MANN+HUMMEL přebírá Affinia Group – vlastníka značek Filtron a WIX

31. srpna 2015, 14:13

Německý koncern MANN+HUMMEL oznámil, že uzavřel dohodu o koupi Affinia Group – globálního výrobce filtrů, vlastníka známých značek Filtron a WIX.

Podrobnosti transakce nebyly zveřejněny. Je známo pouze to, že z transakce bude vyjmuta jihoamerická divize Affinie, která bude nadále fungovat za stávajících podmínek. Kromě toho si obě společnosti zachovají nezávislost v obchodních činnostech, a to i po dokončení koupě.

Affinie působí hlavně na aftermarketovém trhu, kde nabízí olejové, palivové, vzduchové, kabinové a hydraulické filtry. MANN+HUMMEL, vlastník značky MANN-FILTER, vyrábí filtry jak do prvovýroby, tak pro aftermarket.  Převzetí umožní německému koncernu zvětšit svou globální nabídku a rozšířit zákaznickou základnu při zlepšení jejich obsluhy. Zvlášť atraktivní pro MANN je trh v USA – z hlediska filtrů pro nákladní auta a hydraulických filtrů.

Transakce bude dokončena po získání nutného souhlasu antimonopolních úřadů.

Související články

Nový vzduchový filtr ENTARON HD na 4m3/min – lídr ve své třídě
Nový vzduchový filtr ENTARON HD na 4m3/min – lídr ve své třídě

MANN + HUMMEL představuje nový vzduchový filtr ENTARON HD s nominálním průtokem až 4m3/min. Tento filtr disponuje řadou výhod v rámci své třídy, dlouhou životností, vysokou účinností separace a díky svému novému designu i vynikající flexibilitou při instalaci. Filtr byl vyvinut pro stavební stroje a traktory s výkonem motoru do 45KW a také pro mobilní […]

MANN+HUMMEL ocenil své nejlepší dodavatele
MANN+HUMMEL ocenil své nejlepší dodavatele

Dodavatelé jsou klíčové prvky, které umožňují úspěch společnosti MANN+HUMMEL, světoznámého specialisty na filtraci. Stále náročnější požadavky zákazníků v automobilovém průmyslu vyžadují konzistentní zlepšení kvality a větší pružnost všech účastníků v hodnotovém řetězci. Již čtvrtým rokem v řadě, společnost oceňuje dodavatele pro jejich vynikající výkon cenou Global Supplier Award. Poprvé v tomto roce byl jeden dodavatel […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!