NEXUS N! Climate Day

24. března 2023, 11:10

V návaznosti na oznámení během veletrhu Automechanika ve Frankfurtu v září 2022 uspořádala společnost NEXUS Automotive International první ročník svého veletrhu N! Climate Day “Společně silnější” během podnikatelského fóra, které se konalo v Montrealu (21. – 23. března).

NEXUS N! Climate Day

Akce se zúčastnilo více než 100 lidí z 50 zainteresovaných společností (globálních dodavatelů, předních regionálních distributorů, asociací, ratingových agentur a odborníků), aby se podělili o zkušenosti, myšlenky a nápady prostřednictvím tří hlavních sekcí: Výzva k akci – Inspirace – Zapojení.

Tento první ročník N! Climate Day byl zaměřen operativně, zabýval se hlavními výzvami, podrobně popisoval úspěchy a iniciativy komunity. Účastníci se snažili definovat opatření, jež je třeba nyní přijmout pro udržitelnější průmysl. V návaznosti na závěry jednání vypracuje NEXUS svůj plán udržitelnosti s aktivní podporou klíčových dodavatelů včetně zakládajících partnerů: Bosch, Delphi, Mahle, Mann + Hummel, Meyle, SKF, TotalEnergies a Valeo a také s podporou společností Bilstein, Brembo, Elring, KYB, NTN a NRF.

Očekávaným výsledkem tohoto prvního ročníku je vytvoření společného plánu pro podporu udržitelnosti v celé komunitě NEXUS v průběhu celého roku. Dalším krokem bude digitální vydání Climate Day, které bude zveřejněno po Dni klimatu OSN na podzim příštího roku. N! Climate Day se bude pořádat každý rok, přičemž bude součástí NEXUS Business Forum.

„Během tohoto prvního ročníku jsme pozvali řadu kvalifikovaných odborníků a expertů, aby přispěli k lepšímu pochopení toho, proč je nyní uhlíková stopa a iniciativy oběhového hospodářství v centru našeho podnikání. Druhý ročník NEXUS Climate Day v roce 2024 pak zdůrazní klíčové úspěchy i nové návrhy a iniciativy, které definují nové cíle a posílí naše vedoucí postavení v oblasti udržitelné budoucnosti. V dlouhodobém horizontu budeme společně znovuobjevovat naše podnikání,” řekl Gaël Escribe, generální ředitel společnosti NEXUS Automotive International.

Emmanuel Voguet, ředitel společnosti NEXUS pro udržitelnost, dodal: „Stanovili jsme si model šestiúhelníku udržitelnosti NEXUS, který se skládá z těchto oblastí: Oběhové hospodářství, Uhlíková stopa a dodavatelský řetězec, Udržitelný autoservis, Udržitelný výrobek, Obaly a Vzdělávání. Na tomto pevném základě se NEXUS stane klíčovým provozním článkem dodavatelského řetězce udržitelnosti v rámci aftermarketu.”

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!