Letní SUV pneumatiky Barum Bravuris 4×4 excelovaly v testech Autoklubu ČR

3. dubna 2015, 10:12

Pro blížící se jarní motoristickou sezonu připravil Autoklub ČR výsledky testování letních plášťů určených vozům SUV, do kterého byly zařazeny pneumatiky sedmi značek o rozměru 215/65 R16 H. Barum Bravuris 4×4 v souhrnném hodnocení předčil ostatní testované pláště v segmentu, když svými výsledky exceloval zejména na mokrém povrchu.

Test byl zaměřen na porovnání pneumatik tzv. ekonomického segmentu. Referenční pneumatikou byla zvolena Firestone Destination HP, jejíž výsledky posloužily jako srovnávací standard. Barum Bravuris 4×4 se v tomto testu Autoklubu České republiky může pyšnit nejlepšími výsledky mezi tzv. budgetovými plášti. Na mokrém povrchu totiž pneumatika excelovala téměř se stejnými výsledky jako referenční model střední třídy, a získala tak nejvyšší možné hodnocení „velmi dobrá“. Na suché vozovce pak zaznamenala druhý nejlepší výkon klasifikovaný jako „dobrý“.

Plášť otrokovické značky dosáhl na mokrém povrchu nejnižšího valivého odporu, a dokonce v tomto testu předčil i výkon referenčního výrobku. 30% rozdíl v koeficientu valivého odporu mezi vítězným a na poslední příčce umístěným vzorkem přitom znamená spotřebu paliva lišící se již zhruba o 5%. Kategorii mokrý handling vedle referenčního Firestone Destination HP ovládl opět Barum Bravuris 4×4, jenž handlingový okruh o délce 1823 m absolvoval o 9,91 sekundy rychleji než pneumatika s nejhoršími výsledky v testu.

Při subjektivním hodnocení jízdního komfortu na mokrém povrchu se Barum Bravuris 4×4 umístil jako druhý.

Podélný aquaplaning změřil prokluz předních kol během průjezdu vodním sloupcem o výšce 9 mm, což lze přirovnat k nájezdu do vyjetých kolejí na cestě při nebo po dešti. Příčný aquaplaning pak vyhodnotil schopnost pneumatik odvádět vodu v bočním směru a měřilo se také zbytkové zrychlení při průjezdu po povrchu s vodním sloupcem vysokým 5 mm. Rozsah rychlostí od 65 do 95 km/h referoval o schopnostech plášťů odvádět vodu během rychlého nájezdu do zatáčky s hlubokou kaluží (vyjetými kolejemi). V obou těchto disciplínách domácí Barum Bravuris 4×4 svými výkony předčil všechny testované vzorky v segmentu a umístil se těsně za referenčním produktem.

Výsledky testu Autoklubu České republiky dokazují, že otrokovická značka Barum stále nabízí výhodný poměr kvality za velmi příznivou cenu. 

Tisková zpráva společnosti Continental Barum s.r.o.

Související články

Test SUV letních pneumatik 215/65 R16 H
Test SUV letních pneumatik 215/65 R16 H

Autoklub ČR testoval pro letní sezónu 2015 šestnáctipalcové pneumatiky určené pro SUV automobily. Do testu byly zařazeny pneumatiky sedmi značek o rozměru 215/65 R16 H. Test byl zaměřen na porovnání pneumatik tzv. ekonomického segmentu s pneumatikami střední třídy; pláště tzv. prémiového segmentu do testu nebyly zařazeny. Testovány byly následující pneumatiky (seřazeny podle výsledků testu): Firestone […]

Zodpovědných českých motoristů přibývá. Většina přezouvá sezónní pneumatiky. Preferují kvalitu a cenu
Zodpovědných českých motoristů přibývá. Většina přezouvá sezónní pneumatiky. Preferují kvalitu a cenu

S jarní sezónou přichází obvyklé přezouvání zimních plášťů na letní. Čerstvý průzkum společnosti Continental Barum s.r.o. realizovaný agenturou STEM/MARK prokázal, že čeští motoristé jsou čím dál zodpovědnější. Nejen, že na podzim obouvají povinné zimní pláště, ale na jaře také ve třech čtvrtinách případů přezouvají zpět na letní. Do jejich preferencí kvality, ceny a výkonu se […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!