Continental představuje Conti.eContact, nové pneumatiky s nízkým valivým odporem určené pro elektromobily

8. února 2015, 11:58

Společnost Continental má ve svém portfoliu dva typy pneumatik speciálně navržené pro elektromobily a hybridní vozy. Oba jsou vyráběny pod názvem Conti.eContact, ale každý z nich plně koresponduje s konkrétním druhem pohonu – elektrickým či hybridním.

20“ pneumatiky Conti.eContact určené elektromobilům přináší ve srovnání s běžnými pneumatikami snížení valivého odporu až o působivých 30%. 17“ a 18“ pneumatiky Conti.eContact pro hybridní vozy pak zprostředkují valivý odpor „pouze“ o 20% nižší, zůstávají však stále skvělou volbou pro silné automobily a vozy SUV. Oba typy těchto speciálních pneumatik zároveň podávají skvělé výkony na mokré i suché vozovce.

Continental tedy může výrobcům elektromobilů nabídnout pneumatiky s potenciálem prodloužit dojezd jejich vozů až o 6% – a zároveň argument pomáhající přesvědčit řidiče o výhodách elektromobility. Pneumatiky Conti.eContact díky svému nižšímu valivému odporu hybridním automobilům dovolují ujet delší vzdálenost v čistě elektrickém režimu, což umožňuje provoz ohleduplnější k životnímu prostředí a úspornější z hlediska provozních nákladů. Pneumatiky řady Conti.eContact už byly schváleny značkami VW či Renault a Continental očekává další schválení od předních evropských automobilek v průběhu letošního roku.

Při navrhování pneumatik Conti.eContact určených pro elektromobily se hannoverský výrobce rozhodl pro koncept známý jako „vysoké a úzké“. 20“ pneumatiky navržené podle tohoto principu mají velký průměr a jsou relativně úzké. Tyto specifické rozměry samy o sobě dovolují vývojářům dosáhnout výrazného snížení valivého odporu. Ve snaze o další úspory však byly s ohledem na přispění jeho potenciální optimalizaci podrobeny zkoumání všechny části pneumatiky.

Pneumatiky Conti.eContact o průměru 17“ a 18“ pro hybridní vozy mají více společného s běžným obutím. Protože se hodí i pro výkonná SUV, mohou na první pohled vypadat podobně jako klasické pneumatiky určené právě SUV či osobním automobilům. Jejich jednotlivé partie však byly vývojáři detailně prozkoumány, díky čemuž se podařilo dosáhnout snížení valivého odporu zhruba o 20%. Nové Conti.eContact pro hybridní vozy jsou prvními pneumatikami značky Continental s hodnocením „A“ na EU štítku jak v kolonce hodnotící valivý odpor, tak brzdění na mokrém povrchu.

Continental vyrábí limitované série obou typů pneumatik Conti.eContact v závodech v Otrokovicích i ve francouzském Sarreguemines.

Související články

Čeští zákazníci si oblíbili pokročilé technologie pneumatik Continental (+video)
Čeští zákazníci si oblíbili pokročilé technologie pneumatik Continental (+video)

Společnost Continental, jeden z předních světových výrobců pneumatik, pravidelně přináší inovace, jež významně ovlivňují směřování celého odvětví. Její přední odborníci vyvíjejí technologie zlepšující kvalitu jízdy v aspektech bezpečnosti a komfortu jízdy. Mezi nejnovějšími figuruje konstrukční inovace pneumatik ContiSilentTM pro co nejtišší jízdu v interiéru vozidla na každém povrchu. Významným milníkem bylo též představení samozacelující technologie […]

Motoristické časopisy i letos vyzdvihly zimní pneumatiky Continental
Motoristické časopisy i letos vyzdvihly zimní pneumatiky Continental

Přezutí svého vozu na zimní pneumatiky vlivem nadprůměrně teplého počasí ještě řeší velký počet řidičů. A právě EU štítky označující pneumatiky jim při výběru mají poskytnout relevantní informace. Ale značení zavedené v roce 2012 k zamýšlenému zlepšení spotřebitelských informací úplně nevedlo, a to především kvůli absenci hodnocení výkonnosti v zimních podmínkách na sněhu a ledu. […]

Pneumatiky Continental byly ohodnoceny jako „velmi doporučené“ v prvním testu letních pneumatik tohoto roku
Pneumatiky Continental byly ohodnoceny jako „velmi doporučené“ v prvním testu letních pneumatik tohoto roku

V nejnovějším vydání magazínu ACE Lenkrad vyšel první test letních pneumatik roku 2015. Zúčastnilo se jej mnoho různých pneumatik v rozměru 205/55 R 16, včetně ContiPremiumContact 5, která získala hodnocení „velmi doporučená“. V Hannoveru vyvinutá a v Otrokovicích vyrobená pneumatika Continental výrazně bodovala na mokrém povrchu. Zároveň své vedoucí postavení potvrdila při brzdění na suché […]

Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší doporučení od ADAC, ÖAMTC, TCS a Stifftung Warentest
Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší doporučení od ADAC, ÖAMTC, TCS a Stifftung Warentest

Letní pneumatika ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší hodnocení v dalších aktuálních testech. Tentokrát se jednalo o prestižní test organizovaný předními autokluby z Německa, Rakouska a Švýcarska společně se spotřebitelskou organizací Stifftung Warentest. ContiPremiumContact 5 v rozměru 185/60 R 14 pro kompaktní vozy zaznamenala nejlepší výsledky v ovladatelnosti na vodě a na suchu a coby vítěz testu […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!