Novinka u APM: Lepidla a tmely LOCTITE / TEROSON

16. dubna 2010, 0:00

Ambiciozní novinkou v sortimentu APM Automotive s.r.o. se staly vysoce kvalitní a celosvětově žádaná lepidla, těsnící tmely a další speciální produkty značek LOCTITE a TEROSON, odbchodních značek společnosti HENKEL. Kdyňský dodavatel autodílů tak opět rozšířil svůj sortiment příslušenství pro automobilové opravy, když nabízí kompletní sortiment obou uvedených značek.

Padesát let úspěchů vytvořilo z firmy Henkel světovou jedničku ve vývoji a výrobě účinných lepidel, tmelů a chemických výrobků. Dnes firma sdružuje celou řadu celosvětově uznávaných značek, mezi nimiž právě LOCTITE působí coby specialista na nejrůznější lepidla pro použití v průmylové výrobě, při údržbě i v domácnostech. Pod touou značkou ale ale dodávána řada dalších chemických výrobků s aplikacemi pro lepení, lisování, utěsňování, separace či nejrůznější povrchové úpravy apod.

Naopak značka Teroson je zaměřena na automobilový průmysl a je tedy specialistou na nejmodernější lepidla, tmely a povrchové povlaky pro použití na karosérie automobilů. Jedná se především o lepidla a tmely na kovy, na sklo a umělé hmoty, nebo nátěry a tmely na podvozky, jejichž kvalita i universálnost splňuje nároky různých výrobců automobilů.

Přestože nejžádanější položky lepidel a tmelů značek LOCTITE a TEROSON byly naskladněny prozatím pouze na desítku vybraných poboček APM Automotive, prostřednictvím elektronického vyhledávacího katalogu APM Cat – http://cat.apm.cz je možné objednávat veškerý sortiment nabízených značek (ve stromu Kapaliny/ Produkty Loctite a Teroson a dále podle druhu použití). Orientaci v sortimentu mohou usnadnit také čtyři papírové katalogy s popisem jednotlivých produktů a jejich použití (Ochrana proti korozi, Opravy karosérií, Přímé zasklívání autoskel, Mechanika).

Historie značky TEROSON se začala psát v roce 1898 v německém Mannheimu, kde podnikatel Theodor Ross založil společnost na výrobu a distribuci chemických technických výrobků pro domácí i průmyslové použití. Do poloviny 20. let 20. století byly hlavním artiklem čistící a úklidové prostředky (např. vosk na podlahy a leštidlo na boty).V té době také firma přesídlila do Heidelbergu, kde má svou centrálu dodnes. Značka TEROSON odvozena od Theodor Ross and Son byla registrována v roce 1926. Po následující desetiletí Teroson rychle rostl a tento trend pokračoval také po prodeji americké firmě W. R. Grace Group v roce 1965 prodala rodina Ross společnost. Později proto byly založeny pobočky ve Francii, Velké Británii a USA. V roce 1991 získala Teroson německá firma Henkel.

Počátky značky Loctite® spadají do roku 1953, kdy chemik Dr. Vernon Kriebl ve své sklepní laboratoři v americkém státe Connecticut vyvinul inhibiční systém tvrdnutí unikátní lepící pryskyřice za nepřítomnosti vzduchu. Oficiální vznik značky přišel o tři roky později v New Yorku a byl příslibem vyřešení letitého problému ztracených matek a šroubů ve strojích. V 60. letech byla vyvinuta jednosložková kyanoakrylátová a především rychleschnoucí průmyslová lepidla, která přinesla opravdové řešení “neřešitelného” problému a po kterých pak následovala další silikonová, epoxidová či akrylová lepidla a vývoj další generace anaerobních lepidel. Od roku 1997 Loctite do koncernu Henkel, který pozici prestižní značky ještě více upevnil.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!