Pneumatiky

Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Nová výrobní hala ve Výrobě forem Continental v Otrokovicích

Výroba forem v Otrokovicích má svou tradici výroby forem pro vulkanizaci osobních plášťů pro koncern Continental již od roku 1993. V tomto roce došlo ke spojení tohoto strategického výrobce pneumatik se značkou Barum.

Pneumatika AnchorContact výrazně zkracuje brzdnou dráhu

S novou pneumatikou AnchorContact se společnosti Continental podařilo zkrátit brzdné dráhy u osobních automobilů o více než polovinu.

Nové technologie a služby Pirelli

Na 88. ročníku Ženevského autosalonu představilo Pirelli několik nových technologických řešení zapadajících do strategie Perfect fit, která je zaměřena na vývoj produktů a služeb na míru.

Continental bude měřit českým řidičům hloubku dezénu

Deset největších českých měst, deset čerpacích stanic Shell, to je deset míst, na něž v dubnu zavítá tým společnosti Continental. Jeho úkolem bude prověřit stav pneumatik, které používají čeští řidiči. Ojeté pláště mohou být nebezpečné zejména za deště, na mokré vozovce. Podle dřívějších průzkumů však 2/3 řidičů neví, jak hluboký je aktuálně dezén jejich pneumatik.

Nová řada pneumatik Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV

Společnost Dunlop uvádí na trh novou řadu pneumatik Sport Maxx RT 2 SUV, které vycházejí z výborně hodnocených pneumatik Dunlop Sport Maxx RT 2 a rozšiřují jejich nabídku o rozměry pro SUV.

Pirelli zdokonaluje své All Season produkty

Rok 2018 je pro Pirelli důležitý v oblasti inovativního vývoje celoročních produktů. V tomto roce si pro tento segment výrobce připravil několik novinek.

Continental rozšiřuje produktovou řadu letních pneumatik

Pro letošní rok společnost Continental ještě více rozšířila paletu letních pneumatik pro osobní automobily. Portfolio výrobků na tento rok zahrnuje více než 210 nových produktů. Nové jsou rozměry pneumatik pro sportovní vozy, střední a vyšší třídu, automobily typu mini a malé vozy. 

Goodyear uvádí na trh nové Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Společnost Goodyear uvádí na trh nejnovější přírůstek rodiny Eagle F1 Asymmetric – pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Nabízejí účinnější brzdění a lepší ovladatelnost vozu za jakýchkoli podmínek na silnici.

Bridgestone Potenza S001 na novém voze Renault Mégane R.S.

Nový Renault Mégane R.S. obdržel v rámci modernizace nejmodernější techniku, která přináší ještě více agility, hospodárnosti a radosti z jízdy. K uvedeným vylepšením významně přispívají také správné pneumatiky. Bridgestone proto pečlivě optimalizoval veškeré aspekty pneumatiky Potenza S001.

Víme kolik toho vydrží pneumatika? Dlouhodobý test potvrdil nárůst životnosti

Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.