Diagnostic Con 2013 – ohlédnutí

4. března 2013, 10:39

Nabitý program letošního Diagnostic Conu 2013 sledovalo více než 180 účastníků, jejichž připomínky a dotazy k jednotlivým tématům udělali z prezentací 3. ročníku velice živé diskuse a konferenci v pravém slova smyslu.

Na portálu FCD.eu je speciální rubrika “Diagnostic Con 2013”, kde můžete:
• shlédnout všechny přednášky z videozáznamu
• číst doplňující informace prezentujících dle dotazů účastníků akce
• sledovat a vytvářet další diskuse nejen s autory prezentací

Ti, co se akce zúčastnili, získají přístup do rubriky zdarma a obdrží přístupový kód emailem. Portál FCD.eu rovněž nabízí přístup do rubriky za jednorázový poplatek 300,-Kč (bez DPH) i těm co se zúčastnit nemohli. Přístup můžete získat zasláním žádosti na email skoleni@fcd.eu.

Co konkrétně rubrika obsahuje, najdete stručně popsané níže

Zanášení filtrů pevných částic. Okolnosti, které vedou k zanášení filtrů částic nastínili Richard Štrunc a Lukáš Flekal z DIESELPOWER s.r.o.. Důsledky zásahů vybíječů filtrů částic se podepisují na technické devastaci motoru, výfukového systému i turbodmychadla. Prezentace ukazuje, jak na takové skutečnosti diagnosticky přicházet. Přidávají též i video, jak filtr správně regenerovat.

Regenerace DPF a dekarbonizace sacího traktu moderních motorů. V návaznosti na předchozí prezentaci byly v prezentaci L.Fleischhanse vyzdviženy technické detaily všech sledovaných parametrů pro správné fungování a účinné regenerace filtrů částic u vznětových motorů. Že by se moderní navenek ekologické přímo vstřikované motory měly podrobovat “očistě” zejména v sacím a emisně recyklačním traktu bylo druhou částí prezentace. Stane se čištění motorů dominantní nabídkou nezávislých servisů?

Vliv kvality paliva na opotřebení motoru a kontrolní hlediska z pohledu norem byla prezentace pana Miloše Auersvalda, který vyvolal svou prezentací různorodé reakce. Odhadujeme, že právě druhá vlna diskusí na tuto prezentaci, a tím myslíme silnější vlnu, se rozjede v písemné formě na portálu FCD.eu po jejím zvěřejnění a úvodní výzvě ke straně diskutujících z řad v tomto názoru nesourodého publika.

Je legální stále lákavější nabídka na přestavby na ekologické palivo označované E85? Zatímco legislativa není zatím zcela jednotná, které systémy vyhoví schvalovacímu procesu a dle jakých paramertrů, ukazuje prezentace na technické detaily, které jsou jak pozitivní tak negativní. Zda částečná nekompatibilita vozidel nepřipravených na toto ekologické palivo může zhatit jednoduché přestavby ukazuje na FCD.eu pokračující zajímavá studie.

Zajímavé diagnostické případy z praxe uvedl externí spolupracovník FCD.eu – lektor školení Jiří Hampl. I zde zůstaly ve vzduchu viset otazníky, na něž očekáváme také druhou vlnu dotazů, i když se zde nedá hovořit o rozporech, nýbrž jen o menších nedorozumněních. Jinak to byl zároveň jednoduchý recept na první kroky v diagnostice určující především strategie hledání závad.

Moderní metodiky vstupních testů dle symptomů závad. Více než dvacetileté zkušenosti zpracované do všeobecně použitelného schématu prezentoval administrátor portálu FCD.eu L.Fleischhans. Určení směru postupu formou třech jednoduchých vstupních kroků do diagnostiky. Jak postupovat, když už vímě kde se problém nachází ukázala druhá část prezentace “Simulace, triky a zásady měření.

Změny na portálu FCD.eu a vize pro příští rok. Dle zpětné vazby, kterou jsme získali od uživatelů FCD.eu plánujeme brzy následující změny, které jsme Vám ve stručnosti na Diagnostic Conu prezentovali. Přinášíme Vám proto další doplňující informace o technických změnách webu, které mají zajistit dlouhodobou kvalitní úroveň obsahu webu a uživatelům nejen kvalitní technickou podporu, ale i prestiž před zákazníky, pokud mezi kolegy kvalitou svých příspěvků budou vynikat.

Školení a vzdělávání v budoucnosti. IHR-TECHNIKA představila též i informace k aktualizacím svých školení a nechala nahlédnout pod pokličku novodobých video-školení, které se na FCD.eu budou čím dál častěji objevovat. Video je budoucnost, protože je názorné, stručné a zájemce si jej může prohlédnout kdykoliv a opakovaně. Portál FCD.eu pak umožní i interaktivní diskuze ke každému tématicky zaměřenému videu.

Další informace na FCD.eu.

Související články

Pozvánka na Diagnostic Con 2014
Pozvánka na Diagnostic Con 2014

Stoosmdesát účastníků ankety na minulém ročníku jasně rozhodlo: “Čtvrtý ročník bude ještě více zaměřen na efektivní diagnostické metody, které můžete snadno využít při vaší praxi.” V pondělí 10. 2. 2014 od 9 hod., Vysoká škola Na Karmeli, Mladá Boleslav Letošní největší diagnostická akce roku bude na vaše přání koncentrátem ze všech nejlepších školení a vybraných […]

Diagnostic Con 2014 – fotoreportáž (nové foto)
Diagnostic Con 2014 – fotoreportáž (nové foto)

4.ročník Diagnostic Con proběhl dnes v pondělí 10.02.2014. My Vám zatím přinášíme malou fotoreportáž. Foto 1-11 – MotoFocus.cz Foto 12-67 – Tomáš Mansfeld Dne 10.2.2014 byla u příležitosti konání již 4. ročníku "Diagnostic Con" také spuštěna nová aplikace portálu FCD.eu V.6.

Ohlédnutí za Diagnostic Con 2014 (+video)
Ohlédnutí za Diagnostic Con 2014 (+video)

Téměř 230 účastníků čtvrtého ročníku Diagnostic Con se tak akorát vešli do auly vysoké školy Škoda Auto “Na Karmeli” v Mladé Boleslavi a mimo opravářů automobilů či specialistů na autodiagnostiku, nechyběli ani zástupci Ministerstva Dopravy či lidé ze školství. Méně nediagnostických prezentací. To bylo na posledním Conu odpískáno samotnými účastníky. Ti dali minulý rok jasně […]

FCD.eu – Diagnostic Con se bude konat až v příštím roce
FCD.eu – Diagnostic Con se bude konat až v příštím roce

Dle vyjádření pana Libora Fleischhanse se FCD – Diagnostic CON 2015 – emisní speciál, věnující se novele emisní legislativy, konat v tomto roce nebude. „Již vloni po skončení akce Diagnostic Con 2014 jsme váhali, zda uskutečňovat akce v ročních intervalech, jako doposud. Před námi bylo mnoho úkolů, a jak si jistě dovedete představit, jsou s […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!