OSRAM – Výkon a emoce pro motocyklisty

13. srpna 2009, 0:00

Vidět a být viděn: pravidlo přežití pro fanoušky motocyklů. Model Night Racer ozařuje silnici více a do větší vzdálenosti než klasické žárovky, takže je s ním možné mnohem dříve zaznamenat překážky na silnici. X-Racer v sobě kombinuje perfektní provedení i funkci – namodralé bílé světlo mu dodává pozoruhodný xenonový vzhled a zvýrazňuje kontrast lépe než standardní halogenové žárovky.

Dobré osvětlení je pro motocyklisty nesmírně důležité. Nebezpečí pro ně představují výmoly a i ty nejmenší překážky na silnici. Za denního světla vidí v přiměřené rychlosti veškeré možné překážky v dostatečném předstihu. V noci ovšem o tom, zda v pořádku dojedou, rozhoduje jejich čelní světlo. OSRAM nyní nabízí dvě nové motocyklové žárovky, které zvyšují bezpečnost motorkářů.

Více světla na silnici
Model Night Racer společnosti OSRAM představuje novou výkonnou motocyklovou žárovku, která svým mimořádně kompaktním vláknem přináší na silnici až o 90 % více světla a vytváří až o 35 metrů delší kužel než standardní žárovky. S modelem Night Racer je proto možné zaznamenat překážky daleko před sebou. Řidič má více času i za vysoké rychlosti. Patentovaná technologie modrého prstence snižuje rozptyl světla například v mlze. Navíc je díky němu kužel světla lépe soustředěný na vozovku. Světlo žárovky je až o 10 % bělejší a přirozenější, a proto tolik nenamáhá oči.

Xenonový vzhled i bezpečnost
Model X-Racer společnosti OSRAM zaujme opravdu každého. Díky barevné teplotě 4000 Kelvinů a modrému krytí celé žárovky vyvíjí namodralé bílé světlo blízké dennímu osvětlení a podobné xenonové výbojce. Kromě neobvyklého vzhledu však model X-Racer přispívá také k vyšší bezpečnosti na silnicích. Odlišně zbarvené světlo není snadné přehlédnout. Ostatní motoristé mohou rozpoznat motocyklisty rychleji, což snižuje riziko nehody. Pro motorkáře, kteří si potrpí na netradiční vzhled i na zvýšenou bezpečnost, je model X-Racer jasnou volbou.

Skvělé balení
Aby společnost OSRAM ještě zvýraznila souvislost svých produktů s motorkami, prodává je v kompaktním balení ve tvaru motorkářské helmy. V této podobě tvoří balení ideální schránku na náhradní žárovku. V zemích, v nichž se musí nejen svítit i přes den, ale také vozit náhradní žárovku, se jedná o ideální příslušenství. Kromě tvaru helmy je navíc balení označené známkou společnosti Schuberth, jedním z předních výrobců helem, z čehož je zřejmé, že modely Night Racer a X-Racer jsou připravené přesně na míru právě motocyklistům. Na trh vstupují v praktickém dvojitém balení. V něm jsou připravené dvě žárovky a volné místo na náhradní žárovku. Žárovku v čelním světle tak můžete vyměnit a přitom mít po ruce i náhradní.

Modely Night Racer a X-Racer mají osvědčení, díky kterému se mohou používat na veřejných komunikacích po celé Evropě. Jsou k dostání ve verzi H4 a H7. Poznáte je snadno podle stříbrného krytu a modré žárovky – ty v čelním světle skutečně nikdo nepřehlédne.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!