Anketa: Jak vnímáte situaci, že obchodní zástupce přejde ke konkurenci?

1. května 2012, 0:00

Před měsícem jsme Vám položili otázku „Jak vnímáte situaci, že obchodní zástupce přejde ke konkurenci?“. A jaké jsou Vaše nejčastější odpovědi? Ty naleznete v následujících řádcích.

Impulsem k této anketě postesknutí jednoho majitele servisu, že mu jezdí nabízet zboží stále stejný obchodní zástupce, ale pokaždé nabízí jiné zboží, jiného dodavatele. Je běžné, že obchodní zástupci pendlují mezi firmami? Působí to seriózně? Jsou servisy ochotny kvůli konkrétní osobě obchodního zástupce změnit i dodavatele? Na tuto situace situaci jste měli spoustu rozdílných názorů.

Když přejde obchodní zástupce ke konkurenci, nepůsobí to seriózně. To byla nejčastější odpověď u skoro čtvrtiny odpovídajících (23,6%). Takový obchodní zástupce by nepochodil u 9,1% z Vás. S těmito odpovědi souvisí i další, že jsou takový, kteří snad už byli u všech firem (20%). Takový obchodní zástupce nasbírá za svou kariéru spoustu zkušeností a je ve své práci dobrý může být dobrým adeptem na místo u konkurence, kdy hlavním lákadlem je lepší plat (21,8% odpovědí). Pokud máte s obchodním zástupcem dobré vztahy je 18,2% z Vás ochotno změnit i dodavatele.

 

Všechny odpovědi přehledně v tabulce:

 nepůsobí to seriózně

23,6%

 je to pochopitelné, když si ho konkurence váží více

21,8%

 znám takové, kteří už byli snad u všech firem

20,0%

 kvůli „svému“ obchodnímu zástupci bych změnil i dodavatele

18,2%

 takový obchodní zástupce by u mě nepochodil

9,1%

 je mi to jedno

7,3%

 

Související články

Analýza obchodních zástupců v České republice – vyhodnocení
Analýza obchodních zástupců v České republice – vyhodnocení

Přinášíme Vám další vyhodnocení analýzy. Tentokrát „Analýzu obchodních zástupců v České republice“ z roku 2010. Kompletní analýza je k zakoupení se slevou 50%.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!