Pneumatiky

Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Nové technologické centrum firmy Nokian umožní testovat pneumatiky až do rychlosti 300 km/h

Společnost Nokian Tyres zahájila stavbu nového testovacího a technologického centra ve městě Santa Cruz de la Zarza ve Španělsku. První testovací tratě budou dokončeny příští rok a provoz technologického centra bude plně zahájen v roce 2020.

Bridgestone Turanza T005 dokonale ladí s Mercedes-Benz Třídy A

Bridgestone po více než dva roky úzce spolupracovala se značkou Mercedes-Benz na konstrukci a optimalizaci cestovní pneumatiky Turanza T005 pro nový Mercedes-Benz Třídy A. Pneumatika se dodává pro kompletní řadu kol s průměrem ráfku 17 až 19 palců, včetně 17“ a 18“ variant s technologií run-flat (RFT).

Služba SnapSkan od Nokian hlídá stav pneumatik

Pneumatiky představují jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků vozidla. Digitální služba SnapSkan, kterou vyvinul výrobce pneumatik Nokian umožňuje jednoduchou a rychlou kontrolu stavu pneumatik bez zbytečných nákladů.  

Mistr světa testoval pneumatiky Dunlop SportSmart TT. Byly o 3 sekundy rychlejší než ostatní

Společnost Dunlop v březnu uvedla na trh pneumatiky Dunlop SportSmart TT. Současně s tím zahájila rozsáhlé srovnávací testy s konkurenčními hypersportovními pneumatikami.

Dunlop představuje pneumatiky na zakázku pro Harley-Davidson

Dlouhodobá společná cesta značek Dunlop a Harley‑Davidson letos pokračuje další etapou. Společnost Harley-Davidson oznámila, že své motocykly řad Fat Bob a Fat Bob S modelového roku 2018 bude obouvat do nových pneumatik Dunlop D429.

BestDrive RoadShow 2018 míří do českých a slovenských měst

Letos již jubilejní pátý ročník BestDrive RoadShow 2018 navyšuje počet míst konání. Tento rok vás bude roadshow čekat v 18 městech po celé České a Slovenské republice. Některé služby, které můžete celoročně využít na 177 pobočkách, vám zde budou nabídnuty zdarma.

Nexen Tire zvítězil v prestižním německém testu celoročních pneumatik

Celoroční pneumatiky N’blue 4 Season společnosti Nexen Tire zvítězily v testu německého autoklubu ADAC. Prestižní německý autoklub ji v konkurenci deseti dalších produktů renomovaných výrobců prohlásil za nejlepší. Vzhledem k rostoucímu trhu v tomto segmentu jde o významný úspěch jihokorejského producenta, který v současnosti staví výrobní závod v žatecké průmyslové zóně.

Průzkum Continental Vision Zero má svoje výsledky. Čeští řidiči s přezutím čekají na pěkné počasí

Na čerpací stanici Shell v Novinářské ulici v Ostravě byla zakončena česká část průzkumu Continental Vision Zero Roadshow, jehož cílem bylo zjistit, v jakém stavu mají čeští řidiči pneumatiky. 

Barum slaví 70 let v Česku

Na den přesně před 70 lety, tedy 22. 4. 1948, bylo zaregistrováno dodnes používané logo Barum. Tradiční česká značka navazuje na téměř 90letou tradici výroby pneumatik ve Zlíně a jeho okolí. Dnes je v rámci celého koncernu Continental druhým nejprodávanějším „brandem“ v Evropě. V Česku používá pláště Barum 18,1 % řidičů.

Auto upozorní řidiče na hrozbu akvaplaningu

Continental pracuje na automatickém systému, který bude řidiče varovat před rizikem vzniku akvaplaningu. Tato ztráta kontaktu pneumatiky s vozovkou způsobená extrémně vysokou vrstvou vody dramaticky snižuje možnost ovládat automobil a představuje významné nebezpečí nehody.