AutoEXPERT 10/2013

30. září 2013, 21:03

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 10/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství.

01 Editorial

AutoEXPERT

04 Info
Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností.

06 Novinky
Společnost Auto Kelly uvádí… ● Nová montážní videa pro instalaci závěsů kola ● Nový piktogram pro odlehčená čelní skla ● Přípravky pro paliva s etanolem ● Novinka společnosti ATAL – zařízení pro „tuning“ motocyklů ● Speciální víčko výhradně u společnosti Interaction ● Nové plničky klimatizací pro HFO1234yf ● Tiché pneumatiky ContiSilent.

09 Spektrum
Nový katalog chladicích systémů Gates ● Auto Kelly RODEO SHOW ● Půjčte si tester tlumičů! ● Anest Iwata Cup 2013 ● COBRA v barvách Spies Hecker ● SERVICE all-inclusive – nová služba společnosti Festool.

12 Kam kráčíš, české autoopravárenství? – 1
S odstupem času se autor, Zdeněk Vlášek ze společnosti SCC, opět věnuje aktuálnímu stavu současného vozového parku v ČR.

14 Křišťálovou kouli nebrat
Před branami… Náš spolupracovník Josef Förster se ve svém článku zamýšlí nad tím, co by mělo být na prvním místě vaší pozornosti při vašem podnikání.

18 Půlstoletí nejen za katedrou rychnovské průmyslovky
Rozhovor s Ing. Bohumírem Novákem z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy strojnické v Rychnově nad Kněžnou u příležitosti jeho padesátiletého působení na této škole.

20 Posvítili jsme si na Varroc Lighting Systems
Reportáž z návštěvy výrobce světelné techniky, forem a nástrojů pro automobilový průmysl v Novém Jičíně.

23 Rychlé měření geometrie náprav
V tomto článku vám přiblížíme praktické zkušenosti autoopravny s využitím zařízení Hunter Quick Check pro kontrolu geometrie podvozku.

24 Budoucnost je tu
Ve spolupráci se Zdeňkem Rýcem ze společnosti Continental jsme připravili sérii článků o systémech měření tlaku v pneumatikách.

28 Ptáte se specialisty
Ve spolupráci s Jaroslavem Černým z Ústavu technologie ropy a alternativních paliv při VŠCHT Praha přinášíme reakce na vaše dotazy z oblasti paliv a maziv.

32 Interaktivní diagnostika – 7
Projekt, který připravujeme ve spolupráci s diagnostickým portálem FCD.eu, popisuje zajímavé diagnostické případy.

36 Měřili jsme s…
Další série recenzí přístrojů pro paralelní a sériovou diagnostiku, které už tradičně připravuje náš stálý spolupracovník Ing. Aleš Janderka, odborný pedagog Vyšší odborné školy v Zábřehu.

40 Kontrola a seřizování moderních světlometů
Představujeme nové trendy výrobců zařízení pro seřizování světlometů.

44 Antikorozní ochrana při opravách vozidel – 1
Ve spolupráci s techniky společnosti Servind vám přinášíme několik rad, jak počínající
korozi zastavit.

46 Užitečné „vychytávky“ – 9
Uvádíme další díl seriálu o zajímavých pomůckách a nářadí, který připravujeme ve spolupráci s Miroslavem Šrotýřem ze společnosti HENI CZ. Tentokrát představíme další část novinek uváděných na trh v tomto roce.

50 Liga mistrů diagnostiky
Školitel portálu FCD Jiří Hampl se tentokrát zabývá oklamanou jednotkou motoru vozu VW LT 2 2.8 TDI CR.

TruckEXPERT

54 Truck info
KDE SÚ KÁBLE? Netreba ich, lebo je na BATERKY! ● Nová nákladní vozidla DAF Euro 6 LF a CF Construction.

56 Velká francouzská revoluce
Společnost Renault Trucks představila novou generaci všech modelových řad svých vozidel. Krátce vám je představujeme.

60 Tiráž + seznam inzerentů

Praktická dílna
Brzdové systémy 3

Související články

AutoEXPERT 11/2013
AutoEXPERT 11/2013

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 11/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 04 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 06 Novinky Autodata – nová éra ● Představujeme nabíječku Ctek MXTS70 ● České nemrznoucí kapaliny ● Revoluční zabezpečení vozidel ● Společnost IHR informuje ● Nemrznoucí směsi STARLINE. 08 Spektrum Společnost Inter Cars […]

AutoEXPERT 12/2013
AutoEXPERT 12/2013

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 12/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 03 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 04 Novinky APM Automotive: GS místo Moll ● Nové centrální odsávání TURBO II DC-TEC ● TOPLAC: GLASURIT 568-M 124 CV – mísicí lak matný ● BCS.12-15 – bateriová nabíječka/booster. 05 Spektrum Nextis […]

AutoEXPERT 1-2/2014
AutoEXPERT 1-2/2014

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 1-2/2014 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 04 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 06 Novinky Zapojení patic regulátorů ● Vyzkoušejte eCat mini ● SATAminijet® 4400 B ● Stříkací pistole WS-400 evo Caterham F1 Team ● Právní předpisy EU týkající se zavedení systému tísňového volání e-Call. […]

Křišťálovou kouli nebrat aneb Před branami
Křišťálovou kouli nebrat aneb Před branami

Co by mohlo být na prvním místě vaší pozornosti, při vašem současném podnikání se dnes ve své úvaze zamyslí náš spolupracovník Josef Förster. O lidech Při tom každodenním kalupu se může stát, že některé věci bereme tak nějak automaticky, nepřemýšlíme nad nimi. Zejména pokud se opakují den co den, měsíc za měsícem nebo rok po […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!