Návrh na konkurz firmy Autoprima Slovakia

5. května 2014, 18:48

Vedení firmy Autoprima Slovakia podalo 31.3.2014 k soudu návrh na prohlášení konkurzu. 100% vlastníkem firmy je polská FOTA.

Vedení firmy Autoprima oznámilo, že tržby již nestačí na pokrytí průběžných provozních nákladů a na splácení finančních závazků.

Vlastník, firma FOTA, vedla jednání o prodeji svého 100% podílu. Tato jednání byla k 2.4.2014 neúspěšná.

Dle vedení firmy FOTA nebude mít potenciální konkurz negativní dopad na budoucí situaci FOTY. Další finanční podpora firmy Autoprima však již není možná a firma FOTA se připravuje na vyrovnání závazků firmy Autoprima Slovakia.

FOTA odkoupila od české firmy Autoprima 100% podíl ve firmě AUTOPRIMA Slovakia s.r.o. v prosinci 2011 v jmenovité hodnotě 26.556 EUR (cca 670.000 Kč) za 1.119.000 EUR (cca 28,2 miliónů Kč). Hodnota pohledávek FOTY u firmy Autoprima s.r.o. převyšovala kupní cenu podílu.

Zdroj: motofocus.pl + fota.pl

Související články

Autoprima končí
Autoprima končí

Jako první jsme Vás informovali, že firma FOTA prodala svůj většinový podíl ve firmě Autoprima. Na základě této skutečnosti firma Autoprima na sebe dne 2.11.2012 podala insolvenční návrh. Již z naší předchozí zprávy se dalo očekávat, že firma Autoprima, která je ve finančních problémech bude mít na trhu hodně těžkou pozici. Prodej 80% podílu firmě […]

Firma FOTA prodala svůj podíl ve firmě Autoprima
Firma FOTA prodala svůj podíl ve firmě Autoprima

Vedení firmy FOTA S.A. oznamuje, že dne 26. října 2012 byla s firmou MKcom se sídlem v Sopotem podepsána smlouva o prodeji podílu ve firmě Autoprima s.r.o. Podle podmínek dohody firma FOTA prodala 100% podílu ve společnosti odpovídající 80% základního kapitálu společnosti o jmenovité hodnotě 160.000 Kč za cenu 1.000 zlotych (6.000 Kč). Firma FOTA […]

Předseda představenstva společnosti Fota o důvodech ztrát skupiny v roce 2012
Předseda představenstva společnosti Fota o důvodech ztrát skupiny v roce 2012

Předseda představenstva společnosti Fota u příležitosti zveřejnění výroční zprávy zveřejnil dopis, ve kterém vysvětluje důvody ztrát společnosti v roce 2012. Mezi argumenty je zvyšující se konkurence, porušení smluv ze strany nájemců poboček nebo negativní jednorázové činnosti. Podle předsedy představenstva Pavla Gizickiego utrpěla společnost v roce 2012 ztráty kvůli nižším, ve srovnání s předchozími roky, maržím […]

Firma Fota SA podala návrh na konkurz
Firma Fota SA podala návrh na konkurz

Vedení firmy Fota SA na sebe podalo 28.6.2013 k soudu návrh na konkurz s možností reorganizace. Rozhodnutí je výsledkem nedohody s bankami, kdy je firma nucena bankám splatit všechny otevřené kredity. Firma Fota byla vlastníkem českého distributora náhradních dílů Autoprima, která je nyní v konkurzu. Na polském trhu byla roky dvojkou v objemu tržeb.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!