Pneumatika ContiSportContact 5 P získala hodnocení „Příkladná“

, 2 dubna 2012, 0:00

„Příkladný“. Takový verdikt vynesl časopis AutoBild Sportscars o pneumatice ContiSportContact 5 P během testování aktuálních letních pneumatik v kategorii rozměrů 245/30 ZR 20.

V testu se vzájemně utkalo osm modelů pneumatik od německých, italských, korejských a čínských výrobců, jež své schopnosti předváděly na voze VW Scirocco R. Odborníci se shodli, že pneumatika vyvinutá v Hannoveru je „prvotřídní sportovní pneumatikou“.

„Stabilní záběrové vlastnosti při zatáčení a přesné vedení směru na mokré vozovce, dobrá bezpečnost a odolnost vůči aquaplaningu a krátká brzdná dráha“ - tak znělo shrnutí výsledku testu pneumatiky ContiSportContact 5 P. Když časopis, který test prováděl, ohodnotil pneumatiku Nankang slovy „Nebezpečně dlouhá brzdná dráha na mokru,“ opět otevřeně vybídl své čtenáře, aby nepoužívali levné dovozové pneumatiky. V případě pneumatiky Westlake novináři navíc varovali před „nestabilním výkonem a tendencí k přetáčení na mokrých vozovkách“.

Časopis AutoBild allrad zveřejnil výsledky dalšího testování, do něhož bylo zahrnuto osm různých modelů pneumatik. Pneumatika ContiCrossContact UHP pro vozidla 4x4 získala celkové hodnocení „Dobrá“. Časopis pak krátce shrnul chování této pneumatiky následujícími slovy: „Krátká brzdná dráha nutná k úplnému zastavení, přesná odezva při řízení a velmi nízký valivý odpor.“

www.conti-online.cz
www.continental.sk
 

Komentáře

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!