Filtry do stříkacích kabin

18. května 2015, 11:45

Interaction společně s KS Klima-Service svým moderním a zodpovědným způsobem řízení zabezpečuje pro své zákazníky ty nejlepší služby v oblasti vývoje, výroby a dodávek vzduchových filtrů a filtračních zařízení.

Společnost KS Klima-Service, a. s. má mnohaleté zkušenosti s výrobou a aplikacemi filtrů pro odloučení přestřiku barev, odfiltrování nečistot přívodního vzduchu a jiných škodlivin z lakoven a stříkacích kabin. Pro stříkací kabiny vyrábí moderní filtry s vysokou účinností a ve stoprocentní kvalitě. Nasazením vhodných filtru lze eliminovat zmetkovitost, která by mohla vzniknout při aplikaci lakovacích materiálu a odfiltrovat škodliviny, které vznikají při procesech v lakovnách.

Mezi hlavní filtry pro stříkací kabiny a boxy patří podlahové a stropní filtry. Dále mohou být filtry umístěny ve stěnách zařízení nebo speciální vysokoteplotní filtry, které se nasazují v sektoru sušek v lakovnách.

Nejpoužívanější podlahový filtr je typ KS PA Grün – odlučovač přestřiku barev (Paint stop) vyrobený z progresivně zhuštěných a vysoce elastických, nehořlavých skelných vláken. Materiál má vysokou hromaditelnost barevných aerosolů od 3.500 až do 5.900 g/m2 a tím i dlouhý servisní interval výměny. Médium splňuje třídy filtrace G3 – G4 dle EN 779.

Z recyklovaného papíru je vyroben další typ podlahového filtru KS FVH. Funguje na následujícím principu – vzdušný proud nasycený kapalnými částicemi, např. barvy, je při průchodu filtrem urychlován a vícenásobné mění svůj směr. Částice těžší než vzduch se vlivem setrvačné síly oddělují z tohoto proudu. Vzduch pak uniká výstupními otvory filtru, zatímco částice barvy se hromadí v záchytných komorách. Působením setrvačné síly zachytávají papírové filtry velmi efektivně aerosolový mrak, který vzniká pri stříkání všech typu lakovacích materiálu.

Ze stropních filtru, které bývají zpravidla uložené ve stropních kazetách v lakovacích zařízeních, jsou dostupné typy KS A/560 G a Viledon KS A/560 G10. Speciální jemná filtrační média jsou vyrobena ze syntetických vláken progresivně zhuštěných, která jsou zpevněna umělým pojivem (nebo termicky) do pevného a stabilního filtračního rouna. Na straně čistého vzduchu jsou fixována speciální plastovou ochrannou mřížkou pro zamezení úletu vlákének média. Materiál je nasycen prostředkem pro vázání prachu. Média splňují třídu filtrace M5 dle EN 779.

Pro podrobnější informace kontaktujte oddělení Technologie a příslušenství Interaction.

Související články

Phoenix: Koloristika budoucnosti
Phoenix: Koloristika budoucnosti

Aktualizace v reálném čase, přístup na on-line databázi Color-Cloud a kompatibilita s elektronickou váhou, se spektrofotometrem, stejně jako s automatizovaným míchacím zařízením Daisy Wheel – inovativní software Spies Hecker otevírá dveře novým možnostem digitální koloristiky. Nový software Spies Hecker V dubnu letošního roku spustil Spies Hecker celosvětově nový koloristický program Phoenix. Tento moderní nástupce softwaru […]

USI ITALIA OPEN PAINT BOOTH – otevřená stříkací kabina
USI ITALIA OPEN PAINT BOOTH – otevřená stříkací kabina

Společnost USI Italia uvedla Otevřenou Stříkací Kabinu (OPB) na světový trh již před několika lety. Původně byla určena především pro dřevozpracující průmysl. V roce 2011 se začala OPB používat i v jiných odvětvích, a proto se postupně přizpůsobovala požadavkům ostatních oborů. Díky těmto nárokům je nyní možné mít OPB v různých rozměrech a technických variantách […]

Interaction: Lakování plastů
Interaction: Lakování plastů

Plasty představují nedílnou součást moderní konstrukce vozidel a jsou stále více používány. Typické plastové díly na voze jsou poklice, nárazníky, kryty zrcátek a lišty. Pokud jsou poškozené, musí se opravit. Nicméně, plasty nejsou všechny stejné. Odborné lakování vozidel se musí přizpůsobit různým povrchům. To je důvod, proč Spies Hecker nabízí dokonale vyvážený produktový systém, speciálně […]

Speed Rod: Legenda v ohnivě rudé
Speed Rod: Legenda v ohnivě rudé

Respektovaný rakouský Airbrush umělec Knud Tiroch a tým Spies Hecker opět spojili své síly a vzkřísili historickou legendu Ford A Roadster, veterána z americké éry prohibice. Říká si „Moonshine Runner“ a ve třicátých letech minulého století se stal ikonou své doby. Nebyl by to ovšem Spies Hecker, kdyby projekt trošku nevylepšil. A tak vznikl unikátní, […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!