AutoEXPERT 12/2013

29. listopadu 2013, 11:53

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 12/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství.

01 Editorial

AutoEXPERT

03 Info
Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností.

04 Novinky
APM Automotive: GS místo Moll ● Nové centrální odsávání TURBO II DC-TEC ● TOPLAC: GLASURIT 568-M 124 CV – mísicí lak matný ● BCS.12-15 – bateriová nabíječka/booster.

05 Spektrum
Nextis připravil katalog společnosti Golemtech ● Pozvánka na přednášku ● MEWA – čisté řešení ● Mezinárodní finále Mechanik roku poprvé v České republice ● FIAT podepsal spolupráci s Interaction ● Zimní prodejní akce společností Autobenex a Autocora ● Centrální vysouvač, součást spojky číslo: J241… ● Navštivte Střední odbornou školu v Lovosicích.

10 Křišťálovou kouli nebrat
A přece se točí… Jaký bude rok 2014? V závěrečném článku celého seriálu se jeho autor a náš stálý spolupracovník Josef Förster zamýšlí nad tím, jaký bude rok 2014 v autoopravárenství.

13 Leaders voice
V seriálu oslovujeme lidi, jejichž hlasu a názorům stojí za to naslouchat. Jsou z různých oblastí autobranže, pohybují se v ní dlouho a vidí daleko dopředu.

14 Kam kráčíš, české autoopravárenství? – 3
S odstupem času se Zdeněk Vlášek ze společnosti SCC opět věnuje aktuálnímu stavu současného vozového parku v ČR.

18 Představujeme české výrobce – 9
V pokračování seriálu, ve kterém představujeme tuzemské výrobce servisní a garážové techniky a dalšího příslušenství, vás tentokrát seznámíme se společností Narex.

20 Ptáte se specialisty
Ve spolupráci s Jaroslavem Černým z Ústavu technologie ropy a alternativních paliv při VŠCHT Praha přinášíme reakce na vaše dotazy z oblasti paliv a maziv.

22 Servisní programy pro starší vozidla – 2
Pro informace o tom, jaké služby v tomto segmentu nabízí značkové autoopravny, jsme zamířili k zástupcům výrobců, resp. dovozců vozidel.

28 Interaktivní diagnostika – 9
Projekt, který připravujeme ve spolupráci s diagnostickým portálem FCD.eu, popisuje zajímavé diagnostické případy.

31 Byli jsme u toho
Zajímavé momenty z představení projektu ŠKODA Fair Repair vám představujeme v tomto článku.

32 Postupujete správně?
Ve spolupráci se specialistou společnosti CLASSIC Oil, s. r. o., Janem Skolilem se pokusíme objasnit jeden letitý přežitek týkající se doplňování chladicích kapalin automobilů.

34 Liga mistrů diagnostiky
V tomto článku se špičkový diagnostik a školitel společnosti Bosch Štěpán Jičínský zabývá řešením problému s nesprávným tlakem v railu vozu Citroën Jumper 2.2 HDi.

40 Co všechno víte o nabíjení?
Ve spolupráci se zástupci společnosti Honoris, a. s., se v tomto článku zaměříme na samotný proces nabíjení a volbu správné nabíječky.

42 Měřili jsme s…
Další série recenzí přístrojů pro paralelní a sériovou diagnostiku, které už tradičně připravuje náš stálý spolupracovník Ing. Aleš Janderka, odborný pedagog Vyšší odborné školy v Zábřehu.

46 Užitečné „vychytávky“ – 11
Uvádíme další díl seriálu o zajímavých pomůckách a nářadí, který připravujeme ve spolupráci s Miroslavem Šrotýřem ze společnosti HENI CZ. Tentokrát představujeme „vychytávky“ pro přípravu na zimní období.

TruckEXPERT

49 Truckinfo
Nové pneumatiky KMAX a FUELMAX výrobce Goodyear.

50 Měřili jsme s…
Představujeme měření geometrie náprav užitkových vozidel pomocí zařízení Josam i-track.

52 Tiráž + seznam inzerentů

Praktická dílna
Brzdové systémy 5

Související články

AutoEXPERT 11/2013
AutoEXPERT 11/2013

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 11/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 04 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 06 Novinky Autodata – nová éra ● Představujeme nabíječku Ctek MXTS70 ● České nemrznoucí kapaliny ● Revoluční zabezpečení vozidel ● Společnost IHR informuje ● Nemrznoucí směsi STARLINE. 08 Spektrum Společnost Inter Cars […]

AutoEXPERT 10/2013
AutoEXPERT 10/2013

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 10/2013 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 04 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 06 Novinky Společnost Auto Kelly uvádí… ● Nová montážní videa pro instalaci závěsů kola ● Nový piktogram pro odlehčená čelní skla ● Přípravky pro paliva s etanolem ● Novinka společnosti ATAL – […]

AutoEXPERT 1-2/2014
AutoEXPERT 1-2/2014

Nové číslo časopisu AutoEXPERT 1-2/2014 – časopisu profesionálů v autoopravárenství. 01 Editorial AutoEXPERT 04 Info Přinášíme vám nabídku školení od našich spolupracujících společností. 06 Novinky Zapojení patic regulátorů ● Vyzkoušejte eCat mini ● SATAminijet® 4400 B ● Stříkací pistole WS-400 evo Caterham F1 Team ● Právní předpisy EU týkající se zavedení systému tísňového volání e-Call. […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!