Bosch nabízí kompletní opravárenské koncepty pro všechny systémy vznětov&yacute

4. října 2009, 0:00

K velkému rozmachu vznětových motorů v uplynulých letech přispěly významným způsobem moderní vysokotlaké vstřikovací systémy pro vznětové motory. Bosch je již mnoho let předním dodavatelem vstřikovacích systémů pro vznětové motory do prvovýroby.

Následkem pokračující konjunktury trhu se vznětovými motory přijíždějí ovšem do automobilových servisů také stále častěji vozidla s vysokotlakými vstřikovacími systémy na diagnostiku, servisní prohlídky a opravy. Společnost Bosch, která se může opřít o bohaté znalosti z prvovýroby, proto pro servisy připravila komplexní opravárenské koncepty pro efektivní diagnostiku všech vstřikovacích systémů nejen z vlastní produkce, ale i od ostatních výrobců Delphi, Continental a Denso. Komplexní nabídka společnosti Bosch pro servisy zahrnuje kromě diagnostické a zkušební techniky všechny potřebné speciální nástroje a náhradní díly, opravárenské koncepty pro čerpadla a vstřikovače, navíc i školení pro zaměstnance servisů a horkou linku pro problematické případy.

Pomocí diagnostické techniky Bosch dokáže servis bezpečně identifikovat možnou příčinu poruchy ve vstřikovacím systému. Prostřednictvím diagnostického testeru řady KTS lze načítat chybové kódy, zatímco integrované návody na hledání závad umožňují mechatronikům nebo specialistům na vznětové motory systematickou a efektivní diagnózu.

Přístrojem na měření množství paliva v přepadu lze zjistit případné netěsnosti vstřikovačů. Další sady měřicích zařízení jsou k dispozici pro diagnostiku čerpadla přímo na vozidle. Pokud se zjistí defekt vstřikovací soustavy, nabízejí výměnné díly Bosch zákazníkům cenově výhodnou a rychlou pomoc. Bosch zavádí programy výměnných dílů pro všechny repasovatelné komponenty, aby bylo možné zajistit ekonomicky smysluplné opravy i u starších vozidel. Bosch vyvinul také opravárenské koncepty pro všechna běžná vysokotlaká vstřikovací čerpadla a pro vstřikovače common rail v osobních a užitkových vozech. Na zkušebních stolicích komponentů vznětových motorů Bosch EPS 200 a EPS 815 se diagnostikují vstřikovací čerpadla a vstřikovače, které lze ve většině případů cenově výhodně opravit. Příprava těchto konceptů probíhá v těsné spolupráci s vývojovým oddělením společnosti Bosch.

Servisní koncepty a moduly Bosch nabízejí kompetentní podporu
V závislosti na individuálních předpokladech nabízí Bosch firmám z oboru motorových vozidel různé úrovně specializace prostřednictvím servisních konceptů „Bosch Car Service“ a „Bosch Diesel Center“, ale i modulového konceptu „Bosch Injection System“. Především autoservisy Bosch Diesel Center disponují potřebnými detailními znalostmi o vznětových motorech od diagnostiky na vozidle až po komplexní opravy a nezbytnou výbavou servisu. Tyto podniky jsou schopné opravit veškeré vznětové systémy na trhu. Opravy vysokotlakých vznětových systémů vyžadují obzvlášť vysokou preciznost a čistotu na pracovišti. Proto musí autoservisy Bosch Diesel Center pravidelně prokazovat dodržování vysokých standardů společnosti Bosch certifikacemi kvality. Některé autoservisy Bosch Diesel Center nabízejí tzv. prémiový servis. Tyto podniky mají na skladě již repasovaná naftová vstřikovací čerpadla a vstřikovače, takže zákazník může dostat repasovaný výrobek okamžitě bez čekací doby. Stále větší počet nezávislých a smluvních servisů využívá jako doplněk know-how servisních konceptů Bosch Diesel Center a Bosch Diesel Service v oblasti vznětových motorů včetně související nabídky doprovodných služeb. Nezávislé servisy v tuzemsku i zahraničí, které se rozhodnou pro modulový koncept „Bosch Injection System“, získají přístup ke znalostem z oblasti ekonomicky výhodné diagnostiky vznětových vstřikovacích systémů a výměny defektních komponentů.

Tyto kompetence v oblasti vznětových motorů byly vždy základem nabídky služeb společnosti Bosch. Rovněž v oblasti servisních konceptů je společnost Bosch v celosvětovém měřítku jedničkou na trhu, což dokazuje 720 středisek Bosch Diesel Center, přibližně 3100 provozoven Bosch Diesel Service, cca 11 000 autoservisů Bosch Car Service a 4000 modulových partnerů.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!