Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Uhlíkově neutrální automobily: syntetická paliva přeměňují CO2 na surovinu

Ze spalovacích motorů se mohou stát uhlíkově neutrální pohonné jednotky. Syntetická paliva mohou být přidávána do běžných paliv, a hrát tak přímou roli při snižování emisí CO2 u stávajícího vozového parku. Při plánovaném použití u automobilů představují syntetická paliva v Evropě do roku 2050 potenciál úspor až 2,8 gigatuny CO2.

Svět motorů připravuje v Praze unikátní výstavu Auta na náplavce

Od čtvrtka 31. srpna až do neděle 3. září se pražské Rašínovo a Hořejší nábřeží promění ve svět automobilů. K vidění budou modely 18 značek. Výstava je koncipována jako zážitek pro celou rodinu a vstup je zdarma.

Escape6 Prague Car Festival představí stovky unikátních automobilů

Již 6 let znamená tato akce pro fanoušky upravených automobilů vrchol sezóny v České republice. Letošní ročník se uskuteční v termínu 2.-3. září.

Loajalita ke značce v Česku nefrčí, výjimkou je Škodovka

V zahraničí, zejména pak ve Spojených státech nebo ve Velké Británii jsou věrností jedné konkrétní značce pověstní. Nedávno byl například zveřejněn případ, kdy si jistý pan Hodson z jihozápadní Anglie koupil již 14. vůz značky Mitsubishi za posledních 38 let. V Česku je to s věrností o poznání vlažnější.

Continental má auto se dvěma volanty

Inženýři ze společnosti Continental zkoumají, jak se změní chování řidičů s příchodem automatizované jízdy a jak správně navrhnout interiér autonomního vozu.

Dvacetileté auto z Áček pokořilo 14.000 km a dojelo do Ulánbátaru

Tři týdny po odjezdu mladí cestovatelé Richard Nemeth a Stefan Stefanov z Ostravy a „richhiker“ Stanislav Gálik dorazili s autem za 69.000 korun z AAA AUTO do cílové destinace v mongolském Ulánbátaru. Pokořili tak trasu o délce 13.800 kilometrů vedoucí přes 12 zemí. Na strastiplné cestě, kde vystoupali až do 5.000 m n. m., auto postihly […]

Kdy a jak změnit povinné ručení vašeho vozidla

Při výběru povinného ručení u většiny řidičů rozhoduje nejnižší cena. Je to zejména proto, že jde o pojištění, které si lidé nepořizují dobrovolně, na což jsou Češi podle pojišťoven velmi citliví. V posledních letech pojišťovny povinné ručení zdražovaly po menších částkách, roční navýšení není tolik výrazné, ale v horizontu několika let začne být znatelné. Chcete-li ušetřit, vyplatí se […]

Lexus LS bude mít nové oči, citlivější a pozornější

Lexus LS páté generace bude mít nové optické a radarové senzory, které zvýší účinnost a funkčnost systémů aktivní bezpečnosti a asistenta řízení. Jsou kombinací stereoskopického optického senzoru a vylepšeného radaru.

Co vás může potkat na cestě autem po Evropě?

Velký přehled základních dopravních předpisů a povinné výbavy v nejčastějších dovolenkových destinacích.

Jak se hraje, odpočívá a pracuje ve voze budoucnosti

Jak si lidé hrají, odpočívají a pracují ve vozidle budoucnosti. Yanfeng Automotive Interiors se chystá na IAA 2017 odhalit „další životní prostor“ (next living space).