Servis vozidel v záruce v neznačkových servisech – ANO či NE? (Anketa)

, 7. června 2016, 14:24

Díky rozhodnutí Evropské komise ze dne 1. června 2010 již není řidič nucen jezdit na garanční prohlídky jen do autorizovaného servisu. Díky „Blokové výjimce“ má řidič možnost zadávat opravy a pravidelné prohlídky i servisům neznačkovým bez ztráty záruky. V autě, které je v záruce, je možno použít díly nejenom s logem výrobce, ale také mnohem levnější díly nabízené trhem aftermarketu.

Rozhodnutí Evropské komise znamená svobodu pro řidiče, který se může rozhodnout, kde bude servisovat své auto v záruce. Nicméně jak praxe ukazuje, mnozí majitelé vozidel si nejsou vědomi, že mohou svěřit opravy a pravidelné prohlídky neznačkovým servisům bez ztráty záruky.

Autorizované servisy často mylně informují zákazníky, že pro záruční opravy je nutné mít k dispozici faktury, kde jsou podrobně popsány činnosti prováděné během kontrol nebo vytisknutý záznam s diagnostického přístroje. Při instalaci jiných náhradních dílů než těch s logem výrobce (díly srovnatelné kvality) jsou vyžadovány certifikáty těchto dílů. Ve skutečnosti však musí autorizovaný servis prokázat, že prohlídka v neznačkovém servisu proběhla nesprávným způsobem, jestliže má v úmyslu odmítnout provedení záruční opravy.

Proto bychom se rádi zeptali Vás mechaniků, jak tato situace probíhá v praxi u Vás.

HLASOVÁNÍ UZAVŘENO

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!