Menu

Technika

Sady pro přestavbu vinutých pružin Arnott – hlubší pohled

Poptávka po vozidlech se vzduchovým odpružením neustále roste díky jejich výhodným vlastnostem, které přispívají k bezpečnosti, stabilitě a jízdnímu komfortu vozidla. Existují ale i majitelé vozů, kteří se rozhodnou odstranit systém vzduchového odpružení vozidla a přejít na tradiční vinuté pružiny. Co může být důvodem této volby? V tomto krátkém článku vám společnost Arnott vysvětlí, jaké […]

Proč používat dielektrické silikonové mazivo při montáži zapalovacích svíček

V mnoha oblastech platí, že prevence je lepší než řešit následné problémy. U aut lze skoro zadarmo zlepšit fungování motoru a současně prodloužit životnost jeho důležitých částí. Jak to provést?

Continental: Správná montáž směrových brzdových destiček s vybráním na zadním tlumicím plechu

Jak správně montovat ATE brzdové destičky s vybráním na zadním tlumicím plechu ve tvaru půlměsíce? 

Renault Master – porucha startéru

U oblíbené dodávky Renault Master s kódem motoru M9T nebo M9R, vyráběné od roku 2008, může dojít k poškození startéru v důsledku poruchy jiné součástky. Na co si dávat pozor při výměně startéru u tohoto vozidla poradí odborníci ze společnosti Hella.

Význam topení a vnitřního ventilátoru

Mechanici často při běžné údržbě nebo opravě přehlížejí dvě části systému HVAC: topení a vnitřní ventilátor. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny v modulu HVAC za přístrojovou deskou, jsou méně viditelné než jiné komponenty. I tak by neměli být opomíjeny. Topení a vnitřní ventilátor nejsou rozhodující pouze pro optimální výkon HVAC modulu, ale také pro […]

Poškozené ložisko uložení tlumiče – nepodceňujte tento problém!

Ložiska vzpěry McPherson se mohou zdát nenápadná, ale mají obrovský vliv na jízdní vlastnosti vozu a jsou z velké části zodpovědná za bezpečnost jízdy. Akademie BILSTEIN proto doporučuje pravidelnou vizuální kontrolu těchto součástek.

Roztažený rozvodový řetěz – příčiny a následky

Rozvodový řetěz je klíčovou součástí motoru automobilu. Když se řetěz natáhne, může to vést k vážným problémům s fungováním motoru. Vyplatí se porozumět hlavním příčinám tohoto jevu a možným důsledkům pro automobil.

Febi solutions: Diagnostika silentbloku motoru

Silentblok motoru je součástka, která je určena nejen k udržení pohonné jednotky ve stabilní poloze, ale plní také další důležitý úkol. Je zodpovědná za omezení přenosu vibrací motoru na karoserii vozu, které by mohly způsobit nepohodlí řidiče a cestujících. Níže uvádíme rady odborníků značky febi ohledně diagnostiky opotřebovaného silentbloku motoru. 

Continental upozorňuje na různé verze napínací kladky V55739 v sadách ozubených řemenů

Existují různé verze napínací kladky V55739 obsažené v sadách ozubených řemenů CT1028K3, CT1028WP1, CT1028WP2, CT1028WP3, CT1028WP4, CT1028WP5 používané v různých motorech 1.4 – 2.0L TDI Common Rail EA180 automobilek Audi/Seat/Škoda/VW.

Rady, postupy a technické informace pro autoservisy