Poškození chladiče v důsledku použití nesprávných šroubů

30. května 2022, 8:53

Po montáži nového chladiče může někdy dojít k úniku a úbytku chladicí kapaliny. Důvodem je často chybná instalace.

Příčina poškození chladičů

Jednou z nejčastějších příčin reklamací po výměně chladiče je netěsnost. V mnoha případech je příčinou použití nesprávných šroubů. Pokud jsou pro každý montážní bod chladiče nebo ventilátoru určeny šrouby přesně dané délky, může mít náhodná záměna fatální následky.

Totéž platí, pokud ztracené původní šrouby nahradíte příliš dlouhými novými šrouby. V obou případech mohou tyto nepatřičné šrouby prorazit zásobník chladicí kapaliny nebo vést k prasklinám na držáku chladiče, což může způsobit únik kapaliny.

Správná instalace chladiče

Při demontáži a montáži si dávejte pozor na délku šroubů pro příslušné montážní body. Smějí se používat pouze šrouby určené výrobcem a v případě ztráty by měly být nahrazeny šrouby stejného typu a délky. U chladičů MAHLE s označením SIMPLE FIT je součástí dodávky vhodný montážní materiál, jako jsou šrouby, těsnění, svorky atd. Pokud jsou v otvorech pro šrouby nečistoty nebo kapalina, je třeba je před instalací odstranit, např. stlačeným vzduchem. Jinak hrozí nebezpečí poškození chladiče, i když jsou zašroubovány šrouby správné délky.

Důležité!

Po výměně součástí chladicího systému ho důkladně odvzdušněte. Použití vakuového odvzdušňovacího zařízení zabraňuje poruchám a tvorbě vzduchových bublin. Smí se používat pouze chladicí kapalina schválená výrobcem. Kromě toho je třeba vždy po otevření spojení vyměnit těsnění (např. u rychlospojek, přírub atd.). Před montáží je musíte navlhčit čistou chladicí kapalinou, aby se zabránilo poškození způsobenému montáží na sucho.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!