Sponzorství s dokonalou přilnavostí – Bridgestone ve Světovém poháru v alpském lyžování 2013/14

3. dubna 2014, 9:10

Světový pohár v alpském lyžování 2013/2014 (FIS Audi Ski World Cup) byl zahájen 23. října 2013 v alpském Söldenu – a Bridgestone byl opět u toho. Světová jednička ve výrobě pneumatik a pryže je již třetí sezonou sponzorem nejvyšší soutěžní úrovně v alpském lyžování, přičemž rozsáhlé zpravodajství v mezinárodních médiích používá jako komunikační platformu.

Bezpečnost, ovladatelnost a rovnováha jsou klíčovými faktory úspěchu na strmých a náročných svazích Světového poháru v alpském lyžování (Audi FIS Ski World Cup). Na základě těchto vlastností dosahují také zimní pneumatiky Bridgestone excelentních výsledků v testech na ledu a sněhu.

Bridgestone poukazoval na tuto shodu mezi lyžařským sportem a svými produkty ve své komunikaci během celé sezony 2013/14, včetně propagace na 16 závodních tratích v evropských střediscích zimních sportů, jako jsou Svatý Mořic, Cortina a Kitzbühel.

Bridgestone si zajistil nejen silné zastoupení své značky na startovních číslech, transparentech a dalších inovativních reklamních médiích. Kromě toho nabídl fanouškům lyžařského sportu z celého světa také oblíbené příležitosti k fotografování v podobě přitažlivého „lyžaře z pneumatik“ na světoznámých sjezdovkách, jako jsou „Streif“ a „Corviglia“.

Rekordní sezona
V sezoně 2013/14 dominovali stupňům vítězů i titulkům zpráv reprezentanti dvou zemí: Rakouska – Marcel Hirscher se stal prvním mužem, který v uplynulých 30 letech vyhrál celkové hodnocení Světového poháru v alpském lyžování třikrát za sebou – a USA – Ted Ligety vyhrál rozhodující závod v Lenzerheide, a získal tak malý glóbus za obří slalom navzdory stejnému počtu bodů s Hirscherem; a devatenáctiletá lyžařská senzace Mikaela Shiffrinová, nejmladší zlatá medailistka v historii ženského olympijského slalomu, vyhrála svůj druhý malý glóbus pro šampionku ve slalomu.

Vítězové 2013/14

Muži
• Celkově: Marcel Hirscher (AUT)
• Sjezd: Aksel Lund Svindal (NOR)
• Super G: Aksel Lund Svindal (NOR)
• Obří slalom: Ted Ligety (USA)
• Slalom: Marcel Hirscher (AUT)
Ženy
• Celkově: Anna Fenningerová (AUT)
• Sjezd: Maria Hoefl-Rieschová (GER)
• Super G: Lara Gutová (SUI)
• Obří slalom: Anna Fenningerová (AUT)
• Slalom: Mikaela Shiffrinová (USA)

Úsilí o bezpečnost v zimě
Mimo sjezdovky jsou zimní pneumatiky Bridgestone zárukou bezpečné jízdy na zimních silnicích. Jejich výjimečné produktové vlastnosti se těší důvěře uživatelů po celém světě, včetně lyžařských federací Itálie, Finska, Norska a Německa, které se jako partneři spoléhaly na zimní pneumatiky Bridgestone při bezpečné přepravě lyžařů a členů realizačních týmů na závody a tréninky. Tváří značky Bridgestone se navíc stal špičkový německý lyžař Fritz Dopfer, který ještě umocnil dosah sponzorství závodů, a ideálně tak rozšířil celkové možnosti sponzorování.

„Naše podpora mezinárodního seriálu lyžařských závodů vytváří vysokou úroveň důvěryhodnosti v naší cílové demografické skupině a jasně nás odlišuje od konkurence,“ říká Jake Rønsholt, ředitel pro korporátní a značkovou komunikaci společnosti Bridgestone Europe. „Bridgestone intenzivně investuje do vývoje technologií, které poskytují nejvyšší výkon. V tom spatřujeme souvislost s naším sponzorstvím v uplynulých i nadcházejících sezonách.“

Bridgestone bude opět spoléhat na kvality bezpečnosti, ovladatelnosti, přilnavosti a rovnováhy v následující zimní sezoně. Letos vše vypukne opět v Söldenu, kde bude zahájena sezona Světového poháru v alpském lyžování 2014/15.

Související články

Bridgestone pokračuje v podpoře Světového poháru v alpském lyžování
Bridgestone pokračuje v podpoře Světového poháru v alpském lyžování

Bridgestone, výrobce pneumatik s vynikajícími výkony v zimních podmínkách, opět přináší s novou sezonou Světového poháru v alpském lyžování (Audi FIS Alpine Ski World Cup) napínavé souboje na zasněžených svazích. Jako hlavní sponzor seriálu 39 závodů Světového poháru v alpském lyžování vstupuje Bridgestone do třetí sezóny úzké spolupráce s tímto vrcholovým zimním sportem. Světový pohár […]

Bridgestone je oficiálním globálním partnerem olympijských her
Bridgestone je oficiálním globálním partnerem olympijských her

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) uzavřela smlouvu s Mezinárodním olympijským výborem. Na jejím základě se největší výrobce pneumatik a pryže na světě stal oficiálním globálním partnerem TOP až do Letních olympijských her 2024. Tato informace byla zveřejněna v Tokiu na tiskové konferenci u příležitosti slavnostního podepsání smlouvy o partnerství TOP za přítomnosti prezidenta Mezinárodního olympijského výboru […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!