Značení oken, jako nejjednodušší a nejlevnější forma zabezpečení vozidla

30. dubna 2010, 0:00

Znační oken, tzv. pískování, zavedla v r. 1991 na českém trhu Cebia, spol. s r.o. Toto zabezpečení zaznamenalo největší úspěch v 90. letech.

„Zřejmě s finanční krizí a větší rozvahou motoristů, kteří v poslední době hodně zvažují, do čeho investují své finance, jsme zaznamenali, že se lidé k zabezpečení formou pískování VIN nebo speciálního 7 místného kódu Cebia na skla automobilu začínají znovu vracet“, uvedl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

V čem je však toto zabezpečení jedinečné a jak vůbec funguje?

 

Značením skel dojde v podstatně k znehodnocení všech skel vozidla. Zloděj, který by takové vozidlo chtěl prodat má před sebou nelehký úkol. Musel by vyměnit všechna skla za skla neoznačená. Vzhledem k tomu, že okna každého automobilu jsou označena homologační značkou od výrobce, která obsahuje datum jeho výroby, je téměř nemožné sehnat kompletní, originální sadu oken se stejným rokem výroby jako je rok výroby vozidla. V tom je největší překážka a zároveň kouzlo tohoto zabezpečení, za které nedáte obvykle víc jak 1.700,- Kč. Kvůli této „maličkosti“ si raději zloděj vybere vozidlo jiné.

Kontrola roku výroby na sklech, s datem výroby vozidla je první krok, který by měl každý kupující absolvovat. Pokud jsou všechna skla měněná, není něco v pořádku.

Ročně Cebia označí přibližně 30.000 vozidel, která jsou zároveň zanesena do mezinárodního informačního Systému OCIS. Díky značení oken můžete uplatnit u své pojišťovny slevu z havarijního pojištění.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!