Nový výhled společnosti Michelin pro oblast automobilových závodů

27. září 2010, 0:00

Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) akceptovala přihlášku Michelinu stát se dodavatelem pneumatik pro závody ze seriálu World Rally Championship (FIA-WRC), počínaje rokem 2011.

Společnost Michelin se snaží urychlit rozhodnutí FIA, aby změnila pravidla a tím umožnila vstoupit do soutěže i dalším výrobcům pneumatik. Michelin nabízí závodním týmum možnost vyzkoušet si v praxi technologické novinky v těch nejextrémnějších podmínkách. Tyto novinky následně firma použije při výrobě “klasických” pneumatik. Oblast motorsportu navíc motivuje společnost Michelin, aby neustále zlepšovala své produkty v oblasti výkonu, ale také snížovala vliv, který má motorsport na životní prostředí.

To je také jeden z důvodů pro který Michelin podporuje FIA v jejím závazku, intergrovat do rally více zodpovědnou vizi, tzn. snížit počet pneumatik použitých v jednotlivých závodech, počínaje rokem 2012. Toto jde ruku v ruce i s přístupem Michelinu k ochraně životního prostředí, který uplatňuje již od roku 1992, kdy poprvé představil úspornou “zelenou” pneumatiku.

Michelin se pravidelně účastnil automobilových závodů té nejvyšší kategorie v době, kdy bylo umožněno všem výrobcům pneumatik se do nich zapojit. Do roku 2005 vyhrál 38 světových šampionátů, což potvrzuje vysokou kvalitu svých produktů a služeb. 20 cen získal v kategorii výrobců (kategorie vytvořena v roce 1973) a 18 v kategorii jezdců (oficiálně představena v roce 1979).
V příští sezóně bude Michelin dodávat svým partnerům závodní pneumatiky označené logem Michelin.

Zdroj: Michelin

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!