Srovnání zůstatkové hodnoty nově faceliftované Škody Octavia s konkurenty

4. listopadu 2016, 18:49

Společnost Audatex Systems, provedla v říjnu 2016 kvalifikovaný odhad a srovnání vývoje hodnoty vozidel v závislosti na délce jejich provozu u nově faceliftovaného modelu Škoda Octavia III FL 2017 ve srovnání s několika přímými konkurenty v nižší střední třídě – Škoda Octavia III, Hyundai i30, Ford Focus, Opel Astra a Kia Ceed.

Porovnání zůstatkových hodnot bylo provedeno pro 2 roky provozu vozidla s nájezdem 60.000km. Z výsledků těchto prognóz vyplynulo, že nově faceliftovaná Škoda Octavia III FL 2017 bude ve své třídě opět výhodnou investicí, neboť si na trhu lépe udrží svou hodnotu a cena tohoto modelu bude klesat pomaleji než cena konkurenčních modelů a to zejména u vyšších provedení s lepší výbavou a silnější motorizací, jejichž zůstatková hodnota po dvou letech provozu bude oproti konkurentům vyšší o 7 až 11%.

Zůstatková hodnota vozidla je hodnota, za kterou bude za přesně definovaných podmínek vozidlo dále spolehlivě prodejné v daném období. Toto platí za předpokladu průměrného technického stavu odpovídajícímu kilometrickému proběhu,“ popisuje Zdeněk Šustr, vedoucí divize Automotive Market Research společnosti Audatex a dodává: „Z našeho srovnání jednoznačně vyplývá, že modernizovaná ŠKODA Octavia díky svému inovativnímu přístupu, novinkám v designu exteriéru i interiéru, motorizaci a velkému zavazadlovému prostoru potvrdí své vedoucí postavení v tomto segmentu a udrží si pozici nejprodávanějšího vozu na českém trhu.“ 

Do obchodního prostředí na českém trhu v nižší střední třídě, vstupuje faceliftovaná Škoda Octavia III FL 2017.

Škoda Octavia III zaznamenala přední umístění v prodejích (prvních registracích) nejen ve své třídě, ale i v rámci vozidel všech tříd. Pro udržení se na uvedených pozicích a rozšíření svých prodejních aktivit nyní dochází k přípravám prodejů faceliftovaného modelu Škoda Octavia III FL 2017. Předmětem hlavních změn u nového faceliftu jsou zejména vnější prvky exteriéru a interiéru, včetně nových bezpečnostních systémů.

Novinky v oblasti exteriéru:
• Nově přepracovaná přední část vozidla s výraznou změnou světlometů – dělené s možností Full-LED světlometů;
• Výraznější prolisy přední kapoty;
• Nově tvarované nárazníky s přepracovanou spodní částí masky a umístěním přídavných světel;
• Nově tvarovaný zadní nárazník a LED zadní skupinové svítilny;

Novinky v oblasti interiéru – rozšíření možností volby, např.:
• Ambientní osvětlení interiéru s možností volby z 10 různých barev;
• Infotainment o velikosti displeje až 9,2“, připojení online k mnoha funkcionalitám;
• Možnost objednání vyhřívaného volantu;
• Možnost objednání sklopných stolečků na zadní straně opěradel předních sedadel;
• USB porty pro zadní sedadla;
• Možnost personalizace – uložení zvoleného nastavení mnoha parametrů (např.: jízdní režim, seřízení zrcátek, volba rádio stanic, nastavení klimatizace…) do 3 různých profilů, ke každému z nich je přiřazen jeden klíč k vozidlu, konkrétní profil je nastaven podle toho, kterým klíčem je vozidlo odemknuto;
• Nové možnosti volby audio systémů, nový navigační systém Amundsen a Columbus;

Bezpečnostní a ostatní systémy vozidla:
• Systém E-Call;
• Nový systém Blind Spot Detect = systém, který pomocí radarových čidel sleduje pohyb vozidel v mrtvém úhlu a signalizuje jejich přítomnost prostřednictvím rozsvícení LED v bočním zpětném zrcátku;
• Nové umístění radaru systému Front Assist;
• Adaptivní tempomat nově pracující do rychlosti až 210 km/h;
• Nově systém Trailer Assist výrazně usnadňující couvání s přívěsem;
• Update systému proaktivní bezpečnosti Crew Protect Assist;
• Vylepšená Rear View Camera s vyšším rozlišením a novými funkcemi;

Škoda Octavia III FL 2017 a její zůstatkové hodnoty
– parametry prognózy: 24 měsíců/60.000 km
– porovnání s hlavními konkurenty v této obchodní třídě na českém trhu

Zůstatkové hodnoty jsou uváděny vždy od minimální hodnoty až po maximální. Minimální hodnoty znamenají příslušné provedení daného modelu v „základním“ provedení až po jeho maximální provedení v závislosti na motorizaci, výbavě či druhu pohonu.

