Univerzální sady manžet SKF – Pokaždé bezpečná a profesionální oprava

26. srpna 2013, 16:34

SKF vyvinulo univerzální sadu manžet, která pokrývá všechny osobní vozy. Jsou to univerzální manžety kloubů, které se seříznou na požadovanou velikost. Jejich vnější průměr je od 57 mm do 120 mm. Tento článek popisuje montážní postup u univerzální manžety jak na straně kola, tak na straně převodovky, s použitím nářadí SKF.

Návod k montáži univerzálních manžet (vnější kloub)

1. Odmontujte kolo a brzdu. Potom oddělte poloosu od těhlice. Dávejte pozor, abyste neuvolnili vnitřní kloub od převodovky.
2. Sundejte starou manžetu a svorky. Poznámka: poloosu pečlivě očistěte a z kloubu odstraňte co nejvíce starého maziva. Menší (vnitřní) svorku manžety můžete nasadit před i po nasazení samotné manžety.

3. Pro montáž nové manžety na straně kola si manžetu nasaďte širší stranou na ramena roztahováku.
4. Držte tlačítko, dokud se manžeta neroztáhne tak, aby šla natáhnout přes kloub.

5. Opatrně natáhněte manžetu přes kloub.
6. Jakmile je manžeta na místě, vypusťte vzduch a stáhněte manžetu z roztahováku. Odložte roztahovák. Než manžetu zasvorkujete, počkejte nejméně jednu minutu, aby se manžeta stáhla zpátky na svou velikost.

7. Nasaďte manžetu na kloub a zajistěte ji na menší straně svorkou pomocí SKF nástroje VKN 400. Postupujte podle návodu přiloženého u nástroje.
8. Naplňte manžetu veškerým dodávaným mazivem. Použijte celý balíček.

9. Ujistěte se, že je manžeta správně nasazená a nasaďte velkou svorku, opět s pomocí nástroje VKN 400. Přebývající část manžety odřízněte.

 

Návod pro montáž univerzální manžety (vnitřní kloub)
Stejně postupujte i při demontáži vnitřní manžety. Odstraňte veškeré staré mazivo.

1. Manžetu nasaďte na roztahovák užší stranou směrem k sobě a přetáhněte ji přes ramena roztahováku. Manžetu roztáhněte tak, aby akorát přešla přes vnější kloub.

2. Jakmile je manžeta na místě, vypusťte vzduch a stáhněte manžetu z roztahováku.
3. Natáhněte manžetu na vnitřní kloub a zajistěte ji malou svorkou. Před svorkováním počkejte alespoň jednu minutu, aby se manžeta vrátila do původní velikosti.

4. Naplňte manžetu dodávaným mazivem. Použijte celý balíček.
5. Nasaďte zbývající svorku, postupujte stejně jako u vnějšího kloubu. Přebývající část manžety odřízněte.

Univerzální manžety VKJP 01000 a VKJP 01001
Manžety jsou vyráběny z vysoce kvalitní směsi gumy, která má větší pevnost a delší životnost. Naše univerzální manžety a svorky zaručují rychlou, bezpečnou a snadnou opravu. Díky rozsahu různých průměrů je zajištěna její těsnost tak, aby ven neunikalo mazivo a dovnitř nevnikaly nečistoty. Manžeta má navíc na vnitřní straně každého žebra gumový břit, který zvyšuje odolnost proti vniknutí vody.

Roztahovák VKN 402
Tento přístroj je speciálně navržen pro spolehlivé nasazování univerzálních manžet bez nutnosti demontovat kloub, čímž šetří čas i peníze. Během montáže můžete s přístrojem pracovat i bez připojeného tlakového vzduchu.

Přípravek pro utahování svorek VKN 400
Tento přípravek je navržen tak, aby přesně a pevně utahoval svorky manžet, čímž zajišťuje dlouhodobou spolehlivost manžety i kloubu. S VKN 400 nepotřebujete nůžky na odstřižení svorky.

Související články

SKF: Správné postupy pro delší životnost motoru
SKF: Správné postupy pro delší životnost motoru

Mnoho mechaniků riskuje tím, že nepostupují podle doporučení výrobce vozidla, což může vést ke zničení jednotlivých dílů nebo poškození celého motoru. Tento bulletin popisuje některé důležité montážní postupy, které u uvedeného vozidla zruší riziko poškození motoru. Tento motor má dva řemenové systémy a při jejich výměně musíte postupovat velmi opatrně. Jakákoliv odchylka v nastavení, nebo […]

Produkty SKF pro vůz Dacia Sandero II a Logan MCV II
Produkty SKF pro vůz Dacia Sandero II a Logan MCV II

Produkce vozu Dacia Sandero II začala v lednu 2013 a vozu Dacia Logan MCV II v únoru 2013. SKF má již nyní v nabídce mnoho produktů pro tyto vozy. Podrobnější údaje naleznete v přiložených souborech: Dacia Logan MCV II Dacia Sandero II  

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!