Legislativa / Sdružení

Aftermarket a legislativa, profesní sdružení a jejich informace

SLEDUJTE ŽIVĚ 20.06. v 10:00 - Výroční konference Sdružení automobilového průmyslu Doporučujeme

SLEDUJTE ŽIVĚ 20.06. v 10:00 - Výroční konference Sdružení automobilového průmyslu

Rok 2017 byl rekordním rokem v celé historii výroby motorových vozidel v České republice a totéž platí pro celý český autoprůmysl včetně subdodavatelského sektoru. Dokládají to čísla, která Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) zveřejní 20. června v Praze na výroční tiskové konferenci.

Renault a PSA navyšovaly ceny náhradních dílů

Francouzský tisk přinesl podrobnosti o skandálu, který se týká společností Renault, PSA a Accenture. Jedná se o navyšování cen některých karosářských dílů. Podvodně vygenerované zisky společností se odhadují na cca 1,5 miliardy EUR v průběhu 10 let.

Nový Balíček mobility Evropské komise vzbuzuje obavy o další fungování aftermarketu

Evropská komise zveřejnila v minulých dnech svůj třetí legislativní Balíček mobility, který zahrnuje širokou škálu témat, včetně propojeného a automatizovaného řízení. Balíček sice nastiňuje vizi automatizované mobility, ale nestanoví jasný plán pro přístup k datům ve vozidle.

Praha se zapojila do projektu MOBILUS - chce mít čistou, sdílenou, inteligentní a samořídící dopravu

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila spolupráci mezi hlavním městem Prahou, Škodou Auto a ČVUT a společně se bude podílet na mezinárodním projektu MOBILUS, v rámci kterého budou rozvíjeny projekty v oblasti autonomní dopravy a parkování či datových analýz za účelem získávání informací pro plánování tras.

Česko musí zůstat automobilovou velmocí. Autonomní řízení je pro nás obrovskou příležitostí, kterou si nemůžeme nechat ujít - říká Marian Jurečka /KDU-ČSL/

Automobilový průmysl v současné době intenzivně pracuje na vývoji autonomního řízení. Česká republika je automobilovou velmocí – její ekonomika je s tímto průmyslovým odvětvím klíčově provázána.

Dopady e-mobility na finální výrobce i dodavatele komponentů - Konference AutoSAP

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) uspořádalo 17. května 2018 v Telči pro své členy a další firmy tuzemského autoprůmyslu konferenci o dopadech e-mobility na finální výrobce i dodavatele komponentů.

Memorandum podpoří rozvoj vozidel na CNG. Stát přispěje ke snížení znečistění ovzduší

Představitelé pěti ministerstev a čtyř plynárenských společností/sdružení dnes na Ministerstvu průmyslu a obchodu podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci v oblasti vozidel na zemní plyn pro období do roku 2025. Tento dokument je uzavřen na dobu určitou, a to do 31. prosince 2025.

Automobilový průmysl bude jednat o elektromobilitě

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) uspořádá 17. května v Telči konferenci o nastupující elektromobilitě a jejím dopadům do firem autoprůmyslu, které dodávají komponenty automobilkám.

Stáčení kilometrů je celoevropský problém, říká europoslanec Tomáš Zdechovský Doporučujeme

Stáčení kilometrů je celoevropský problém, říká europoslanec Tomáš Zdechovský

Europoslanci z Výboru pro dopravu (TRAN) jednoznačnou většinou přijali zprávu o boji proti stáčení kilometrů, která vyzývá Evropskou komisi k přijetí celoevropského řešení problematiky. To by mělo být ve formě využití z Belgie známého systému car-pass a také speciálního nástroje umístěného v automobilu, který by přetáčení znemožnil. Pokud budou opatření přijata, zvýší se tak nejen ochrana nakupujících, ale […]

Problematika vozidel bez DPF

První náznaky poškozování a demontáží DPF filtrů se objevili před sedmi roky. Důvodů bylo několik. Drahé DPF, neznalost technologie emisí, cílený výkup DPF, pro obsah vzácných kovů a v neposlední řadě také nízká životnost první generace.