokrývá pouze čtyři typy provedení ramének, ale tyto stěrače lze použít pouze jako přímou náhradu za stejný komponent, nikoliv jako modernější náhrada původního, staršího stěrače.

Na rozdíl od plochých stěračů dodávaných levnými výrobnami jsou stěrače Champion Easyvision vyráběny v evropských závodech společnosti Federal-Mogul podle stejně přísných norem jakosti jako výrobky určené pro originální výbavu automobilů. Každý stěrač Easyvision má také osvědčenou konstrukci vnitřního pružného členu systému Federal-Mogul, zajišťující perfektní kontakt mezi sklem a stírací lištou. Tato konstrukce se používá pro stěrače dodávané jako originální výbava automobilů.

Sortimentní řada stěračů Easyvision s extrémně nízkými požadavky v oblasti skladování mohla vzniknout díky dvěma patentovaným technickým inovacím Federal-Mogul. Jsou to systémy Variable Geometry Spoiler Technology™ (VGS) a Master Connector™. VGS Technology používá symetrický ohebný gumový spoiler, vložený do stěrače. Tato konstrukce byla přihlášená jako patent a umožňuje, aby se spoiler sám přizpůsobil podle měnící se síly větru. Tím je zaručeno dokonalejší stírání skla a také možnost použití komponentu Easyvision jak pro levý, tak i pro pravý stěrač.

 

Jedinečný a uživatelsky příjemný Master Connector od Federal-Mogul umožňuje rychlé a pevné nasazení lišty na každý z pěti základních typů ramének stěrače v případě náhrady stejného komponentu (top mount, top mount BMW, side pin, bayonet/push button and flat bayonet) a dvou ramének při modernizaci klasických stěračů (J-hook 9×3 a 9×4).

Další informace o výhodách této nové výrobkové řady Champion Easyvision lze získat z následujících krátkých rozhovorů s výrobními a technickými specialisty společnosti Federal-Mogul.

Jerry Banks, Federal-Mogul produkt manažer, obor stěrače (EMEA)

Jak velký je trh pro náhradní ploché stěrače? 
Ploché stěrače představují budoucnost v oboru automobilových stěračů, a to jak v oblasti originální výbavy, tak i na trhu náhradních dílů. Je jimi vybaveno přibližně 70% všech nových osobních automobilů v Evropě a u nejvíce prodávaných modelů dosahuje vybavenost až 93%. Na trhu náhradních dílů je plochými stěrači vybavena přibližně čtvrtina všech osobních automobilů a očekáváme, že do roku 2012 jejich počet vzroste až na jednu třetinu všech osobních automobilů. Vidíme tedy, že motorem tohoto růstu jsou nové automobily, ale existují i miliony dalších zákazníků, kteří si rádi pořídí ploché stírací lišty jako cenově dostupnou modernizaci svých starších stěračů, pokud budou mít tuto možnost. A stěrače Champion Easyvision jsou řešením pro všechny automobily, nejen pro jejich dosud poměrně malou část. 

Proč si myslíte, že program Champion Easyvision odpovídá těmto potřebám lépe než nabídka konkurence? 
Nejrychleji rostoucím segmentem na trhu stěračů jsou výrobky ve středním cenovém pásmu. Po uvedení stěračů Champion Easyvision na trh mohou nyní prodejci a servisní opravny nabízet tyto cenově dostupné výrobky rostoucímu počtu zákazníků, kteří by chtěli modernizovat své klasické stěrače. Easyvision navíc umožňuje prodejcům snížit skladovací náklady. Ucelená sortimentní řada a možnost přímé záměny i modernizace komponentu přestavuje největší výhodu stěračů Easyvision ve srovnání s naší konkurencí. 

