4 minuty potřebné k poznání nové pneumatiky Michelin CrossClimate

9. března 2015, 9:36

Zlomový bod v historii … V květnu 2015 uvede Michelin na evropské trhy světovou novinku. Pneumatiku MICHELIN CrossClimate, první letní pneumatiku s certifikací na zimu.

Nový MICHELIN CrossClimate  je kombinací technologií letních a zimních pneumatik. Technologií, o kterých jsme se až dosud domnívali, že jsou neslučitelné.

MICHELIN CrossClimate je skutečně pokroková pneumatika, protože je schopna se přizpůsobit různým klimatickým situacím. Je to jediná pneumatika, které v sobě spojuje výhody letních i zimních pneumatik.
    – Její brzdná dráha na suchém povrhu je krátká.
    – Získala nejlepší známku "A", definovanou evropským označením pro brzdění za mokra.
    – Byla schválena pro používání v zimě, což je možné identifikovat podle loga 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake – symbol hory se třemi vrcholy se symbolem sněhové vločky na bočnicích pneumatiky), který označuje to, že je možné ji používat v zimě, včetně zemí, kde je ze zákona povinné mít na vozidlech zimní pneumatiky.

Nový MICHELIN CrossClimate k těmto vlastnostem ještě přidává ty, které mají charakteristický podpis všech pneumatik Michelin: vysoký počet najetých kilometrů, energetická účinnost a pohodlí. Pneumatika bude k dispozici nad rámec již existujícího katalogu řad zimních a letních pneumatik. Tato skutečnost bude důležitá zejména na jistých trzích a za jistých podmínek.

Vlastnosti nového MICHELIN CrossClimate jsou výsledkem kombinace tří technologií:

1. Inovovaná směs běhounu: Za prvé, oblast běhounu je mimořádně pružná a zvyšuje schopnost směsi přilnout se k nejmenší nerovnosti povrchu silnice za každých podmínek (sucho, mokro, sníh – jak je možné dotknout se povrchu země skrze sníh?). Za druhé, nový podběhoun optimalizuje energetickou účinnost pneumatiky tím, že snižuje produkování tepla. Inženýři Michelinu snížili narůstání tepla díky použití nejnovější generace siliky, která tvoří součást gumové směsi, díky čemuž se zlepšila celková energetická účinnost MICHELIN CrossClimate.
2. Kombinace jedinečného vzorku dezénu ve tvaru V s novými 3D do sebe zapadajícími lamelami. Tento jedinečný vzorek dezénu ve tvaru V s evolučním úhlem optimalizuje přilnavost na sněhu:
        – Bočně díky úhlu středové oblasti dezénu
        – Podélně díky úhlu, který se rozšiřuje do oblasti ramen
3. Tento vzorek dezénu ve tvaru V je kombinován s novými samoblokovacími 3D lamelami: tyto celohluboké lamely, které jsou mimořádně zvlněné, různě silné a s komplexní geometrií, vytvářejí na sněhu efekt drápů a tím zvyšují záběr. Svislé a horizontální vlny jsou samoblokovací. To znamená, že jsou spojeny dohromady kvůli větší pevnosti bloků dezénu. Díky tomu je pneumatika stabilní bez ohledu na to, jakým silám je nucena čelit: podélné síle při brzdění a zrychlování a boční síle při zatáčení. Proto je řízení s touto pneumatikou a její obecné chování za sucha lepší. S touto kombinací pokrokových technologií je celková pevnost dezénu lepší, což nejen zlepšuje přesnost jízdy, ale také maximalizuje životnost pneumatiky.

Tato kombinace pokrokových technologií plus přítomost technologie EverGripTM v ramenu nabízí skvělé vlastnosti při jízdě na sněhu, přesnou jízdu za sucha a dlouhou životnost.

Pokroková kombinace  bloků dezénu se zkosenými hranami s vysokovýkonnostními lamelami je zárukou optimálního kontaktu s povrchem vozovky, což zlepšuje vlastnosti při brzdění za sucha. S tímto pokrokovým designem Michelin také kombinuje zkosené rohy s komplexními a celohlubokými lamelami pro vynikající brzdění a záběr na sněhu.

Pro navržení této pokrokové pneumatiky a její vývoj Michelin využil své znalosti chování motoristů. Cílem Michelinu je poskytnout nejvhodnější pneumatiku pro každé použití a každý typ jízdy. Cesta k tomuto cíli má tři fáze:

1. Pochopení. Motoristé každý den čelí nečekaným změnám počasí, dešti, sněhu a poklesům teploty. Řešení, která mají dnes k dispozici nebo postoje, které přijímají, je plně neuspokojují. Proto podle studií, které Michelin prováděl, nastává následující:
            – 65% evropských motoristů používá letní pneumatiky celý rok, čímž ohrožuje svou bezpečnost, když je chladné počasí, sníh a led. Toto číslo je tvořeno  20% podílem v Něměcku, kde nařízení vyžadují, aby kola v zimě byla osazena zimními pneumatikami a 76% podílem ve Francii, kde není žádné takovéto nařízení (Zdroj GFK – Studie chování evropských spotřebitelů – 2014).
            – 4  z 10 evropských motoristů považují sezónní výměnu pneumatik za omezení a nechají ji až na poslední chvíli (Zdroj Ipsos – Kupní chování v zimě 2014/2015). Proto ti, kteří nemohou nebo nechtějí přijmout náklady a nepohodlí s tím spojené, odmítají osadit na své automobily v zimě zimní pneumatiky.
            – 3% řidičů v Něměcku a 7% řidičů ve Francii používá své zimní pneumatiky celý rok, čímž ohrožují brzdění za sucha, zejména když je teplo, a zvyšují svou spotřebu paliva.

