Technika

Rady, postupy a technické informace pro autoservisy

Identifikace správného ložiska u Chevroletu Epica

Vůz Chevrolet Epica se vyráběl v letech 2006-2009. Na jeho přední nápravu se montovaly 2 druhy ložisek kol, které jsou si podobné, nicméně nejsou zaměnitelné.

7 smrtelných hříchů lakýrníka

Ve spolupráci s firmou Interaction Vás upozorníme na 7 nejvážnějších chyb, kterých se lakýrníci často dopouští.

Jak na montáž filtrů FILTRON

Kromě tištěných návodů přikládá Filtron přímo k filtrům také videonávody, které si můžete pustit třeba i na telefonu.

Jak vylepšit auto jen kliknutím v diagnostice

V tomto díle technických informací od Auto Kelly a SuperVAGu se podíváme, co může diagnostika nabídnout přímo zákazníkovi, jak jednoduše vylepšit vozidlo pár kliknutím myší.

Proč je důležité pravidelně měnit brzdovou kapalinu

Brzdové komponenty jsou pravděpodobně nejdůležitějšími bezpečnostními díly vozu, proto je dobré znát, jak a kdy mají být udržovány.

Jak vyměnit rozvody na Nissanu X-Trail 2.0 dCi

Společnost Dayco uveřejnila na svém Youtube kanálu další montážní návod. Nejnovější video ukazuje výměnu rozvodů na vozidle Nissan X-Trail 2.0 dCi 110 kW M9R.

Febi upozorňuje na rozdíly horního uložení u vozů BMW

Febi informuje o různých variantách horního uložení u vozů BMW řady 1/2/3/4 vyrobených po roce 2010. Uložení se liší počtem a rozměry montážních otvorů.

Produktově-technická podpora KYB

Dynamika trhu a moderní technologická řešení stojí za tím, že potřeba přístupu ke znalostem stále roste. V souvislosti s tím, společnost KYB nabízí pro distributory a jejich zákazníky několik nástrojů produktovo-technické podpory.

Nebuďte pod tlakem, stačí vytvořit podtlak

Maximální snížení tlaku by mělo být součástí každé revize klimatizace. Bohužel mnoho automechaniků se snaží zkrátit dobu, kterou automobil stráví v dílně, což ale vůbec není prospěšné pro zákazníky. Právě naopak.

Kdy jste naposledy měnili vysoušeč?

Než jej začnete ve svém vozu zoufale hledat, napovíme vám – jedná se o součást klimatizace. V Česku, kde jsou tři ze čtyř automobilů vybaveny klimatizací, si řidiči zvykli pravidelně navštěvovat servis za účelem její kontroly. Ale nutnost výměny vysoušeče opomíjí nejenom řidiči, ale i automechanici.