EUROTRANS 2013 – autoservisní technika, logistika, konference Mobilita budoucnosti

2. října 2013, 18:47

První ročník dopravního veletrhu EUROTRANS 2013 se bude konat souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem MSV v říjnovém termínu na brněnském výstavišti. Termín veletrhu EUROTRANS je třídenní – od úterý 8. října do čtvrtka 10. října. Veletrh bude umístěn v hale G2, na volné ploše H a v kolejišti u pavilonu A.

Do této haly je přesunuta i konferenční část veletrhu, toto uspořádání zaručuje lepší sepětí výstavní části a doprovodného programu. Veletrh je však i nadále připravován jako samostatný a v příštích ročnících s počítá s konáním v samostatném termínu.

Veletrh EUROTRANS vznikl přesunem veletrhu užitkových automobilů a servisní techniky AUTOTEC do dvouleté periodicity v lichých letech a rozšířením o téma transportu a logistiky (původně souběžné konání s MSV jako veletrh TRANSPORT & LOGISTIKA) a kolejové dopravy (původně součást MSV). Souběhem s MSV získá první ročník veletrhu dostatek návštěvníků s respektováním potřeby přivést na výstaviště zákazníky vystavovatelů veletrhu EUROTRANS, synergické výhody pro vystavovatele plynoucí z přítomnosti vystavovatelů průmyslových oborů a dopravy a naváže na tradiční prezentaci kolejových vozidel a transportních a logistických služeb na MSV.

Na výstavní ploše veletrhu EUROTRANS se představí přes 80 vystavovatelů, mezi nimi budou dominovat vystavovatelé autoservisní techniky. Mezi největší vystavovatele v tomto oboru patří Ing. Alice Smejkalová – MITERAL, Technology Garage, Otto Christ Wash Systems, Ing. Pavel Ferdus, PH GIA, Autoservis akademie, UNICODE SYSTEMS, Autoimpex, AUDOL, DevCom, Mechanika Teplice. Z logistické branže lze jmenovat například Yusen Logistics, T-CZ, Centrum dopravního výzkumu, Codeware, DSW Road, TOPTRANS, Cargopass, Ferry Lines, z železniční branže Cominvest, Železniční opravovne a strojárne Zvolen, ZTC electronic. Většina vystavovatelů bude umístěna v hale G2, další vystavovatele návštěvníci najdou na volných plochách v okolí haly a na kolejišti v centrální části výstaviště. Exponáty na kolejích budou vystaveny od pondělí do pátku.

Na konferenci Mobilita budoucnosti budou zástupcům ministerstev prezentovány problémy dopravní branže
Hlavním doprovodným programem veletrhu EUROTRANS je konference Mobilita budoucnosti. Součástí této konference je série kulatých stolů, které pořádá Centrum dopravního výzkumu ve spolupráci s Veletrhy Brno. Cílem této části konference je dostat k jednacímu stolu odborníky v níže uvedených oblastech, v diskuzi definovat problémy, které se v této oblasti dopravní problematiky vyskytují a následně definovat závěry. Kulaté stoly se uskuteční během září v budově Dopravního VaV centra na Líšeňské ulici v Brně.

Závěry z jednání budou prezentovány v úvodní části konference nazvané EURO REGIONAL. Na tuto prezentaci navážou příspěvky a diskuze zástupců Ministerstva dopravy ČR, akademické sféry, Jihomoravského kraje a dalších. Toto setkání proběhne 8. 10. 2013 v pavilonu G2 na brněnském výstavišti. Účast na konferenci Mobilita budoucnosti je bezplatná, návštěvník se pouze musí zaregistrovat, nejlépe předem na webu veletrhu EUROTRANS. Konference Mobilita budoucnosti je třídenní, kompletní program je k dispozici na webu konference. Mezi témata konference patří například elektrické autobusy nebo vysokorychlostní železnice. Součástí doprovodného programu veletrhu EUROTRANS je tradiční konference BRNOSAFETY 2013 věnující se bezpečnosti silničního provozu.

EUROTRANS probíhá současně s MSV
Veletrh EUROTRANS se letos koná úterý 8. října do čtvrtka 10. října, přičemž v tomtéž týdnu se na brněnském výstavišti koná Mezinárodní strojírenský veletrh MSV. Pro návštěvníky je tento souběh jednoznačnou výhodou, za jedno vstupné mohou navštívit oba veletrhy.

Související články

Společnost TECHNOLOGY – GARAGE se představí na veletrhu EUROTRANS
Společnost TECHNOLOGY – GARAGE se představí na veletrhu EUROTRANS

Společnost specializující se na vybavení auto – pneu servisů představí na veletrhu několik zajímavých exponátů. Společnost můžete najít v pavilonu G2, stánek číslo 034. Jedním z exponátů bude přístroj na servis klimatizací Brain Bee CLIMA 9000 pro chladivo R134a a CLIMA 1234yf pro chladivo R1234yf. Oba tyto TOP přístroje mají plně automatické režimy, databanku, tiskárnu, […]

Na veletrh AUTOTEC navazuje Den autoservisní techniky
Na veletrh AUTOTEC navazuje Den autoservisní techniky

Veletrh EUROTRANS navazuje mimo jiné na veletrh AUTOTEC včetně jeho doprovodných programů, proto je středa 9. října věnována autoservisní technice. Dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Autoservis roku 2013, Autoopravář roku 2013, Pneuservis roku 2013 a Škola vyučující autoobory roku 2013. Odpoledne je jako součást Logistické konference EULOG 2013 věnováno například optimalizaci procesů v servisním […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!