Německý výrobce motorových olejů LIQUI MOLY zaznamenal nárůst o 17 procent na 400 milionů eur

30. ledna 2013, 11:15

V roce 2012 pokračoval německý expert na motorové oleje a aditiva, společnost LIQUI MOLY, ve svém růstovém trendu. Plánovaný obrat 400 milionů eur byl přesně dosažen. S navýšením o 17 procent docílila společnost LIQUI MOLY nového rekordu. Stále většího významu nabývá exportní obchod, který v uplynulém roce rostl nadprůměrně.

Milníkem bylo otevření nového cisternového skladu. Dosud největší investice v historii podnikové skupiny činí přibližně 8 milionů eur. „Bez zásobních tanků nemůžeme dále růst v požadované míře,“ říká Ernst Prost, výkonný ředitel společnosti LIQUI MOLY. Pouze tak může výroba držet krok s prudkým růstem. Deset zásobních tanků poskytuje místo na celkem 18 000 krychlových metrů surovin.

Jak velké množství surovin je žádané, ukazuje růst v exportu. Oproti roku 2011 vzrostl obrat o 26 procent. Tento trend by měl dále trvat, neboť Ernst Prost zde vidí enormní potenciál: „Naše výrobky prodáváme bezmála do 110 zemí. Bílých míst, která se ještě na mapě vyskytují, očividně ubývá.“

Se zcela jiným druhem konkurence se společnost LIQUI MOLY cítí být konfrontována na nasyceném domovském trhu v Německu: s růstem výhradně na základě vytlačování. Podle toho hodnotí jednatel společnosti desetiprocentní zvýšení obratu ve srovnání s předchozím rokem jako velký úspěch. „Naší výhodou je náš velký prodejní tým, který je v přímém kontaktu se zákazníky,“ zdůrazňuje Prost.

Také v novém roce se chce tento středně velký podnik dále držet ve fázi růstu. Proto se například navyšuje prodej produktů pro motocykly a rozšiřuje se také exportní obchod.

Související články

LIQUI MOLY představuje novou verzi svého bezplatného online nástroje
LIQUI MOLY představuje novou verzi svého bezplatného online nástroje

Nový online ukazatel olejů od společnosti LIQUI MOLY představuje celou řadu novinek. Celosvětově jedinečná je funkce filtrování výsledků vyhledávače. Po zadání značky, modelu a motorové výbavy je možné optimalizovat dané výsledky ještě dle roku výroby, stavu najetých kilometrů daného vozu a dle požadované kvality oleje. „Tak získají uživatelé ještě přesnější výsledky“, říká k tomu Peter […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!