10. veletrh firmy Inter Cars – reportáž

20. září 2010, 0:00

4.-5. září 2010 se uskutečnil již 10. jubilejní veletrh náhradních dílů, nářadí a vybavení servisů -Targi 2010. Ovšem 10. výročí nebylo jediným důvodem k oslavám. Tím dalším bylo 20. výročí založení mateřské společnosti Inter Cars S.A.

Svým rozsahem se jednalo o jeden z největších veletrhů svého druhu v Evropě. Na více než 20 000 m2 se prezentovalo bezmála 170 světových producentů náhradních dílů pro osobní a nákladní automobily a také výrobců moderního dílenského vybavení. O velikosti akce a narůstajícím zájmu ze strany návštěvníků, jejichž počet letos přesáhl 30 tisíc, i prezentujících firem vypovídá to, že se už poslední dva ročníky z prostorových důvodů konaly na letišti v Modlině, nedaleko Varšavy, kam se po osmi letech veletrh přesunul z areálu Logistického centra Inter Cars S.A.

Naše letošní výprava čítala 71 členů, zúčastnili se zájemci z řad zákazníků i zaměstnanců Inter Cars z celé České republiky. První den,pátek 3. září, byl věnován cestě do Varšavy a ubytování se v hotelu. Druhý den byl již plně vyhrazen pro samotné veletržní dění, kterému ještě předcházela prohlídka logistického centra Inter Cars S.A v obci Czosnow.

Logistické centrum ohromí návštěvníka svou velikosti. Celková skladovací plocha několikapatrového skladu činí 70 000 m2! Kdo neviděl, těžko uvěří a dokáže si představit. Sklad je rozdělen na 32 skladovacích části podle typů náhradních dílů a každý den přijme v průměru 30 návěsů po 33 paletách a spoustu menších plně naložených nákladních vozů s díly pro osobní automobily. Cely sklad je propojen pásovým dopravníkem o celkové délce 1,3 km a maximální kapacitě 1 800 speciálních přepravek za hodinu. Fungovaní skladu a plnění objednávek je zajištěno přes systém čárových kódů. Skladníci mají na starost přidělen úsek na trase dopravníku a načtením čárového kódu na přepravce zjistí potřebné údaje. Kontrola správného zboží v objednávce je dvoufázová, kromě čárových kódů musí odpovídat i váha objednávaných dílů. (FILM)

Po prohlídce skladu následoval přesun na letiště, kde byl již veletrh v plném proudu. Většina vystavovatelů byla koncentrována v ohromném stanu, rozsáhlejší expozice se nacházely na letištní ploše. Z množství vystavovatelů a nabídek náhradních dílů na osobní i nákladní automobily a motocykly, vybavení servisů, nářadí a doplňků přecházel zrak, stejně jako z půvabných hostesek. Program byl vskutku pestrý a na své si přišel opravdu každý. Kdo se cítil unaven obcházením jednotlivých vystavovatelů, mohl načerpat nové síly u stánků s občerstvením nebo si odpočinout při sledování doprovodných vystoupeni. Po celý den byl připraven zábavný program na velikém podiu, kde se střídala živá vystoupení zpěváků a komiků.

Nejen mužská část návštěvníků ocenila módní přehlídky, při kterých půvabné modelky předváděly nové kolekce spodního prádla. Nejzajímavější momenty z výstavy a doprovodných programů byly živě promítány na velkoplošných obrazovkách.

Příznivci vůně benzinu a spálených gum mohli sledovat „drift show“ a speciály pro závody ve zrychlení na míle. Vystoupení byla zpestřena kaskadérem na motorce a exhibici free style motokrosu. Na své si přišli i fanoušci automobilových soutěži, zblízka mohli obdivovat Škodu Fabii WRC,Ford Fiestu S2000 i několik různých evolucí Subaru Impreza. Zastoupena byla i „těžká váha“ v podobě nádherně „vyšperkovaných“ kamionů. Vyznavači off roadů mohli obdivovat jak různě více či méně upravené terénní vozy, tak i závodní speciály pro trial či dálkové soutěže, například překrásný Bowler Wildcat.

Sobotní večer byl vyplněn VIP party, letos pořádané na oslavu 10. výročí konání veletrhu a 20. výročí založení Inter Cars. Stoly se prohýbaly pod množstvím jídla, nápoje všeho druhu tekly proudem a na podiu byl pro návštěvníky připraven strhující program, jímž provázela dvojice moderátorů.

Úvod byl věnován společnosti Inter Cars a poděkování zaměstnancům i zákazníkům. Dále se pokračovalo v neformálnějším stylu, k vidění bylo kouzelnické vystoupení nejslavnějšího polského iluzionisty, o výbornou atmosféru se starali rockující rockeři a rockerky, kteří dostali návštěvníky do varu. O pořádnou dávku erotična se postarali tanečnici, tanečnice a následná striptyzová vystoupení, završené narozeninovým dortem s překvapením – smyslnou dívkou uvnitř. Vše korunoval velkolepý ohňostroj doprovázený hudbou, po ohňostroji program pokračoval až do ranních hodin laser show a diskotékou.

Firma Inter Cars děkuje všem účastníkům a věří, že si letošní Targi náležitě užili a, že se příští rok na tradičním veletrhu pořádaném společnosti Inter Cars znovu shledáte.

Tento článek najdete v nejnovějším vydání IC Journalu.

Fotografie:

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!