Osvědčený systém čistících utěrek MEWA v kompletním servisu pro velké a malé dílny a výrobní haly

14. srpna 2015, 18:32

Poskytovatel textilních služeb MEWA a lídr světového trhu v oblasti čistících utěrek v kompletním servisu pečuje o více než 55.600 výrobních hal a dílen vyrábějících a opravujících motorová vozidla po celé Evropě. Z více než desetileté zkušenosti tržního lídra těží stejnou měrou malí a velcí zákazníci.

„Jsme tu pro každého. A počítáme takovým způsobem, že se kompletní servis čistících utěrek MEWA vyplatí už pro podniky s jedním zaměstnancem,“ přesvědčivě tvrdí Veronika Lipovská, jednatelka MEWA Textil-Service s.r.o., o kompletním servisu také pro podniky s méně než třemi zaměstnanci.

Výrobky na opakované použití šetří životní prostředí i firemní účet
Vyzvednout špinavé, opět nechat dodat vyprané a čisté: Princip „opakovaného použití“ je praktický a ekologicky smysluplný. Inteligentní systém opakovaného použití od firmy MEWA ušetří zákazníkovi organizační výdaje na pořízení, skladování a logistiku i na dodržování předpisů týkajících se životního prostředí a zpracování odpadu a s tím související náklady:
– Utěrky často napuštěné oleji, mazacími prostředky a rozpouštědly se u firmy MEWA pečlivě vyperou a následně je lze opět použít.
– Usazeniny se ekologicky zlikvidují.
MEWA certifikátem garantuje zodpovědnost za všechny příslušné povinnosti související s likvidací odpadu a s ochranou životního prostředí, které je třeba splnit a které v souvislosti s utěrkami vznikají.
– Systém opakovaného použití certifikovaný podle EN ISO 9001 a 14001 se dá bez problémů integrovat do podnikových pracovních postupů a optimalizuje postupy managementu kvality a managementu životního prostředí.

Kromě toho nemusí podnikatel složitě řešit otázku, jestli musí být znečištěný materiál na jedno použití draze likvidován jako nebezpečný odpad. „Samozřejmě musejí být také při dopravě a čištění utěrek na více použití dodržovány povinnosti týkající se bezpečnosti a životního prostředí. Za to přebíráme odpovědnost my jako poskytovatelé textilních služeb,“ vysvětluje Veronika Lipovská.

Utěrky pro každou příležitost
Textilní utěrky udržují v čistotě nářadí, stroje a dílnu. Na rozdíl od většiny papírových utěrek, které se rozlišují podle druhu papíru také v účelu využití, pokrývá utěrka od firmy MEWA široké spektrum: Hodí se k utírání olejnatých a vodnatých kapalin i tuku nebo zbytků barev. Všechno, co se v dílně umaže, může být vyčištěno utěrkou MEWA. MEWA ihned poskytuje vhodné bezpečnostní kontejnery pro převoz. V nich se dají utěrky až do vyzvednutí prostorově úsporně, bezpečně a v souladu s předpisy uchovávat v dílně.

Tisková zpráva MEWA Textil-Service s.r.o.

Související články

Požární ochrana v podniku
Požární ochrana v podniku

Bezpečnostní kontejner: Bezpečné skladování a přeprava znečištěných opakovaně použitelných průmyslových utěrek. Kdo zanedbá požární ochranu v provozu, zaplatí za určitých okolností vysokou cenu. Toto platí zejména pro zacházení se znečištěnými opakovaně použitelnými průmyslovými utěrkami. Jsou praktické a pomáhají udržovat pracoviště v čistotě. Bez problémů otírají zbytky olejů a prostředků na chlazení a mazání. Olejové látky […]

Ochranný oděv: trvalá bezpečnost díky správné údržbě
Ochranný oděv: trvalá bezpečnost díky správné údržbě

Neprofesionální praní snižuje ochranné vlastnosti ochranného oděvu. Stejně jako každodenní oděv je nutno i ochranné oděvy pravidelně prát. Mnoho pracovníků je jednoduše dá doma do pračky. Je to však vhodné? Při praní doma neexistuje záruka, že se podaří odstranit všechny skvrny a znečištění, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění ochranných vlastností, navíc nejsou prací cykly […]

MEWA: Nový katalog „World Wide Work by MEWA”
MEWA: Nový katalog „World Wide Work by MEWA”

Od svářečské zástěry po hedvábnou šálu. V novém katalogu „World Wide Work by MEWA” ženy dostávají, co si zaslouží. A muži také. Bude to 360 stran plných atraktivních a funkčních ochranných pracovních pomůcek a ještě něco navíc. Přesně na podzim vychází nejnovější číslo značkového katalogu ochranných pracovních pomůcek „World Wide Work by MEWA“ (http://www.mewa.cz/ochranne-pracovni-pomucky). Heslo […]

MEWA: Malý pomocník, velká sací síla
MEWA: Malý pomocník, velká sací síla

Absorpční podložka Multitex od firmy MEWA pojme až 3 litry oleje. Flexibilním řešením, jak chránit velké a malé plochy před znečištěním a tekutinami, je absorpční podložka Multitex od firmy MEWA. Sací síla absorpční podložky se mnohokrát osvědčila v autodílnách i v průmyslové výrobě. Podložka je lehká a má velikost ručníku, váží jen 600 gramů a […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!