Tisková konference Federal-Mogul

4. října 2010, 0:00

Dne 29. září 2010 proběhla v Bělé pod Bezdězem, v motoristickém areálu Motorland, tisková konference společnosti Federal-Mogul za účasti jejich čelních představitelů, Pavla Dusila, general managera pro východní Evropu a Skandinávii, Rostislava Psoty, marketing managera pro střední a východní evropu a Františka Kepky, technical managera pro východní Evropu.

Dalším, velmi příjemným a vzácným hostem byl pan Josef Kopecký, manager týmu Motorsport Kopecký a bývalý vynikající automobilový závodník. Akce byla zahájena v 10:00 a byla rozdělena do několika částí.

První část, zhruba hodinová, byla věnována prezentaci novinek a aktivit společnosti Federal-Mogul. Přítomným novinářům byly představeny 3 novinky. Jednak to byla novinka v sortimentu, první ucelená sortimentní řada plochých stěračů Champion® Easyvision™. Tyto stěrače mohou být použity pro přímou výměnu originálních dílů nebo jako modernější náhrada staršího stěrače. Další informace se týkala těsnění Payen®, resp. Goetze®.

Hlavní sdělení společnosti Federal-Mogul bylo, že firma zahajuje rozsáhlý program změny marketingové strategie značek, který zákazníkům na trhu náhradních dílů nabídne pod renomovanou značkou Payen® mnohem širší sortiment těsnění ve stejné kvalitě jako výrobky určené pro originální výbavu. Značka Goetze®, pod kterou je prodáváno těsnění na trhu náhradních dílů, bude nadále používána pouze u těsnění určeného pro motory a vozidla vyrobená v Německu, což je jistě zajímavá informace pro zákazníky v České republice, kde je značka Goetze® velmi známá. Třetí informace byla o brzdových komponentech Ferodo. Na základě rozsáhlého průzkumu, který proběhl v několika evropských zemích, dospěla společnost Federal-Mogul k závěru, že se chce více přiblížit k zákazníkovi. To znamená, že zákazník nedostane pouze zboží, ale že Ferodo je schopno také poskytnout odpovídající technické zázemí. Společnost Federal-Mogul pro autoopraváře zřídí speciální webovou adresu – www.myferodo.com – která bude sloužit jako snadno dostupný zdroj informací. Dále společnost připravila balíčky ControlKit, obsahující mnoho atraktivních a obsažných informačních materiálů pro obchodníky, technické údaje a tiskoviny.

Druhá část byla věnována odborné diskusi s panem Kepkou a panem Kopeckým na téma propojení společnosti Federal-Mogul s motoristickým sportem. Především pan Kopecký odpovídal na dotazy, týkající se praktických zkušeností s brzdovými komponenty v závodních strojích, nastavení vozu na různé typy soutěží a povrchů a mnoho dalších zajímavých otázek. Tato hodinka proběhla ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře.

V poslední, třetí části programu, si mohli přítomní novináři vyzkoušet možnosti, které nabízí areál Motorland. Bylo možné se svézt terénním vozem po náročné offroadové trati, kdy vozidlo překonávalo nejrůznější překážky. Určitě největším lákadlem bylo ovšem svezení v rallyovém voze Audi A3, řízeném panem Kopeckým. Vzhledem k bezpečnosti a podmínkám na trati, která byla poměrně kluzká, pan Kopecký zdaleka neukázal své jezdecké mistrovství a limity vozu, nicméně i tak to byl velmi vzrušující zážitek. Na závěr došlo k závodnímu klání mezi zúčastněnými v již zmíněném rallyovém voze. Šlo o dosažení co nejlepšího času na jedno kolo na vytyčené asfaltové trati. Tým MotoFocus se musí pochlubit, protože obsadil první dvě místa. První 3 závodníci byli odměněni dárky od Firmy Motorsport Kopecký.

Na závěr možno říci, že společnost Federal-Mogul měla vše velmi dobře připraveno a MotoFocus rád přijal toto pozvání a těší se na další spolupráci.

Souvísející články:

PRACUJE I POD TLAKEM: Tradice kvality a inovací s Payen®

Díky pracovníkům týmu Ferodo® Brakes mají autoservisy každou opravu nebo výměnu brzd plně ´pod kontrolou´

Nové ploché stěrače Champion® Easyvision™ znamenají revoluci v nejrychleji rostoucím segmentu prodeje stěračů

Payen® se má stát expertní značkou společnosti Federal-Mogul

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!