Mytologie v Kalendáři Pirelli 2011

6. prosince 2010, 0:00

V Moskvě bylo představeno již 38 vydání kalendáře Pirelli pro rok 2011. Akce se konala v prestižním Hudebním divadle Stanislavského a Nemirovič-Dančenka.

Po zvěčnění Číny Patrickem Demarchelierem ve vydání 2008, vykreslení portrétu Botswany Peterem Beardem ve vydání z roku 2009 a prezentací Brazílie Terrym Richardsonem v roce 2010, přišla na řadu vize Karla Lagerfelda.

Umělec se rozhodl vytvořit "Mytologii" – kalendář, který odráží jednu z jeho největších vášní, a to je mytologie Řeků a Římanů. Kalendář Pirelli zároveň ukazuje kolébku civilizace – zemi, kde téměř před 140 lety vznikla společnost, která se brzy stane nadnárodní korporací, s pobočkami ve více než 160 zemích po celém světě.

Kalendář 2011 se skládá z 36 fotografií ukazující 24 různých postav, včetně bohů, hrdinů a mýtů. Lagerfeld svým osobitým způsobem "vyřezal" fotografie, přičemž se inspiroval sochařstvím a jeho charakteristickými prvky. Všechny fotografie jsou černobílé, což jim dodává specifický charakter a podtrhuje krásu těla. 

„Herečky a modelky přivádějí tyto nové hrdiny zpět k životu a představují nové pojetí krásy "- řekl Karl Lagerfeld. V tomto vydání vystupuje 21 hlavních hrdinů: 15 modelek, 5 modelů a americká herečka Julianne Moore. Zde je seznam modelek: italské modelky Bianca Balti a Elisa Sednaoui, dánská modelka Freja BEHA Erichsen, brazilská modelka Isabeli Fontana (objevila se také v kalendáři na rok 2005 autora Patricka Demarcheliera a v roce 2009 autora Petera Bearda), polské modelky Magdalena Frackowiak a Anja Rubik, australská modelka Abbey Lee Kershaw (která debutovala v kalendáři pro rok 2010 Terryho Richardsona), indická modelka Lakshmi Menon, americké modelky Heidi Mount a Erin Wasson (posledně jmenovaná debutovala v kalendáři pro rok 2005 Patricka Demarcheliera), ruská modelka Natasha Poly, holandská modelka Lara Stone a kanadská modelka Daria Werbowy (obě také byly vybrány Peterem Beardem pro kalendář roku 2009), rakouská modelka Iris Strubegger a Jeneil Williams z Jamajky. Mezi pěti modely se objevili: Baptiste Giabiconi a Sébastien Jondeau (Francie), Brad Kroenig, a Garret Neff (Spojené státy) a Jake Davis (Velká Británie).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!