Michelin a Audi vítězí v 82. ročníku závodu 24 hodin Le Mans

27. června 2014, 10:15

Závod 24 hodin Le Mans nabídl 263.300 divákům víkend nabitý akcemi, kam patřil například i návrat Porsche do vytrvalostních soutěží a první část závodu provázená velmi proměnlivými povětrnostními podmínkami. Soutěž naplněná dramatem byla svědkem jednoho dvojitého triumfu týmu Audi Sport Joest s číslem 2 R18 e-tron quattro s posádkou FÄSSLER / LOTTERER / TRÉLUYER (1.místo) a sesterského vozu s číslem 1 s posádkou DI GRASSI/ KRISTENSEN / GENE. Ke dvěma německým automobilům se přidala pódiu s číslem 8 Toyota TS040 Hybrid s posádkou AVIDSON / LAPIERRE / BUEMI.

Michelin Motosport vyvinul pro ročník 2014 FIA Mistrovství světa vytrvalostních závodů (FIA WEC) nové pneumatiky, které jsou o 5 cm užší a o 2 kilogramy lehčí. I když jsou  vystaveny drsnějším omezením díky nejnovějším technickým nařízením, jejich bezpečnostní vlastnosti, výkon, životnost a soutěživost splňují očekávání partnerů této francouzské firmy. Řidiči byli pravidelně schopní dokončit tři a někdy dokonce i čtyři stinty na stejné sadě pneumatik, což je něco, co se dramaticky liší od závěru uváděného před startem, tedy že nejnovější generace prototypu P1 je dokonce rychlejší  než pneuamtiky pro vozy loňské sezóny a tím pádem jsou na jejich pneumatiky kladeny vyšší nároky.

Pascal COUASNON, ředitel divize Motosport Michelinu je potěšen výsledky, kterých v letošním ročníku této francouzské soutěže dosáhly pneumatiky jeho firmy: "Nejdříve bych rád poděkoval všem našim partnerům. Jsme velmi pyšní na takový úspěšný víkend, který byl možný díky jedinečné expertíze inženýrů Michelin Motosportu, kteří jsou schopni v případě tohoto závodu vyrobit pneumatiky odpovídající narůstajícím požadavkům a výzvám. Čelili náročnému úkolu, ale zhostili se ho se ctí."

Tyto pneumatiky obsahují výrobní tajemství, které se týká určitých technologií, které by Michelin v budoucnosti mohl využít na svých silničních vysoko-výkonných  pneumatikách.

Úspěch ve třídách LM GTE a silné výkony ve třídě LM P2
Tři ostatní třídy, ve kterých v letošním roce vozy soutěžily na Le Mans, také používaly pneumatiky, které pro letošní sezónu Michelin obnovil. Ve třídě LM P2 byla poprvé použita nová nízkoteplotní pneumatika MICHELIN, a to partnerem značky v rámci předzávodního 1. dne, a prokázala, že je dostatečně odolná na to, aby vydržela tři stinty.

Ve třídě LM GTE Pro zvítězil vůz s číslem 51 Ferrari 458 Italia s posádkou BRUNI / VILANDER / FISICHELLA, zatímco v kategorii LM GTE AM zvítězil vůz s číslem 95 Aston Martin Vantage V8, jehož vítězství výmluvně ilustruje univerzálnost francouzských pneumatik při jízdě od začátku až do cíle, ve  i v noci.

Cenu MICHELIN Total Performance Award, která představuje ocenění za přínos k trvalé mobilitě v podobě fondu ve výši 1milionu EUR a která je založena na splnění určitého počtu podmínek (vítězství, nejrychlejší závodní kolo, rekord vzdálenosti, omezená spotřeba pneumatik a celková spotřeba paliva snížená o 15%), letos nikdo nezískal, ale bude převedena do příštího ročníku závodu 24 hodin Le Mans.

V letošním ročníku závodu partneři Michelinu čerpali výhody z dostupnosti 7.000 pneumatik a personálu více než 100 specialistů, kteří pro ně zabezpečovali uspokojení jejich potřeb týkajících pneumatik a práci kolem nich.

Příští kolo  FIA Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech zavede týmy na Circuit of The Americas v Austinu v Texasu ve Spojených státech, a to dne 20. září 2014.

Související články

Rallye-Monte-Carlo-Historique
Rallye-Monte-Carlo-Historique

Společnost MICHELIN spustila dne 1. února profesionální nástroj pro fanoušky i profesionály z odvětví historických vozidel, který je v Evropě zcela jedinečný. Francouzský výrobce pneumatik totiž nespouští standardní internetové stránky, na nichž by uživatelé získali pouze informace o pneumatikách pro veterány. V případě www.michelinclassic.com přichází MICHELIN s nástrojem, který nabízí komplexní službu – odborným poradenstvím počínaje […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!