Pneumatiky

Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Barum slaví 70 let v Česku

Na den přesně před 70 lety, tedy 22. 4. 1948, bylo zaregistrováno dodnes používané logo Barum. Tradiční česká značka navazuje na téměř 90letou tradici výroby pneumatik ve Zlíně a jeho okolí. Dnes je v rámci celého koncernu Continental druhým nejprodávanějším „brandem“ v Evropě. V Česku používá pláště Barum 18,1 % řidičů.

Pirelli získalo ocenění Výrobce pneumatik roku

Za vítězstvím v prestižní anketě stojí technologické inovace, strategické zaměření na spotřebitele a spolupráce s nejprestižnějšími výrobci automobilů.

Nová výrobní hala ve Výrobě forem Continental v Otrokovicích

Výroba forem v Otrokovicích má svou tradici výroby forem pro vulkanizaci osobních plášťů pro koncern Continental již od roku 1993. V tomto roce došlo ke spojení tohoto strategického výrobce pneumatik se značkou Barum.

Pneumatika AnchorContact výrazně zkracuje brzdnou dráhu

S novou pneumatikou AnchorContact se společnosti Continental podařilo zkrátit brzdné dráhy u osobních automobilů o více než polovinu.

Nové technologie a služby Pirelli

Na 88. ročníku Ženevského autosalonu představilo Pirelli několik nových technologických řešení zapadajících do strategie Perfect fit, která je zaměřena na vývoj produktů a služeb na míru.

Continental bude měřit českým řidičům hloubku dezénu

Deset největších českých měst, deset čerpacích stanic Shell, to je deset míst, na něž v dubnu zavítá tým společnosti Continental. Jeho úkolem bude prověřit stav pneumatik, které používají čeští řidiči. Ojeté pláště mohou být nebezpečné zejména za deště, na mokré vozovce. Podle dřívějších průzkumů však 2/3 řidičů neví, jak hluboký je aktuálně dezén jejich pneumatik.

Nová řada pneumatik Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV

Společnost Dunlop uvádí na trh novou řadu pneumatik Sport Maxx RT 2 SUV, které vycházejí z výborně hodnocených pneumatik Dunlop Sport Maxx RT 2 a rozšiřují jejich nabídku o rozměry pro SUV.

Pirelli zdokonaluje své All Season produkty

Rok 2018 je pro Pirelli důležitý v oblasti inovativního vývoje celoročních produktů. V tomto roce si pro tento segment výrobce připravil několik novinek.

Continental rozšiřuje produktovou řadu letních pneumatik

Pro letošní rok společnost Continental ještě více rozšířila paletu letních pneumatik pro osobní automobily. Portfolio výrobků na tento rok zahrnuje více než 210 nových produktů. Nové jsou rozměry pneumatik pro sportovní vozy, střední a vyšší třídu, automobily typu mini a malé vozy. 

Goodyear uvádí na trh nové Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Společnost Goodyear uvádí na trh nejnovější přírůstek rodiny Eagle F1 Asymmetric – pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Nabízejí účinnější brzdění a lepší ovladatelnost vozu za jakýchkoli podmínek na silnici.