Menu

Technika

Nepatřičné zvuky zpod kapoty Toyoty C-HR

U některých vozů Toyota C-HR se mohou objevit rušivé zvuky zpod kapoty. Odborníci značky HELLA radí, co v takových situacích dělat.

Jak správně namontovat nový klima kompresor

Venkovní teploty pomalu narůstají, klimatizace v autech začíná běžet na plné obrátky, a tak mnohý motorista zjistí, že s ní není něco v pořádku. Častou příčinou jejího selhání je porucha kompresoru. Jak správně postupovat při jeho výměně poradí firma Nissens.

Údržba brzd u elektrických vozidlech

Počet elektrických vozidel (EV) na evropských silnicích pomalu narůstá, a proto je důležité, aby byly autoservisy dobře informovány o rozdílech, pokud jde o údržbu brzdového systému těchto vozů. Firma TMD Friction, známý výrobce brzdových dílů, přináší automechanikům své nejlepší tipy pro údržbu brzd EV.

Proč používat značková chladiva? Jak se vyhnout nákupu padělku?

Na trhu je dostupné velké množství chladiv pro klimatizační systémy automobilů. Ta však mají různou, a ne vždy vynikající, kvalitu. Jak rozeznat kvalitní chladivo od levného padělku? Na tuto otázku odpověděli odborníci značky DENSO.

Jak správně montovat a zacházet s plynovými pružinami

Je velice nepříjemné, když vám při nakládání věcí do auta padá víko kufru na hlavu. V tomto případě máte nejspíše poškozené nebo opotřebované plynové pružiny, někdy nazývané také vzpěry. Jak správně montovat a zacházet s pružinami poradí odborníci z firmy KROSNO.

Problém se startováním motoru u vozu Opel Astra K

U některých vozů Opel Astra K se často vyskytují problémy se startováním motoru. Motor je možné nastartovat až po několika pokusech nebo se to nepovede vůbec. Kromě toho může také motor pracovat nepravidelně nebo může dokonce zhasnout. Odborníci společnosti HELLA radí, co v takových situacích dělat.

Správná montáž upevňovacího šroubu na řemenici

Firma Continental přináší informace, jak bezpečně vyměnit zajištěný upevňovací šroub na řemenici, aby po „utažení“ nenásledovalo „stržení“. Konkrétně se jedná o šrouby V49041/MS02 pro řemenici VD1080/1095/1129/1201 a sady rozvodového řemene CT1140K1/K2/WP1/WP2, CT1110K1/K2/WP1, CT1138K1/WP1 a CT1142K1/WP1.

Řešení febi: hlučný motor a rozsvícená kontrolka tlaku oleje v BMW řady 1, 3 a 5

Při startování je motor velmi hlučný, vydává klepavé zvuky a na přístrojové desce se rozsvítí kontrolka upozorňující na nízký tlak oleje. Motor přejde do nouzového režimu a má omezený výkon. V paměti řídicí jednotky motoru může být uložen chybový kód 30C1 – statická regulace tlaku oleje v motoru. Tato závada se vyskytuje u některých modelů […]

Dodatečná aditiva se doporučují i u nových paliv

Díky novým alternativním palivům mají zákazníci u stojanů větší výběr. B10 a XTL, resp. HVO jsou druhy ekologičtější motorové nafty. David Kaiser, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti LIQUI MOLY, která se specializuje na maziva, v rozhovoru vysvětluje, na co by si měl řidič dát pozor před tankováním nových variant paliva.

Jak správně skladovat a testovat elektrické ventilátory a Visco spojky?

Elektronické ventilátory a Visco® spojky se vyznačují určitými speciálními principy skladování a použití, o kterých pojednáváme v následujícím článku.

Rady, postupy a technické informace pro autoservisy