Do roku 2015 bude brzdovými destičkami Federal-Mogul Eco-Friction™ osazen více než jeden milion vozidel

27. října 2013, 10:50

Brzdové destičky Eco-Friction™ společnosti Federal-Mogul, které jsou vyrobené z materiálu s nízkým nebo nulovým obsahem mědi, zaznamenávají od roku 2012, kdy byly poprvé zavedeny do originální výbavy automobilů, stále větší zájem ze strany zákazníků. Společnost Federal-Mogul uzavřela smlouvy o dodávkách brzdových destiček s nízkým nebo nulovým obsahem mědi pro platformy osobních automobilů od počátku modelového roku 2014 se třemi světovými výrobci automobilů.

To znamená, že do roku 2015 bude brzdovými destičkami Federal-Mogul Eco-Friction  vybaven více než jeden milion vozidel. Federal-Mogul je jedním z prvních výrobců brzdových komponentů s nízkým nebo nulovým obsahem mědi pro automobilový průmysl.

Měď jako jeden z hlavních komponentů materiálu pro výrobu brzdových destiček snižuje opotřebení destičky i kotouče, hluk, vibrace a zvyšuje třecí stabilitu v celém pásmu provozních teplot. Kov tvoří 5 až 20% hmoty běžně používaných bezazbestových organických třecích materiálů (NAO) a materiálů s nízkým obsahem oceli používaných v Evropě, Asii a Severní Americe.

Nedávno schválené zákony v některých státech USA požadují postupné vyřazování mědi při výrobě brzdových destiček vzhledem k jejímu negativnímu vlivu na životní prostředí. Obsah mědi by měl být nejprve snížen na méně než 5% celkové hmotnosti brzdové destičky, a následovně by měl její podíl dále klesat až na méně než 0,5%.  Z tohoto důvodu automobilové společnosti nyní požadují brzdové systémy s regulovaným obsahem mědi a alternativní složení, jako tomu je u Eco-Friction, se stávají standardem u nových vozidel na všech světových trzích.

„Americká legislativa je hlavním důvodem, proč výrobci originální výbavy na celém světě předepisují složení třecího materiálu pro své výrobky,” říká Martin Hendricks, viceprezident a generální ředitel pro brzdy divize Federal-Mogul Vehicle Components. „Rozsáhlé znalosti odborníků společnosti Federal-Mogul v oblasti složení materiálů a jejich výroby nám umožňují nabízet řešení, které uspokojí požadavky každého regionálního trhu. Jsme hrdi na to, že máme v této technologii vedoucí postavení a že jsme začali dodávat výrobky Eco-Friction výrobcům originální výbavy téměř 10 let před zákonnými termíny.”

Složení materiálů Eco-Friction s nízkým nebo nulovým obsahem mědi bylo vytvořeno za pomoci výzkumného tribologického procesu společnosti Federal-Mogul, který umožnil určit složení alternativního materiálu, zajišťujícího stejný brzdný účinek, hluk a vibrace, životnost a množství prachu z otěru brzdové destičky jako u klasických třecích komponentů s obsahem mědi. Brzdové destičky Eco-Friction s nulovým obsahem mědi také snižují korozi brzdového kotouče a zvyšují statický třecí výkon, což je výhodou zejména při parkování vozidla ve svahu.

Složení destiček Eco-Friction bylo vyzkoušeno a ověřeno podle různých specifikací oficiálních výbav automobilů a je vhodné pro elektronické parkovací brzdy, lehčí brzdové třmeny a elektrické brzdové systémy. Vývoj brzdových destiček Eco-Friction je prováděn v technických střediscích Federal-Mogul v USA, Evropě a Asii a jejich výroba probíhá v různých závodech společnosti na celém světě. Společnost Federal-Mogul nabízí brzdové destičky s nízkým obsahem mědi také pro trh náhradních dílů, kde jsou prodávány pod značkou Ferodo® a Wagner® .

Související články

Technologie brzdových destiček Ferodo – stále o krok napřed
Technologie brzdových destiček Ferodo – stále o krok napřed

Společnost Federal-Mogul, přední světový výrobce automobilových komponentů, reaguje při vývoji brzdových destiček na stále náročnější požadavky výrobců automobilů na výkonnostní parametry jednotlivých komponentů. K nejdůležitějším trendům v automobilovém průmyslu posledních let se řadí vývoj elektrických a hybridních pohonů. Téměř každá automobilka má ve své nabídce alespoň jeden model vybavený tímto typem pohonu, nebo se jej […]

Federal-Mogul nabízí bezplatnou a neocenitelnou pomůcku pro flexibilní odbornou přípravu a vzdělávání autoopravářů
Federal-Mogul nabízí bezplatnou a neocenitelnou pomůcku pro flexibilní odbornou přípravu a vzdělávání autoopravářů

Rozvíjení dovedností, zlepšování technických schopností a průběžné získávání nejnovějších informací o vývoji systémů a komponentů je nesmírně důležité jak pro začínající, tak pro zkušené autoopraváře. Společnost Federal-Mogul nabízí pomoc ve formě obsažné online platformy, která uživateli umožňuje vstupovat do jednotlivých výukových modulů, nabízí bezplatné technické školení, návody na zjišťování a odstraňování závad, údaje o aplikaci […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!