Rhiag Group kupuje Auto Kelly

23. července 2010, 0:00

Evropský dodavatel autodílů a příslušenství Rhiag Group odkoupí 100 procent akcií největšího prodejce autodíly na českém trhu firmu Auto Kelly.

Transakce musí být schválena antimonopolním úřadem, což se očekává během léta. Rhiag Group již vlastní dvojku v prodeji autodílů na českém trhu firmu Elit. Tím dojde k výraznému posílení pozice této skupiny na českém trhu.

Firmu bude i pod novým vlastníkem řídit její zakladatel Josef Koller. Ten se po dokončení transakce stane minoritním akcionářem Rhiag Group.

Rhiag Group prodává autodíly v Itálii, Švýcarsku, ČR, na Slovensku, Ukrajině a v Maďarsku. Po začlenění Auto Kelly přesáhne konsolidovaný obrat 600 milionů eur, tedy asi 16 miliard korun.

Auto Kelly loni vykázala na českém a slovenském trhu konsolidovaný obrat 2,33 miliardy korun a zisk před zdaněním 113 mil. Nabízí přes 110 tisíc typů dílů prostřednictvím 64 poboček a 150 partnerských autoservisů.

 

 

 

Související články

Americká LKQ koupí italského prodejce autodílů Rhiag
Americká LKQ koupí italského prodejce autodílů Rhiag

Americký dodavatel autodílů a příslušenství LKQ koupí italskou firmu Rhiag-Inter Auto Parts Italia. Transakce v hodnotě kolem jedné miliardy eur (27 miliard Kč) zajistí LKQ přístup na řadu evropských trhů automobilových součástek, včetně českého, sdělila v úterý americká firma. Americký dodavatel autodílů a příslušenství LKQ koupí italskou firmu Rhiag-Inter Auto Parts Italia. Transakce v hodnotě […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 28. července 2010, 0:00 0 0

To jsem zvědavý, co tahle fúze přinese. Kdo nakonec zapláče a kdo bude vysmátý.
- fanda

Odpověď