Rady, postupy a technické informace pro autoservisy

GKN prezentuje montážní videoklipy s tipy k opravám hnacích ústrojí 19 května 2017

GKN prezentuje montážní videoklipy s tipy k opravám hnacích ústrojí

Dobrý výrobek sám o sobě ještě zdaleka nezaručuje dobrou opravu. Přinejmenším stejně důležité je správné know-how týkající se oprav. Technologie moderních vozidel je stále složitější, a proto potřebují servisní dílny velké množství informací nejen o náhradním dílu, ale také o jeho správné montáži.

Jak a proč diagnostikovat datovou sběrnici CAN-BUS 5 května 2017

Jak a proč diagnostikovat datovou sběrnici CAN-BUS

V tomto díle technických informací od Auto Kelly a SuperVAGu se budeme detailně věnovat hlavní komunikační páteři aut se systémem CAN BUS. Bez základní znalosti principu této komunikace totiž může být hledání závady nekonečné nebo výměna dílů zbytečná.

Tipy jak prodloužit životnost pneumatik 2 května 2017

Tipy jak prodloužit životnost pneumatik

Jedním ze snů každého motoristy určitě je, aby mu pneumatiky vydržely co nejdéle. Přečtěte si několik jednoduchých tipů, díky kterým můžete prodloužit životnost pneumatik, ale také zvýšit jízdní výkon i bezpečnost vašeho vozidla.

Technická informace SKF 18 dubna 2017

Technická informace SKF

Společnost SKF Vám přináší doporučení k montáži rozvodové sady VKMA-C 98109. Rozvodová sada se používá u vozidel SUBARU Forester, Impreza, Legacy, Outback 1.6, 2.0, 2.5, kde je nutné zajištění správné vůle mezi řemenem a vodící lištou.

Technické rozdělení xenonových světlometů 17 dubna 2017

Technické rozdělení xenonových světlometů

Xenonové světlomety tvoří součást základního vybavení mnoha automobilů, starších, novějších, luxusních i běžných. Pojem xenonové svítidlo, ačkoli se běžně používá, je tak trochu nesourodý. Slouží k pojmenování rozmanitých technických řešení i druhů světelného záření, a také pro různé typy konstrukce světlometů.

Jak pracuje turbodmychadlo s elektronickým ventilem chlazeným vodou 10 dubna 2017

Jak pracuje turbodmychadlo s elektronickým ventilem chlazeným vodou

Downsizing, tedy snižování objemu motoru, který se stal v posledních letech módním mezi výrobci automobilových motorů, se dotýká všech částí pohonného systému včetně turbodmychadla.

VW Sharan: Svítící kontrolka motoru 27 března 2017

VW Sharan: Svítící kontrolka motoru

V případě vozidel VW Sharan 7M6/7M9, poháněných motorem 1.9 TDI (AUY), si řidiči stěžují na ztrátu výkonu ve fázi zrychlování a rozsvícení kontrolky motoru (MIL). Důvodem je špatný kontakt.

Vstřikovače Common Rail – podívejte se na jejich konstrukci 23 března 2017

Vstřikovače Common Rail – podívejte se na jejich konstrukci

Technologie Common Rail (CR) dobyla svět již před několika lety. Dnes je těžké najít auto s dieselovým motorem, který je vybaveno jiným systémem vstřikování paliva. Klíčem ke správné práci pohonné jednotky jsou fungující vstřikovače CR.

Chladič turba je pod tlakem - a bude hůř 23 března 2017

Chladič turba je pod tlakem - a bude hůř

Podle studií Nissens je 43% současného vozového parku vybaveno turbodmychadlem - a očekává se, že do konce roku 2019 toto číslo vzroste o dalších 30%. Se vzrůstajícím důrazem na životní prostředí, jakožto i snaha o zmenšování objemu motorů a spotřeby paliva, dosahuje mezichladič svých limitů jako nikdy dříve.

Aktualizace softwaru řídicích jednotek motoru 6 března 2017

Aktualizace softwaru řídicích jednotek motoru

V tomto díle technických informací od Auto Kelly a SuperVAGu se budeme věnovat speciální funkci „aktualizace softwaru řídicí jednotky motoru”– zdánlivě nepotřebné funkci, bez které se však profesionální autoservis neobejde.