Mototechna se vrací

12. září 2012, 0:00

Legendární Mototechna bude po letech prodávat auta, poskytne financování vozů na splátky, pojištění, minimálně dvouletou garanci i služby autoservisu.

Další z „nostalgických“ značek z období před listopadem 1989 ožije. Mototechna začne prodávat zánovní vozy se zárukou výrobce, bude nabízet servisní služby a nabídne prodej náhradních dílů a možnost využití finančních produktů k nákupu vozů. Značku Mototechna uvádí do nového života společnost AAA AUTO.

 

„Zakoupili jsme pro naší společnost Mototechna Servis, prodejce nových vozů a autorizovaný servis Škoda, veškerá práva k ochranným známkám Mototechna včetně webové domény. Pod značkou Mototechna sjednotíme prodej zánovních vozů a servisní činnost. Věříme, že Mototechna má mezi lidmi vzhledem ke své třiasedmdesátileté historii stále dobrý zvuk. Na její tradici chceme navázat v tom, co dělala dobře,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

"Mototechna bude mít na skladě až 300 automobilů. Půjde o vozy zánovní, zpravidla tzv. referenční s maximálně 30 tisíci najetými kilometry a stářím do dvou let. „Naší výhodou bude, že na vybraný vůz nebude muset zákazník čekat. To je hlavní kontrast proti fungování Mototechny v dobách socialismu, kdy se na vozy stály fronty a existovaly pořadníky s nekonečnými čekacími lhůtami, což se nyní děje i u řady prodejců nových vozů. Auta z Mototechny budou navíc oproti nabídce prodejců nových automobilů výrazně levnější. Jak je obecně známo, nákupem ojetého vozu je oproti novému možno ušetřit 30 až 50% z ceny,“ zdůraznila Topolová. „Ke zbývající tovární záruce budeme poskytovat ještě dvouletou garanci mechanického stavu a budeme také garantována možnost zpětného odkupu vozů, zakoupených v Mototechně,“ dodala.

Opětovný vstup Mototechny na trh podpoří svým jménem mnohonásobný vítěz rallye Paříž Dakar Karel Loprais. „Byl jsem velmi potěšen nabídkou stát se tváří Mototechny, která pro mě znamená mnoho nostalgických vzpomínek na motorismus před rokem 1989. Nová Mototechna má mojí stoprocentní podporu!,“ pochvaluje si Loprais oživení legendární značky.

Mototechna nabídne všechny běžné služby autosalonu, jakými jsou výkup vozů protiúčtem, poskytování finančních produktů na nákup vozu, pojištění, služby servisu, prodej náhradních dílů a navíc také půjčovna automobilů a asistenční služby. „Zákazníci Mototechny budou mít na servisní služby až patnáctiprocentní slevu,“ dodala Topolová.

V první fázi budou vozy z Mototechny dostupné na pobočkách v Praze, Brně a Ostravě, počítá se také s uvedením Mototechny na druhý „tradiční“ trh, kterým je Slovensko. Do budoucna se bude Mototechna ve větší míře věnovat také prodeji zánovních elektromobilů a hybridních automobilů.

Mototechna je držitelem certifikátu SAOP, který uděluje Sdružení obrany spotřebitelů Všeobecným obchodním podmínkám, jež úspěšně prošly spotřebitelským auditem a jsou tedy pro zákazníky bezpečné.

Zdroj: Tisková zpráva AAA Auto, Mototechna

 

 


 

Související články

Po úspěšném startu v ČR vstupuje Mototechna i na slovenský trh
Po úspěšném startu v ČR vstupuje Mototechna i na slovenský trh

První slovenská pobočka Mototechny byla dnes otevřena v Bratislavě. Značku Mototechna na podzim 2012 oživila společnost AAA AUTO. V České republice za první čtvrtrok existence prodala již 350 vozů. Mototechna prodává zánovní vozy se zárukou výrobce, nabízí servisní služby a prodej náhradních dílů s možností využití finančních produktů k nákupu vozů. „V první fázi Mototechna […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 18. září 2012, 0:00 0 0

Velice vítám vstup Mototechny na trh s automobili.Já sám jsem se vyuičil automechanikem u tohoto podniku a chystám se zde koupit si automobil. Velice se těším.
- joska

Odpověď