Zabavené padělky ložisek SKF v České republice

25. srpna 2009, 0:00

SKF Group letos v dubnu asistovala při policejním zásahu proti prodejci padělků ložisek na severovýchodě České republiky. V průběhu razie bylo zabaveno přes 30 tun padělaných ložisek SKF a rovněž padělky dalších značek.

Nepoctivý prodejce výrobky odebíral z jiných zdrojů, než je oficiální zastoupení společnosti SKF, a zásoboval jimi koncové uživatele i další prodejce nejen v České republice, ale také za jejími hranicemi, především v Evropě.

Výroba padělků a následný obchod v rostoucí míře postihuje všechny známé značky a trhy. Padělání ložisek SKF a dalších značek je nejen nezákonné, ale také nebezpečné. Ohrožuje totiž koncové zákazníky, kteří výrobek pořizují v domnění, že se jedná o originál, a jako originál ho rovněž používají. Provoz aplikací s padělky namísto výrobků SKF vystavuje uživatele, zaměstnance a veřejnost v horších případech vážným bezpečnostním rizikům. V méně závažných případech se uživatelé setkávají s nedostatky, jako je kratší životnost ložisek, podřadná jakost, škody na výrobních zařízeních či ztráty při neplánovaných odstávkách strojů.

"Naše odhodlání bojovat proti výrobě a obchodu s padělky nepramení jen z obav o dobrou pověst značky SKF. Chceme zákazníky a veřejnost ochránit před potenciálními bezpečnostními riziky a před nákupem bezcenného plagiátu za cenu originálního výrobku SKF," zdůrazňuje prezident a výkonný ředitel AB SKF Tom Johnstone.

"Boji proti padělkům se aktivně a vytrvale věnujeme interně ve spolupráci s World Bearing Association a s orgány činnými v trestním řízení. Jde nám o to, aby byli výrobci i prodejci padělků odhaleni a předáni spravedlnosti. V tomto konkrétním případě můžeme s uspokojením říci, že se naše úsilí vyplatilo," dodává Tom Johnstone.

Roman Jurka, SKF Ložiska, a.s.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 19. srpna 2010, 0:00 0 0

Padělky ložisek SKF nakonec nebyly padělky ložisek SKF ??? Více čti na:

http://www.tobex.cz/eshop/padelky-lozisek-skf.htm
- MiK

Odpověď

Anonym, 19. srpna 2010, 0:00 0 0

velice zajímavý postřeh, uvídíme jaký bude další průběh
- administrator

Odpověď