Pneumatiky

Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Nové pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 a Eagle F1 SuperSport

Goodyear uvádí na trh další generaci vysoce výkonných (UHP) silničních pneumatik Eagle F1 Asymmetric 5. Další novinkou jsou pneumatiky Eagle F1 SuperSport, určené jak pro jízdu po silnici, tak i na závodní dráhu.

Hankook dodává Ventus Prime 3 do prvovýbavy nového modelu Ford Focus Active

Výrobce pneumatik Hankook rozšiřuje partnerskou spolupráci s Ford Motor Company. K originální výbavě nového modelu Ford Focus Active nyní patří i pneumatiky Hankook Ventus Prime 3. V prvovýbavě tohoto nového modelu tak od konce roku 2018 nově najdete pneumatiky Hankook ve dvou rozměrech.

Pneumatiky budoucnosti budou inteligentní

Automobily využívají technologie, jejichž inteligence nepřetržitě narůstá. Umělá inteligence je schopná reagovat rychleji než člověk, a proto by se měla v budoucnu zavádět také u pneumatik. Spotřebitelé mají zájem především o pneumatiky, které se díky technologii senzorů umí přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám.

Jsou svolávány zimní pneumatiky Continental a Uniroyal

Výrobce pneumatik Continental svolává přibližně 7.600 zimních pneumatik pro osobní automobily. Kvůli nekompatibilní kaučukové směsi by mohlo dojít k oddělení běhounu, což by ovlivnilo jízdní stabilitu vozidla.

Pneumatiky Nexen získaly ocenění v soutěži Good Design Awards

Společnost Nexen Tire získala ocenění v soutěži Good Design Awards pro rok 2018 v kategorii doprava. Pneumatiky ROADIAN MTX se dvěma různými koncepty ztvárnění bočnic získaly cenu za svůj unikátní design.

Bridgestone převezme společnost TomTom Telematics

Společnost Bridgestone, dceřiná firma společnosti Bridgestone Corporation v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), uzavřela se společností TomTom smlouvu o převzetí její telematické divize za 910 milionů EUR.

Bridgestone vybrán jako dodavatel prvovýbavy pro nové zcela elektrické SUV Audi e-tron

Bridgestone byl vybrán společností Audi jako dodavatel pneumatik pro prvovýbavu modelu Audi e-tron, prvního zcela elektrického SUV. Obě společnosti sestavily seznam požadavků kladených na pneumatiky pro nový elektromobil, který se vyznačuje ohromujícím zrychlením, komfortem cestování a mimořádně tichým interiérem.

Jsou celoroční pneumatiky hrozbou pro české autoservisy a pneuservisy?

Mít jednu sadu pneumatik pro všechna roční období je pro motoristu z mnoha ohledů jistě výhodné, ale podívejme se na věc také z jiného úhlu pohledu. Může mít zvyšující se obliba celoročních pneumatik závažný, negativní dopad na české autoservisy a pneuservisy?

Nová kapitola pro italské firmy Pirelli a Ferrari

Tradiční spolupráce mezi společností Pirelli a Ferrari začíná další sportovními kabriolety z 50. let inspirovanou kapitolu, jež je v souladu s novými technologiemi maranelské automobilky – Ferrari Monza SP1 a SP2. Tyto auta limitované edice reinterpretují otevřená auta, která dominovala závodu Mille Miglia a Mistrovství světa sportovních aut.

Pirelli Scorpion Winter: Oblíbená a vítězná pneumatika

Pneumatika Scorpion Winter od výrobce Pirelli vyhrála poslední srovnávací test prováděný německým off-road magazínem Auto Bild Allrad, kde byla uznána jako “nejlepší hráč” v kategoriích ovladatelnosti za mokra, brzdění na suchu a valivého odporu.