Zásadní události a informace z trhu aftermarketu, rozhovory

Sthenos Alliance značka Made in Italy 16 února 2017

Sthenos Alliance značka Made in Italy

Bude to nebo spíše to je proces, který je nezastavitelný, v plném proudu, a může představovat skutečnou inovační revoluci. Je to poprvé, co se někteří výrobci náhradních dílů a lídři svých odvětvích dohodli na rozvoji společné obchodní sítě. Ta myšlenka je tak inovativní, že je pravděpodobné, že změní celý sektor.

ATR: Pečlivě vybíráme nové partnery, protože nám záleží na stávajících 10 února 2017

ATR: Pečlivě vybíráme nové partnery, protože nám záleží na stávajících

Čeká evropský trh amerikanizace? Jsou nákupní skupiny pouze bonusem pro distributory? Co je momentálně největší výzvou pro aftermarket? O těchto tématech a mnoha dalších věcech hovoříme s Rolandem Dilmetzem, předsedou skupiny ATR, pod kterou u nás patří dceřiné společnosti akcionářů ATR: Auto Kelly, Elit, Stahlgruber, Inter Cars a APM.

Kam směřuje aftermarket? 19 prosince 2016

Kam směřuje aftermarket?

V Bukurešti se uskutečnila třetí konference aftermarketu zemí jižní a východní Evropy. Jejím cílem bylo upozornit zástupce branže o příležitostech a hrozbách na trhu aftermarketu s náhradními díly. Konference se zúčastnili zástupci nejvýznamnějších organizací z branže spojené s aftermarketem a zástupci firem zabývajících se do výrobou a distribucí náhradních dílů a vybavení dílen. Motto akce […]

Křišťálovou kouli nebrat: Jaký byl rok 2016? 19 prosince 2016 3

Křišťálovou kouli nebrat: Jaký byl rok 2016?

V dnešním článku provede náš spolupracovník Josef Förster pravidelné shrnutí nejvýznamnějších událostí roku 2016. Podle obsahu rekapitulace roku by se spíše měl článek jmenovat Něco jako zázrak, ale držme se ustáleného názvu.

Valná hromada sdružení SISA 11 listopadu 2016

Valná hromada sdružení SISA

Ve čtvrtek 10. listopadu se konala schůze valné hromady sdružení SISA - sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky.

Ve Varšavě se bude konat Kongres Průmyslu a Automobilovém trhu 4 listopadu 2016

Ve Varšavě se bude konat Kongres Průmyslu a Automobilovém trhu

Na počátku prosince se uskuteční polský Kongres Průmyslu a Automobilovém trhu, dříve známý jako Konference Nezávislého automobilového trhu. Bude to 11. ročník pro toto odvětví velmi důležité události.

Občanská válka aneb Křišťálovou kouli nebrat 3 října 2016

Občanská válka aneb Křišťálovou kouli nebrat

V dnešním článku Občanská válka se náš spolupracovník nebude věnovat střednímu východu, jak by se mohlo zdát z názvu článku, leč bude rozebírat ze všech možných úhlů pohledu situaci, jaká dnes panuje na našich silnicích okolo vozidel s poškozenými DPF filtry.

SISA informuje: elektrické servisní knížky ŠKODA AUTO 8 září 2016

SISA informuje: elektrické servisní knížky ŠKODA AUTO

Sdružení SISA pokračuje v jednáních se společností ŠKODA AUTO o zjednodušení přístupu do systému erWin za účelem provedení zápisu v elektronické servisní knížce vozidla. Ze stanoviska společnosti ŠKODA AUTO vyjímáme:

SISA informuje : ÚOHS zahájil správní řízení 5 září 2016

SISA informuje : ÚOHS zahájil správní řízení

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže po přezkoumání zadávacích podmínek pro výběrové řízení na servis a opravy motorových vozidel Městské policie Praha zahájil správní řízení z moci úřední vedené pod spisovou značkou S0508/2016/VZ.

Nová nákupní skupina GlobalOne 15 srpna 2016

Nová nákupní skupina GlobalOne

Na trhu aftermarketu začíná působit nová nákupní skupina GlobalOne, která může být již od počátku svého působení silným hráčem na trhu.