Federal-Mogul také nabízí řadu stěračů Champion Contact® line. Jak úspěšná byla tato nabídka? A jak program Easyvision ovlivní současnou nabídku výrobků? 
Stěrače Champion Contact měly a mají na trhu velký úspěch a jsou první volbou pro zákazníky, kteří chtějí koupit stěrače v jednotkovém balení a ve vysoké kvalitě originální výbavy. Stěrače Champion Contact jsou vynikajícím příkladem snahy společnosti Federal-Mogul o dosažení kvality originální výbavy i u výrobků určených pro trh náhradních dílů. Očekáváme, že spolu se zaváděním stěračů nové konstrukce bude také trh prvotřídních výrobků dlouhodobě pokračovat v růstu. Současně však vidíme i významný růst výrobků ve středním cenovém pásmu, protože i zde chce mnoho zákazníků využít výhod našich nových produktů při náhradě originálních stěračů nebo si prostě přejí pořídit lepší výrobek. Toto jsou dva výrazné segmenty zákazníků, které chceme oslovit a nabídnout jim stěrače, které se výrazně liší nejen od našich ostatních produktů, ale také od výrobků konkurence.

René Masson, ředitel Federal-Mogul, global engineering a R&D, stěrače 

Ploché stěrače Champion Easyvision si získaly dobrou pověst jako výrobky, které spolehlivě fungují a nejsou příliš drahé. Jaké vlastnosti zlepšují jejich funkci a jak Federal-Mogul tyto vlastnosti využívá u cenově méně náročného výrobku? 

Chtěl bych uvést několik důvodů, proč jsou stěrače Easyvision tou správnou volbou pro dnešní zákazníky, kteří jsou velmi citliví na cenu. Za prvé, Federal-Mogul je celosvětově uznáván jako výrobce originální výbavy s bezkonkurenčně největšími znalostmi nejen pokud jde o konstrukci stěračů, ale také výběr materiálu. Stěrače Easyvision jsou díky kompozici přírodního kaučuku velmi odolné proti tvoření drobných prasklin, poškození UV zářením a při stírání nezanechávají na předním skle usazeniny vosku. Pokud jde o konstrukci stěračů, vycházíme z našich bohatých zkušeností při výrobě komponentů originální výbavy automobilů. Naše stěrače mají asymetrický vnitřní pružný člen, který zajišťuje dokonalý kontakt stírací lišty se sklem za všech provozních podmínek. Systém Champion VGS Technology přestavuje průlom nejen pokud jde o snížení počtu skladových jednotek (SKU), ale také díky své schopnosti přizpůsobit přítlačnou sílu podle měnící se rychlosti větru. A konečně, nenakupujem tento důležitý produkt od různých levných výrobců – stěrače Easyvision jsou vyráběny v našich vlastních závodech podle přísných norem jakosti Federal-Mogul. A protože můžeme řídit každý krok v procesu vývoje stěrače, můžeme využít všech jedinečných prvků, které zajišťují vysokou konkurenční schopnost stěračů Easyvision nejen pokud jde o jejich cenu, ale také jejich funkci. 

Jakou roli hrála při vývoji stěračů Champion Easyvision skutečnost, že Federal-Mogul je výrobcem komponentů pro originální výbavu vozidel? 
Lze říci, že společnost Federal-Mogul způsobila v oblasti stěračů pro originální výbavu doslova revoluci a stala se vůdčí firmou v oblasti konstrukční inovace stěračů. Dovolte mi uvést alespoň jeden příklad: Je to náš bajonetový připojovací systém plochých stěračů Federal-Mogul. Tento systém byl natolik úspěšný, že výrobci originální výbavy požádali o jeho zavedení i jiné výrobce. Díky obrovskému úspěchu tohoto způsobu spojení se jeho podíl u stěračů určených pro originální výbavu automobilů zvýšil z nulové úrovně před šesti lety na 44% v letošním roce. A tento úspěch neprošel bez povšimnutí, o čemž svědčí i světově uznávané ocenění 2010 Automotive News PACE Award v oblasti inovací, které jsme nedávno získali. Náš podíl na trhu plochých stěračů prudce roste také díky našemu výběru materiálů a našim zkušenostem v oblasti konstrukce. Úspěchy v oblasti výzkumu a vývoje komponentů pro originální výbavu automobilů jsme zúročili také při vývoji obou našich plochých stěračů Champion Contact a Champion Easyvision, které nabízíme jako náhradní díly.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!