Maziva dle chuti – Antverpská mísírna Q8Oils

13. května 2016, 9:14

Za posledních pět let prošla mísírna v Antverpách zásadním multimilionovým modernizačním procesem. Pokud hovoříme o multimilionovém procesu, máme na mysli částku, kterou Q8Oils investovala do modernizace a přestavby mísírny v Antverpách. Ta dosáhla ke konci roku 2015 hodnoty 100 miliónů €, což je přibližně 2,7 miliardy Kč.

K udržení kroku s přísnějšími právními předpisy v oblasti životního prostředí a s rostoucí poptávkou po složitějších mazivech investovala Q8Oils do nejmodernějších zařízení, čímž zdvojnásobila výrobní kapacitu továrny.

Díky těmto investicím vlastní nyní Q8Oils jednu z největších a nejmodernějších mísíren v Evropě.

Tato mísírna zvládne namíchat až 250 milionů litrů oleje ročně při využití 13 mísících nádob, z nichž každá je schopná vyrábět až 400.000 litrů najednou. S aditivy připravenými v dalších 42 cisternách zde mohou míchat nejširší škálu produktů z veškerých mísících továren v Evropě. Produkce je plně automatizována a postupy kontroly kvality splňují nejvyšší standardy ISO.

                                                                                       

Díky umístění na břehu řeky Šeldy těží Antverpská mísírna také z výborného spojení říční, námořní, silniční a železniční dopravy.

Mazivo na míru
Nová mísírna Q8Oils v Antverpách nabízí novinku: míchání na zakázku a specializovaný servis pro míchání a zpracování komplexních chemických přípravků dle přání zákazníka.

Pro rozvoj tohoto nově vzniklého oboru míchání na zakázku byl vytvořen specializovaný tým zahrnující odborníky z výzkumu, zákaznických služeb a marketingového oddělení. Jeho cílem je průzkum trhu a nalezení společností, které chtějí zlepšit své zákaznické služby využitím evropské struktury portfolia služeb Q8.

Tým již zajistil svého prvního velkého zákazníka pro lodní průmysl, s nímž uzavřel obří kontrakt na dodávku maziva v objemu 12 miliónů litrů v průběhu následujících tří let. Současně byla s nadnárodní matkou téhož zákazníka v polovině roku 2015 podepsána dohoda na dodávku 14 miliónů litrů hotových maziv ročně.

Q8Oils  nabízí služby kvalitativně nesrovnatelné s jakýmkoli konkurentem a už nyní je zřejmé, že míchání na zakázku se brzy stane významnou součástí podnikání v olejářském byznysu.

Více na www.top-oil.cz.

Související články

Q8Oils dokončila integraci s ČS Shell v Itálii
Q8Oils dokončila integraci s ČS Shell v Itálii

Zhruba rok od získání majetku společnosti Shell v Itálii dokončuje Q8Oils další etapu svého nástupu na evropský trh. Na konci roku 2015 byla dokončena integrace čerpacích stanic Shell a nyní už je všechny nalezneme výhradně v barvách s logem Q8 a z Q8Oils je nyní druhý největší distributor pohonných hmot a tankovacích karet v Itálii. […]

Q8Oils investuje v Antverpách 63 milionů Euro
Q8Oils investuje v Antverpách 63 milionů Euro

Q8Oils investuje v Antverpách dalších 63 milionů € (přibližně 1,6 miliardy Kč) do nové mísírny a skladovacího zařízení aditiv, které zrychlí růst značky Q8Oils na mezinárodním trhu maziv. Nová zařízení doplňují další nedávno uskutečněnou význam nou investici do průmyslového areálu Blue-Gate jižně od Antverp, kam se přestěhovalo celosvětové hlavní sídlo oddělení maziv Q8Oils. Nové zařízení […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!