Menu

Technika

Continental: Výměna tandemového hlavního brzdového válce u modelů Smart

V případě defektního tandemového hlavního brzdového válce (označovaný jako THZ – TandemHauptzylinder) nabízí společnost Smart pouze výměnu kompletní jednotky, která se skládá z tandemového hlavního brzdového válce, posilovače brzd a pedálové jednotky. Pro tento případ má ATE ve své nabídce samostatný hlavní brzdový válec jako náhradní díl.

BMW řady 2 – poruchy různých systémů spojených s volantem

U vozidel BMW řady 2 Active Tourer (F45) vyráběných v letech 2014–2017 může docházet k různým závadám nebo poruchám systémů, jako je tempomat, pádla řazení, které jsou spojeny s multifunkčním volantem.

Nefunkční klimatizace. Pravděpodobné problémy a jejich řešení

S jarem přicházejí teplejší dny a cestování bez funkční klimatizace může být nepříjemné. V takovém případě je klíčové identifikovat možné problémy a najít účinná řešení. V tomto článku se budeme zabývat nejčastějšími důvody, proč může vaše klimatizace přestat fungovat, a nabídneme možnosti, jak problém vyřešit.

Jak se mohou poškodit startéry?

Nesprávné používání startérů ve vozidlech může vést k závažným poruchám. Jak se toto zařízení může poškodit?

Jak opravit nedostatečně fungující klimatizaci ve vozidle Kia Sportage III?

U vozů KIA Sportage třetí generace se někdy stává, že klimatizace při vysokých venkovních teplotách neochladí vzduch na očekávanou teplotu. Odborníci značky HELLA radí, jak takovou závadu odstranit.

Continental: Montáž brzdových destiček u CBI brzdového systému s různými přídržnými pružinami

Společnost Continental přibližuje, jak přistupovat k montáži brzdových destiček u brzdového systému CBI (Chassis Brakes International).

Opel Mokka – Problém s hlučnými LED světlomety

Řidiči vozu Opel Mokka si poměrně často stěžují na závady tohoto vozidla. Konkrétně se to týká adaptivních LED světlometů, které při zapnutí zapalování vydávají nadměrný hluk. Jedná se o první generaci vozu Opel Mokka vyráběnou v letech 2013-2014, přičemž jde o softwarovou závadu.

Jak vybrat správnou plničku brzdové kapaliny

Moderní brzdové systémy jsou nabité mnoha speciálními funkcemi na podporu řidiče při řešení krizových situací nebo pro zkrácení brzdné dráhy a tím i bezpečnosti. Aby tyto systémy správně fungovaly za všech okolností, je nutné používat správnou brzdovou kapalinu a odvzdušňovací přístroje.

Pokyny pro montáž teplotního spínače

Aby spalovací motory pracovaly efektivně a zároveň si udržely nízkou spotřebu a emise, potřebují pokud možno konstantní teplotu. V následujícím článku vám specialisté značky MAHLE poskytnou tipy pro montáž teplotního spínače, který je pro správný chod motoru velmi důležitý.

Elring: Odborná montáž PTFE-modulu těsnicí příruby s integrovaným snímačem otáček

Firma ELRING přináší informace o odborné montáži PTFE-modulu těsnicí příruby s integrovaným snímačem otáček u vozů Audi, Seat, Škoda a Volkswagen.

Rady, postupy a technické informace pro autoservisy