Menu

Servisy / Servisní koncepty

Značkové servisy v průzkumu pohořely. Kvalitnější a levnější služby lze často najít v těch malých

Kvalita autorizovaných servisů v České republice se loni výrazně propadla. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cebia, která pravidelně vyhodnocuje službu Audit servisů. Meziročně si naopak polepšily levnější, neznačkové autoservisy. Proč se „garážové“ opravny vyrovnávají těm autorizovaným, prozradí ve svém komentáři jednatel společnosti Quick Stop Car Marek Zukal.

Přijmout či nepřijmout? Má pro autoservisy smysl spolupracovat s automobilovými školami?

Učňovské praxe jsou povinné pro každého studenta automobilové školy, který chce získat odborné vzdělání. Jak se ukazuje, poměrně vysoké procento studentů těchto škol nemá zájem o práci v opravárenském odvětví. Jsou v této situaci autoservisy ochotny přijímat učně?

Test akumulátorových rázových utahováků E-Lion od Magneti Marelli – shrnutí Stojí za přečtení

Test akumulátorových rázových utahováků E-Lion od Magneti Marelli – shrnutí

V uplynulých týdnech jsme s pomocí naší spřátelené autodílny testovali nejnovější nářadí značky Magneti Marelli. Tři akumulátorové rázové utahováky, patřící do rodiny E-Lion, byly podrobeny zkouškám v reálných provozních podmínkách. K čemu přesně se používaly? Jak si vedly? Kolik stojí? Jaká byla zpětná vazba od automechaniků? Odpovědi naleznete níže.

Služba door-to-door v nezávislých servisech: výsledky výzkumu

Náhlý nárůst popularity služby door-to-door v autoservisech byl zaznamenán na začátku pandemie COVID-19. Jsou i dnes autoservisy ochotny vyzvedávat vozidla od zákazníků a po opravě je zpět rozvážet? Máme pro vás výsledky průzkumu, který byl proveden v několika evropských zemích.

Náhradní automobily v servisech – ve kterých evropských zemích jsou nabízeny častěji?

Když řidič odevzdá vůz k opravě, může se potýkat s problémem ztráty mobility. Ve velkých městech, kde je rozvinutá veřejná doprava, nepředstavuje dočasná absence automobilu tak velký problém. Ve městech, kde je přístup k veřejné dopravě obtížný, však může nedostupnost dopravy narušit rytmus každodenního života.

Kalendář sítě ProfiAuto pro rok 2024

Síť ProfiAuto jde s dobou a rozhodla se vytvořit firemní kalendář na rok 2024, který kombinuje klasické obrazy s technologií umělé inteligence. „ProfiAuto Art Gallery“, jak byl kalendář pojmenován, jsou vlastně obrazy automobilových ikon ve stylu nejslavnějších umělců minulosti vytvořené pomocí grafických programů s umělou inteligencí. Můžeme si tak prohlédnout Bugatti ve stylu Vincenta van […]

Nový obrázkový katalog FERDUS

Po téměř dvou letech intenzivních prací na zelené louce představuje firma FERDUS zcela nový obrazový katalog kompletní produktové nabídky e-shopu. Se spoustou vylepšení a změn.

Firma FERDUS opět na Autosalónu Autoshow Nitra

Když se firma FERDUS v letech 2018 a 2019 dvakrát po sobě účastnila mimořádně vydařených edicí největšího automotive veletrhu na Slovensku – Autosalónu Autoshow Nitra, nikdo netušil, že si na další návrat bude muset počkat dlouhé čtyři roky. Dobře známé důvody absence naštěstí pominuly a letos už tedy nic nebránilo comebacku.

Jaké jsou hlavní důvody vracení dílů autoservisy?

Manipulace s vrácenými díly je pro distributory náhradních dílů velkou výzvou. Generuje další provozní náklady. Aby bylo možné je snížit, je nutné diagnostikovat důvody, proč autoservisy díly vracejí zpět. Jaké jsou nejčastější důvody, které za tím stojí?

Informace o servisech a servisních konceptech