Výměna oleje v automatické převodovce BMW 530d

15. února 2021, 13:53

Představujeme článek o postupu výměny oleje v automatické převodovce 6HP26 v BMW 530d (2007-2010) od společnosti Ravenol.

Obecná informace

Automatické převodovky řady 6HP byly u některých modelů skupiny BMW představeny již v roce 2000. Ve srovnání s předchozími pětistupňovými převodovkami řady 5HP mají rychlejší řazení a vyšší účinnost. Převodovka 6HP26 obsahuje olejovou vanu s integrovaným filtrem ATF. Komplet by měl být vyměněn při každé výměně oleje v převodovce. Při nákupu alternativních produktů věnujte zvláštní pozornost jejich kvalitě. Jsou známy případy, kdy neoriginální olejované vany s filtrem způsobovaly problémy se sáním oleje, nesprávnou funkci převodovky, a dokonce i její poškození. Při výměně oleje lze použít kapalinu RAVENOL 6HP Fluid. Množství oleje použitého při statické změně by nemělo překročit 6 litrů. Před výměnou oleje by měl být analyzován celý postup výměny, který je následující:

Postup výměny oleje v převodovce 6HP26

1. Najděte vypouštěcí šroub pro vypouštění oleje (obr. 1.)

2. Odšroubujte vypouštěcí šroub a vypusťte starý olej.
3. Demontujte olejovou vanu s filtrem a vyměňte ji za novou.
4. Vyhledejte šroub pro doplnění a kontrolu hladiny oleje v automatické převodovce (obr. 2). Abyste se k němu dostali, musíte demontovat hliníkový kryt.
5. Naplňte převodovku kapalinou RAVENOL 6HP Fluid, dokud z otvoru nezačne vytékat přebytečný olej.
6. Uzavřete šroub pro doplnění a kontrolu hladiny oleje.
7. Nastartujte motor, zabrzděte a postupně zařaďte všechny polohy převodovky „P“, „R“, „N“, „D“ a v každé poloze zůstaňte na několik sekund.
8. Připojte diagnostické zařízení k řídící jednotce převodovky a sledujte teplotu oleje ATF.
9. Při teplotě oleje ATF mezi 30-50 °C nechte motor běžet na volnoběh a řadicí páku přesuňte do polohy „P“.
10. Při běžícím motoru, řadicí páce v poloze „P“ a oleji o teplotě 30-50 °C, odšroubujte kontrolní šroub (obr.2.).


11. Přebytek oleje ATF by se měl vylít. Pokud kontrolním otvorem (obr. 2) nevytéká žádný olej, doplňte hladinu oleje při běžícím motoru a vraťte se do bodu 7.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Nick, 16. února 2021, 19:50 6 -1

Dobrý den. Autor článku by si měl doplnit technické informace, když radí ostatním.Tímto postupem vyměníte jen část náplně, tak zhruba 2/3, takováto výměna nemá význam. A to nemluvím o té části náplně ve vedení k a v chladiči oleje. Používat jiný olej než ZF Lifeguard výrobce převodovky nedoporučuje. Nick.

Odpověď