2. Inovace. Inovace umožňují Michelinu dosáhnout skvělou rovnováhu mezi pokrokovými technologiemi a užíváním. Každý rok Michelin investuje více než 640 milionů EUR do svého výzkumu a vývoje, provede 75.000 testů mezi svými uživatelů po celém světě a dotazuje se více než 11.000 kupujících pneumatik.

3. Dodání. Nový MICHELIN CrossClimate odpovídá neustále se vyvíjejícím požadavkům na bezpečnost a mobilitu.

Při svém uvedení na trh v květnu 2015 bude pneumatika MICHELIN CrossClimate k dispozici ve 23 různých rozměrech od 15 do 17-ti palců, což pokryje 70% evropského trhu. Uvedení dalších rozměrů je plánováno na rok 2016.

Nový MICHELIN CrossClimate má jednoduše všechny bezpečnostní vlastnosti a je ekonomická. Motoristé tak mohou jezdit celý rok, bez ohledu ma počasí jen s jednou pneumatikou: MICHELIN CrossClimate.

Informace o vývoji pneumatiky CrossClimate v 6 číslech:
– 7 – Počet zemí, ve kterých byla pneumatika testována: Německo, Kanada, Finsko, Francie, Polsko, Španělsko a Švédsko.
– 36 – Počet měsíců, které byly potřeba na vývoj pneumatiky, od prvního náčrtu do představení pneumatiky tisku 2. března 2015. Vývoj tedy trval 3 roky, zatímco běžně jsou na vývoj potřeba 4 roky a 8 měsíců. Doba potřebná na vývoj nové pneumatiky MICHELIN CrossClimate byla tedy 1,5 krát rychlejší než u jiných pneumatik pro automobily.
– 70 – Teplotní rozsah ve stupních  Celsia, při kterém byly prováděny testy. Tyto testy byly prováděny při venkovních teplotách v rozmezí od -30 ° C do + 40 ° C.
– 150 – Počet inženýrů a odborníků, kteří pracovali na navržení, testování, industrializaci a výrobě MICHELIN CrossClimate.
– Více než 1.000 – Počet laboratorních testů provedených na materiálech, běhounu a kostře.
– 5.000.000 – Počet kilometrů najetých v průběhu dynamických a zátěžových testů a testů opotřebení. To představuje vzdálenost 125 krát kolem zeměkoule na úrovni rovníku.

Související články

Michelin: Budoucnost měst leží v rukou udržitelné mobility
Michelin: Budoucnost měst leží v rukou udržitelné mobility

Přes 5. tisíc představitelů automobilového průmyslu, dopravních firem, vědců, výzkumných organizací, expertů a zástupců politické sféry z 80 zemí celého světa se setká v čínském metropoli Chengdu, aby společně diskutovali o budoucnosti udržitelného rozvoje dopravy a mobility v rámci největšího světového setkání na toto téma s názvem Michelin Challenge Bibendum. Expozice a jednotlivé stánky vystavovatelů […]

Michelin získal hlavní cenu za nejlepší inovační management a pět dalších cen v kategorii udržitelný rozvoj
Michelin získal hlavní cenu za nejlepší inovační management a pět dalších cen v kategorii udržitelný rozvoj

V roce 2014 se společnosti Michelin podařilo získat šest cen v žebříčcích Dow Jones Sustainability Indices (DJSI), včetně management inovací, správcovství produktu, klimatických strategií a management životního prostředí. Michelin je jedním ze dvou výrobců pneumatik v tomto žebříčku, což potvrzuje zapojení firmy do oblasti udržitelného rozvoje.

Michelin propojuje Ford Focus Electric se silnicí a digitálním světem
Michelin propojuje Ford Focus Electric se silnicí a digitálním světem

V letošním roce bude nový Ford Focus Electric spojen se silnicí nejen pneumatikami MICHELIN Energy Saver, ale také s digitálním světem prostřednictvím průvodců Michelin, které budou přednahrány do systému připojení SYNC2. Každý Ford Focus Electric, který sjede z výrobního pásu, bude obut do pneumatik MICHELIN Energy Saver v rozměru 215/55 R 17. Toto obutí nabídne […]

MICHELIN Představil revoluční pneumatiku
MICHELIN Představil revoluční pneumatiku

Michelin CrossClimate nabízí výhody letních pneumatik v brzdění na mokru i suchu, vysokou životnost, úsporu pohonných hmot, zároveň výhody zimních pneumatik v přilnavosti a brzdění pro zákazníky jezdící v zimních podmínkách a příležitostně na sněhu. To vše pouze s jednou sadou pneumatik po celý rok. www.NejlevnejsiPNEU.cz jako jedni z prvních testovali revoluční novinku od světoznámého výrobce […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!