Motoristické časopisy i letos vyzdvihly zimní pneumatiky Continental

13. listopadu 2014, 12:31

Přezutí svého vozu na zimní pneumatiky vlivem nadprůměrně teplého počasí ještě řeší velký počet řidičů. A právě EU štítky označující pneumatiky jim při výběru mají poskytnout relevantní informace. Ale značení zavedené v roce 2012 k zamýšlenému zlepšení spotřebitelských informací úplně nevedlo, a to především kvůli absenci hodnocení výkonnosti v zimních podmínkách na sněhu a ledu. Není proto překvapením, že řidiči při nákupu zimních pneumatik nevnímají tento štítek jako dostatečný zdroj informací vedoucích k nákupu konkrétního produktu.

Pomoc při rozhodování o výběru zimních pneumatik tak i nadále poskytují především výsledky komplexních testů, které provádějí národní autokluby, automobilové časopisy či spotřebitelské organizace. Testy analyzují až 20 jednotlivých kritérií (u letních pneumatik až 16), včetně měření výkonnosti v zimních podmínkách.

Continental WinterContact TS 850 P
Prémiové pneumatiky od společnosti Continental opět podaly skvělý výkon. V čele stojí zbrusu nová WinterContact TS 850 P pro výkonné osobní automobily a SUV, kterou časopis AutoBild sportscars označil jako „příkladnou“. Odborníci ji klasifikovali coby „působivou zimní pneumatiku s příkladnými jízdními vlastnostmi na mokré vozovce, vynikajícím řízením za mokra i sucha, přesnou odezvou a stabilním bočním vedením, krátkými brzdnými drahami na sněhem pokryté a mokré vozovce a nízkým valivým odporem“.

Continental ContiWinterContact TS 850
Model ContiWinterContact TS 850 si rovněž vysloužil první místo v testu organizovaném německou motoristickou asociací ADAC ve spolupráci s časopisy Auto Zeitung a auto motor und sport a také byl magazínem AutoBild označen jako „příkladný“. V testu zimních pneumatik provedeném specialisty z časopisu ACE Lenkrad, rakouského autoklubu ARBÖ a organizace technické kontroly GTÜ získala pneumatika ContiWinterContact TS 850 špičkové hodnocení „dobrá“/„velmi doporučená“. Ve vydání 10/2014 časopisu ADAC odborníci tento model (v provedení 195/65 R 15) definují jako „velice vyváženou pneumatiku“ a dávají jí „nejvyšší známky za chování na sněhu, zledovatělé vozovce, suché vozovce, za vliv na spotřebu paliva a za oděr“.  I Autoklub ČR označil zimní pneumatiku ContiWinterContact TS 850 v rozměru 225/70 R15 za příkladnou. Skvělé výsledky ve všech oblastech podtrhují vedoucí pozici společnosti Continental na trhu v oblasti technologie.

Proč si vybrat kvalitní pneumatiky?
V celkovém hodnocení testů prémiové značky i letos vévodily. Levnější alternativy, i přes občasný překvapivý výkon na sněhu, výrazně zaostávaly. Odborníci z organizace technické kontroly GTÜ provedli hloubkové testy výkonnosti u šesti pneumatik oblíbeného rozměru 225/45 R 17 vyrobených v Číně a východní Evropě, jejichž výsledky byly téměř alarmující. Referenční pneumatikou se stal výrobek západoevropského výrobce obutý na standardním vozidle VW Golf GTI a výkon levných pneumatik byl v porovnání s ním až děsivě nedostatečný. Při nouzovém brzdění z rychlosti 100 km/h na mokré vozovce měly i ty nejlepší z nich celkovou brzdnou dráhu 56,2 metrů, což je o šest metrů (tedy asi o jednu a půl délky vozidla) více než u referenční pneumatiky (celkem 49,9 metrů).

Některé levné pneumatiky měly ve skutečnosti letní dezén i přes to, že jsou dodávány s označením M+S, a tudíž oficiálně klasifikovány jako zimní. Odborníci důrazně nedoporučují nákup takovýchto typů pneumatik, neboť výsledky jejich testů především za mokra jsou ve všech případech katastrofální.

