S autem z Áček do Dakaru a zpět za tři týdny a bez defektu

28. listopadu 2016, 8:32

Uplynulo přesně 21 dnů od odjezdu Richarda Nemetha a Stefana Stefanova z pražské pobočky AAA AUTO do Dakaru. S autem za 69.000 korun z AAA AUTO pokořili vytyčený cíl za necelé dva týdny a za další týden již dorazili domů. Bez jediného karambolu a s 53 policejními kontrolami zdolali 14.201 kilometrů a 14 zemí.

Dobrodružná výprava byla naplánována i s rezervou na čtyři týdny a sami cestovatelé tak hladký průběh ani nečekali. Jak cesta probíhala? „Cesta probíhala úplně bezproblémově. Největší zdržení nás potkalo na hranicích, jednou dokonce pět hodin. Dalším zdržením pak byly policejní kontroly,“ odpověděl s úsměvem Stefan Stefanov. Oba cestovatelé prošli 53 policejními kontrolami a nevyhnuli se ani dvěma pokutám, které je díky dobré připravenosti na místní poměry vyšly na 5 dolarů a dekl z kufru od auta.

Cesta trvala neuvěřitelných 21 dní, během kterých zdolali 14.201 kilometrů, projeli 14 států (Česko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Lucembursko, Belgie, Francie, Andorra, Portugalsko, Španělsko, Maroko, Mauritánie a Senegal), spotřebovali 1.050 litrů paliva a absolvovali 53 policejních kontrol. „Nečekal jsem, že od středu Maroka a západní Sahary bude asfalt, ale cesta byla krásná. Jen jižnější část Mauretánie byla horší. Tam byly jámy až po kolena, ale až na jedno vyproštění, kdy jsme potřebovali pomoc místního, jsme se díky náhonu na všechna kola dostali ven. Auto šlapalo prostě perfektně,“ doplnil Richard Nemeth.

„AAA AUTO je již téměř 25 let největším prodejcem ojetých automobilů na trhu a i přes téměř dva milióny spokojených zákazníků se stále najdou nedůvěřivci, kteří o segmentu ojetých automobilů i přes veškerá fakta pochybují. Za kvalitou našich vozů si stojíme, proto jsme se rozhodli spojit s odvážnými mladými cestovateli a dali jim možnost vybrat si u nás auto do 75 tisíc, se kterým dojedou do Afriky a zpět,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Cesta do Dakaru byla naplánována přes Paříž, aby tak kopírovala trasu slavného závodu, který opakovaně vyhrál například Karel Loprais. Ten mimo jiné stál u znovuoživení značky zánovních vozů Mototechna, která také patří do skupiny AAA AUTO.

„Richard a Stefan nepatří jen mezi pouhé snílky, ale svým přístupem, přípravou celé cesty a samotnou realizací jsem o zdaru jejich cesty nezapochybovala a jsem ráda, že jsme je mohli v rekordním termínu přivítat zase zpět u nás na pobočce,“ dodala Topolová. Richard a Stefan se po krátké zastávce v AAA AUTO a Caffè latte vydali na posledních 400 kilometrů dlouhou trasu do domovské Ostravy.

Richard a Stefan si vybrali na cestu vůz Škoda Octavia 1.8 turbo z roku 2001 s 220 tisíci najetých kilometrů a náhonem na všechna čtyři kola za 69.000Kč. Auto zvládlo evropské dálnice s maximální rychlostí 221 km/h, písčité africké cesty s dírami po kolena i alpské sněžné zákruty a s průměrnou spotřebou 7,4 litru je po 14.201 kilometrech dovezlo šťastně do cíle.

Související články

Cestovatelé ujeli 7000 kilometrů do Dakaru s autem z Áček za dva týdny
Cestovatelé ujeli 7000 kilometrů do Dakaru s autem z Áček za dva týdny

Dva týdny po odjezdu mladí cestovatelé Richard Nemeth a Stefan Stefanov z Ostravy dorazili s autem za 69.000 korun z AAA AUTO do cílové destinace v africkém Dakaru. Pokořili tak trasu o délce 7.234 kilometrů vedoucí přes 10 zemí. Bez jediného defektu, s jedním zapadnutím a maximální rychlostí 221km/h.

Z Áček do Dakaru a zpět s autem za 69.000 korun
Z Áček do Dakaru a zpět s autem za 69.000 korun

Dva nezávislí cestovatelé Richard Nemeth a Stefan Stefanov z Ostravy podnikli již nejednu nízkonákladovou dobrodružnou cestu, na tu další dnes vyrazili z pražské pobočky společnosti AAA AUTO, kde si na cestu vybrali vůz Škoda Octavia, do dalekého Dakaru. Hlavním partnerem výpravy je Generali Pojišťovna. „Mám ráda odvážné nápady, a protože si za kvalitou našich vozů […]

AAA Auto vítá připravovanou novelu zákona
AAA Auto vítá připravovanou novelu zákona

V těchto dnech se dostává do vnějšího připomínkového řízení další návrh novely zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích č. 56/2001 Sb., jehož cílem je zejména implementace práva Evropské unie. Velmi podstatným ustanovením pro trh ojetých vozidel je ale zejména ustanovení o zákazu manipulace se stavem najetých kilometrů na tachometru. Navrhované ustanovení je součástí […]

Do žebříčku TOP 10 nejinzerovanějších ojetin se nově dostaly Audi A4 a VW Touran
Do žebříčku TOP 10 nejinzerovanějších ojetin se nově dostaly Audi A4 a VW Touran

V listopadu znatelně klesl počet nabízených ojetých vozů na českém trhu, a to až více než o 15.000 automobilů. Na kupních cenách se to však neprojevilo nikterak negativně. Naopak, průměrná cena automobilů klesla z říjnových 206.376 Kč na 200.650 korun v listopadu, tedy o necelých 6.000 Kč. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA […]

Na odbyt jdou ojeté vozy s odpočtem DPH
Na odbyt jdou ojeté vozy s odpočtem DPH

Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) způsobilo za poslední dva týdny značný rozruch a začíná se odrážet i na změně nákupního chování živnostníků a firem. Podnikatelé a společnosti se po zavedení EET snaží do konce roku navýšit daňově uznatelné náklady, což potvrzuje i společnost AAA AUTO, v jejíchž autocentrech se výrazně zvýšila poptávka po vozech s […]

AAA AUTO bylo v listopadu druhým největším prodejcem aut v České republice
AAA AUTO bylo v listopadu druhým největším prodejcem aut v České republice

Za jedenáct měsíců letošního roku prodala skupina AAA AUTO ve svých autocentrech v České republice téměř 41.000 aut. Společnost se tak stala druhým největším prodejcem osobních vozů po mladoboleslavské Škodě Auto, která prodala více než 75.000 aut. Třetí je německý Volkswagen s 24.549 vozy. Data vyplývají ze statistik Svazu dovozců automobilů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!