Vymezení pojmu prognóza cen vozidel:
• Prognózy cen vozidel slouží k predikci budoucích cen vozidel za předpokládaných a předem stanovených podmínek. Jedná se o kvalifikovaný odhad budoucí obvyklé ceny vozidla v závislosti na jeho předpokládané době provozu, předpokládaném proběhu kilometrů a ostatních faktorech majících přímý, či nepřímý vliv na tvorbu této ceny.
• Prognózy cen vozidel jsou kalkulované prostřednictvím multifunkčního systému TAXexpert®, a to na základě komplexní metodiky, zpracované ve společnosti Audatex pro tuto oblast.
• Pro vlastní prognózu se využívají prognostické křivky, které mají ve své výchozí podobě tvar a průběh příslušné časové amortizační křivky vozidla, používané pro aktuální oceňování vozidel.
• Výchozí prognostické křivky je dále nutné redukovat, a to v závislosti na očekávaných a předpokládaných vlivech, které vstupují do procesu kalkulace ve formě koeficientů.
• Dále je nutné vzít v úvahu též předpokládaný proběh kilometrů, způsob užívání vozidla a v neposlední řadě i požadavek na definování takové ceny, za kterou bude vozidlo spolehlivě prodejné.
• Všechny faktory ovlivňující budoucí cenu vozidla jsou vztaženy k situaci na daném trhu.
• Hlavními faktory ovlivňující prognózované ceny, které vstupují do procesu kalkulací, jsou:
Ve vazbě na vozidlo:
− Obliba značky a modelu na trhu s vozidly;
− Podíl značky na prodejích nových a ojetých vozidel;
− Stabilita značky na trhu, četnost generačních obměn, motorizací a faceliftů;
− Poruchovost a spolehlivost, výsledky crash testů;
− Užitné vlastnosti a rozměrové parametry;
− Pohledové vlastnosti exteriéru a interiéru (design);
− Motorizace a výkonové parametry včetně druhu použitého paliva;
− Servisní síť, hodinové sazby prací a ceny ND;
− Výbavy (rozsah a srovnání);
Ve vazbě na ekonomiku a právní prostředí:
− Stav ekonomiky dané národní lokality a předpokládaný vývoj včetně inflace;
− Právní prostředí – úprava emisních limitů, dovozní limity, atd.
 

Související články

Uvažujete o koupi nebo prodeji vozu Škoda? Víte, který model si vybrat vzhledem k jeho hodnotě a kolik by měl stát?
Uvažujete o koupi nebo prodeji vozu Škoda? Víte, který model si vybrat vzhledem k jeho hodnotě a kolik by měl stát?

Společnost Audatex Systems, která je po sloučení se společností IBS automotive předním poskytovatelem dat pro oceňování vozidel a predikci jejich cen v ČR a SR, provedla v červenci 2016 (v rámci své analytické činnosti) kvalifikovaný odhad a srovnání vývoje hodnoty modelů vozidel Škoda v závislosti na délce jejich provozu. Porovnání zůstatkových hodnot bylo provedeno pro […]

Škoda Superb III je výhodnou investicí
Škoda Superb III je výhodnou investicí

Společnost Audatex Systems, která je po sloučení se společností IBS automotive předním poskytovatelem dat pro oceňování vozidel a predikci jejich cen v ČR a SR, provedla v květnu 2016 (v rámci své analytické činnosti) kvalifikovaný odhad a srovnání vývoje hodnoty vozidel v závislosti na délce jejich provozu u modelu Škoda Superb II a III generace […]

Ceny ojetin na vybraných evropských trzích
Ceny ojetin na vybraných evropských trzích

Pro některé ojeté vozy se vyplatí dojet do sousedního Polska nebo Maďarska, zánovní ojetiny do stáří 3 let se vyplatí prodat v Rakousku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!