Tajemství úspěchu společnosti Continental
V loňském roce německý motoristický časopis auto motor und sport posoudil výsledky testů pneumatik prováděných mezi lety 1963 a 2013 tak, aby našel vítěze titulu „To nejlepší v 50 letech testů pneumatik“. Společnost Continental se opět umístila na přední příčce. Za výjimečným výkonem, kterého výrobky společnosti Continental dlouhodobě dosahují, stojí kromě komplexních odborných znalostí generovaných ve vývojovém centru v Hannoveru dva hlavní důvody. Zaprvé, Continental jako jeden z předních evropských producentů originálních dílů úzce spolupracuje s výrobci automobilů na pozici partnera v oblasti vývoje. Zadruhé, všechny produkty společnosti Continental procházejí už při fázi samotného vývoje velmi intenzivními výběrovými procesy. Mezi ně patří více než 60.000 jednotlivých měření prováděných každý rok jen v rámci zkoušky „Rozjezd na sněhu“. Testované pneumatiky absolvují na ledu a sněhu přibližně 18.000 zatáček (což představuje celkem 700 kilometrů), aby se vyhodnotilo jejich boční vedení. Na každý test se musí použít tucty sad každého modelu pneumatiky. To znamená, že do vývoje jediného nového výrobku může být zapojeno až 800 zkušebních pneumatik, kde každá může ujet vzdálenost více než 500 km. Sečteno a podtrženo, před tím, než se nové modely pneumatik vůbec dostanou do výroby, absolvují každoročně více než 25 milionů kilometrů testování (ekvivalent 625násobku obvodu Země). To odděluje prémiové výrobky od ostatních.

Je zřejmé, že i v budoucnu zůstane jméno společnosti Continental úzce spojeno s neustálým pokrokem v oblasti bezpečné a pohodlné dopravy během zimních měsíců.

Více informací o výsledcích minulých i budoucích testů naleznete na stránce: www.continental.cz .

Související články

Zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850 získaly nejlepší hodnocení od Autoklubu ČR
Zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850 získaly nejlepší hodnocení od Autoklubu ČR

Kvalitní zimní pneumatiky musí podávat dobré výkony ve všech měřených kategoriích, testy provedené Autoklubem ČR proto ukazují meze výkonnosti na suchu, na mokru i na sněhu. Celkově byla v testu jako nejlepší vyhodnocena Continental ContiWinterContact TS 850, a to právě pro svoji všestrannost. Pneumatika dosáhla velmi dobrých výsledků ve všech měřených parametrech. Odborníci z Autoklubu ČR […]

Nová pneumatika Continental WinterContact TS 850 P přichází na český trh
Nová pneumatika Continental WinterContact TS 850 P přichází na český trh

Společnost Continental uvádí do prodeje novou prémiovou zimní pneumatiku Continental WinterContact TS 850 P pro silněji motorizovaná osobní vozidla a SUV, a odpovídá tak na neustále rostoucí poptávku po velkých rozměrech obutí. Pneumatika, která se již umístila na špičce v aktuálních testech magazínů AutoBild, přináší řadu inovací i zdokonalených prvků pro ještě bezpečnější jízdu. U […]

Continental se umístil v testu zimních pneumatik ADAC na prvním místě
Continental se umístil v testu zimních pneumatik ADAC na prvním místě

Pneumatika ContiWinterContact TS 850 byla ve společném testu zimních pneumatik ADAC, ÖAMTC, TCS a Stiftung Warentest oceněna přívlastkem „dobrá“/„velmi doporučena“ a v obou testovaných rozměrech získala známku nejlepší zimní pneumatika s vyznamenáním. Specialisté na pneumatiky testovali vždy 14 modelů zimních pneumatik s rozměrem 175/65 R 14 a 195/65 R 15, které jsou vhodné k obutí […]

Čeští zákazníci si oblíbili pokročilé technologie pneumatik Continental (+video)
Čeští zákazníci si oblíbili pokročilé technologie pneumatik Continental (+video)

Společnost Continental, jeden z předních světových výrobců pneumatik, pravidelně přináší inovace, jež významně ovlivňují směřování celého odvětví. Její přední odborníci vyvíjejí technologie zlepšující kvalitu jízdy v aspektech bezpečnosti a komfortu jízdy. Mezi nejnovějšími figuruje konstrukční inovace pneumatik ContiSilentTM pro co nejtišší jízdu v interiéru vozidla na každém povrchu. Významným milníkem bylo též představení samozacelující technologie […]

Continental představuje Conti.eContact, nové pneumatiky s nízkým valivým odporem určené pro elektromobily
Continental představuje Conti.eContact, nové pneumatiky s nízkým valivým odporem určené pro elektromobily

Společnost Continental má ve svém portfoliu dva typy pneumatik speciálně navržené pro elektromobily a hybridní vozy. Oba jsou vyráběny pod názvem Conti.eContact, ale každý z nich plně koresponduje s konkrétním druhem pohonu – elektrickým či hybridním. 20“ pneumatiky Conti.eContact určené elektromobilům přináší ve srovnání s běžnými pneumatikami snížení valivého odporu až o působivých 30%. 17“ a 18“ pneumatiky […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!