Allianz vstoupila do roku 2015 s novým portálem, který zrychluje a usnadňuje likvidaci škod motoristů

26. ledna 2015, 7:19

Allianz pojišťovna začala se svojí sítí smluvních servisů jako první na našem trhu používat nový portál CebiCom společnosti Cebia, který zrychluje, usnadňuje a zpřehledňuje komunikaci servisů s pojišťovnami při řešení pojistných událostí na vozidlech. Portál nahrazuje dosavadní složité a náročné vyřizování škod a umožňuje rychlé přenášení dat mezi pojistitelem a smluvním servisem v průběhu celého procesu likvidace škodní události, resp. opravy vozidla.

Systém CebiCom slouží k nasměrování klienta ke smluvnímu certifikovanému servisu, vytvoření dokumentace škody na vozidle, její kompletaci a dále sleduje jednotlivá stádia opravy a likvidace škodní události v režimu on-line. Řada automatických kontrolních mechanismů zabezpečuje dodržení všech základních parametrů smluvní spolupráce mezi pojišťovnou a servisem. Zejména jde o vysokou kvalitu prováděné opravy za dodržení všech výrobcem předepsaných pracovních technologií.

Po vyřízení pojistné události zákazníci získávají podrobný kontrolní list, jehož součástí je kompletní fotodokumentace a kalkulace opravy škody. Ten umožňuje prokázat, že vzniklá škoda na automobilu byla zcela opravena při dodržení všech bezpečnostních a kvalitativních hledisek.

„Portál CebiCom nám nejen snižuje chybovost a časové nároky na vyřízení případu, ale slouží i jako kontrolní nástroj celého procesu likvidace pojistné události. Systém on-line výměny dat efektivně nahrazuje dosud používanou mailovou a telefonickou komunikaci mezi našimi likvidátory a smluvními servisy," říká Tomáš Klofát, ředitel úseku likvidace Allianz pojišťovny.

„Novinku už nyní využívají smluvní partneři Allianz pojišťovny – téměř všechny jejich autosklo servisy, již více než polovina tzv. neautorizovaných smluvních servisů a postupně se zapojují i autorizované servisy ŠKODA AUTO spolupracující s touto pojišťovnou," řekl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Během roku 2015 očekáváme, že na náš systém bude napojeno dalších 500 servisů. Zároveň probíhají jednání o využívání portálu CebiCom s dalšími významnými pojišťovnami," doplnil Martin Pajer.

Společnost Cebia je známa především z oblasti prověřování a zabezpečování vozidel. Podílí se také na řadě projektů pro pojišťovny, leasingové společnosti a importéry automobilů.

Tisková zpráva Allianz

Související články

Zajímavost: Crash Test Allianz upozorňuje na nebezpečí přepravy vánočních stromků (+video)
Zajímavost: Crash Test Allianz upozorňuje na nebezpečí přepravy vánočních stromků (+video)

Allianz centrum pro technologie (AZT) se v nedávném crash testu zaměřilo na nebezpečí přepravy vánočního stromku. Špatně zajištěné stromky totiž představují riziko nejen pro převážející vůz, ale pro všechny účastníky silničního provozu. Pokud váš strom není dobře zabezpečen, mohli byste si navíc vysloužit pokutu a v případě zaviněné nehody i trestné body. Jsou větve bohaté […]

Nesprávný způsob přepravy lyží ve střešním boxu ohrožuje všechny účastníky silničního provozu, varuje Allianz
Nesprávný způsob přepravy lyží ve střešním boxu ohrožuje všechny účastníky silničního provozu, varuje Allianz

V pondělí začínají jarní prázdniny, během kterých budou motoristé při cestách na hory častěji využívat střešní box na přepravu lyží. Ne vždy si však uvědomí, že pro převoz věcí v boxu a v klasickém zavazadlovém prostoru neplatí stejná pravidla. Allianz centrum pro technologie (AZT) proto udělalo crash test automobilu s naloženým střešním boxem. I při […]

Allianz má pro klienty novou aplikaci k hlášení dopravních nehod, registrace škody trvá 5 minut
Allianz má pro klienty novou aplikaci k hlášení dopravních nehod, registrace škody trvá 5 minut

Allianz je dlouhodobě průkopníkem v oblasti inovací a chce maximálně využít potenciál, který přinášejí moderní technologie. Proto nyní přichází se zcela novým počinem v oblasti digitalizace – mobilní aplikací k hlášení dopravních nehod. Její instalace a nastavení trvá několik vteřin, registrace škody na vozidle pak pouhých pár minut. „Zcela cíleně jsme testovali čas potřebný k […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!